Pes Artık! Vali, Torpilli Hemşire Ebe 7 Sağlıkçıyı Valilikte Masa Başına Görevlendirdi

Binlerce sağlık personeli aylardır gece gündüz demeden mücadele ediyor. Çocuklar anne ve babalarına, onlar evlatlarına hasret. Hatta bu süreçte hepimizin de bildiği gibi birçok fedakâr sağlıkçımız, insanların hayatını kurtarmak için mücadele ederken kendi hayatlarından oldu. Bunlar yaşanırken gündeme bomba gibi bir iddia düştü: Karabük’te 6 sağlık personeli geçici görevle valiliğe, masa başına alındı.

Gündem 13.11.2020, 19:13 14.11.2020, 13:03 Güler Sağlam
Pes Artık! Vali, Torpilli Hemşire Ebe 7 Sağlıkçıyı Valilikte Masa Başına Görevlendirdi

Lütfen açıklayın Sayın Vali; Bu 7 isim kim ya da kimlerin adamıdır, ya da hangi gerekçelerle valilik bünyesinde görevlendirilmiştir?

Hemşire ve Ebeleri Valiliğe Masa Başına Aldı Dedik Engeli Yedik: Sayın Valim, Bizi Engelleyince Adalet Yerini mi Buldu? haberi için tıklayınız

Personeli arasında adaleti sağlayamayan, devletin güvenini hissettiremeyen Sayın Valiye bu vesile ile şunu da sormak isteriz; Sayın Vali; bu adaletsizliklerle, personelinizi arkanıza alamadığınız bir mücadelede nasıl başarılı olmayı bekliyorsunuz? Zaten yanınızdaki bir iş yeri hekimi ve kendisinin geçmişte görev yaptığı işletmede de covid zirve yapmış, tüm bu şartlarda nasıl başarılı olabilirsiniz ki!

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü kadrosunda bulunan, Eflani, Yenice, Safranbolu ve Karabük’te kamu hastanelerinde görev yapan 7 sağlık çalışanının Valilik bünyesinde, çeşitli birimlere geçici görevle alındığı ortaya çıktı.

Aralarında hemşire ve ebe gibi sağlık personellerinin olduğu 7 kişi bir süredir Valilik bünyesinde masa başı görevlerde çalışıyorlarmış.

Bu adaletsizliği yapanlara, siyasi ve sosyal çevrelerini kullanarak meslektaşlarının haklarını çalan yüzsüzlere şu mesajı okumalarını tavsiye ederim;

“Covid yoğun bakım mesaimden çıktım eve gidiyorum. Üç kat maske takmaktan kulağımın arkası ve burnum acıyor. Sperliğin alnımda yaptığı basıyı hala hissediyorum. Hastalarım her anlamda ağır. Sağ bacağıma belimden doğru inen müthiş bir ağrı var. Ayak tabanlarım yanıyor. Covid pozitif olan bir doktor arkadaşımızın durumunun pek iyi olmadığını öğrendik bugün, çok üzüldüm. Kızım arıyor, ödevlerini yapmak için beni beklediğini söylüyor. Duşa girmek bile gözümde büyüyor. İki kişi görüyorum maskeleri yok. Sosyal mesafe yok. Çay içip, sohbet ediyorlar. Aşıyı bulmuş olabileceklerini düşünüyorum. Bir şey söylememek için zor tutuyorum kendimi. Yutkunuyorum. Nefret dolu gözlerle bakıyorum onlara. İçimden söyleniyorum; Bu kış zor geçecek..”

Korona Virüse karşı verilen savaşın askerleri sağlık personelleri ve şimdi bu 7 torpilli sağlık çalışanını cepheden kaçan askerlere benzetsek yeridir.

Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel, ekonomik ve sosyal statüsü yüksek olan, kiminin karısını, kiminin kızını, kiminin gelinini hatırını kıramadığından mı valiliğe masa başı göreve aldı?

Bu konu mutlaka aydınlığa kavuşmalıdır.

Korona Virüs ile mücadelenin en çetin olduğu bu dönemde, doktorlar, hemşeriler ile birlikte tüm sağlık personelleri müthiş bir özveride bulunuyorlar.

Hayatlarını hiçe sayıyorlar.

Gecelerini gündüze katıyorlar.

Ve Sayın Valimiz, bu sağlık çalışanlarına adeta bir hakaret gibi 7 torpilliyi yanına alıyor.

Olacak şey değil.

Akla, mantığa sığmıyor.

Sayın Vali hiç mi düşünmüyor?

Karabük ilinde kendisini temsil ettiğim, Sayın Cumhurbaşkanıma ne izahat da bulunurum diye?

Doktorumuz yeterli değil.

Hemşiremiz yeterli değil.

Keza top yekün sağlık personel sayımız yeterli değil.

Eflani, Yenice, Safranbolu ve hatta Karabük halkı, sağlık çalışanı eksikliğinden yeterli hizmeti zaten alamıyor.

Demokratik çerçeveler içinde

Söylenecek söz

Yazacak yazı bulamıyoruz.

Sayın Vali Fuat Gürel Bey, ivedi bir şekilde gereğini yapmalı

Ve en önemlisi tepki oluşturan bu tasarrufundan dolayı KARABÜK VALİSİ SAYIN FUAT GÜREL Karabük il genelinde görev yapan tüm SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN ÖZÜR DİLEMELİDİR.

İktidar yanlısı sendikadan bu konuda bir açıklama zaten beklemiyoruz. Peki, hem Türk Sağlık-Sen’in, hem de KAMUSEN’in Başkanlığını yapan Sayın Sadık Doğdu, size soruyorum; neredesiniz? Yoksa bir hastane müdür yardımcılığına sus-pus mu oldunuz? Gerçi bizimki de büyük bir hayal! Çünkü kapısına; “Türk Sağlık-Sen üyeleri giremez” tabelası asan adam halen görevde!  Peki ya, KESK’in sağlık kolu?

KARABÜK NET HABER - BATI KARADENİZ

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Acilci 9 ay önce
Sadece Karabük mü?! Diğer illerde neler neler var!
Rami 9 ay önce
Igdir aynı durumda sağlık personeli ebe hemşire Att ve sağlık memurları masa başında torpilli göbek yaptılar yeter artık il saglik müdürü işini yapmıyor torpilli personeller etrafında liyakat yok yazık günah bu memlekete
hemşireler 9 ay önce
başta il sağlık, ilçe sağlık müdürlüklerinde olan masa başlarında çalışan memurluk yapan sağlık çalışanları derhal hastanelere çekilmelidir asil işlerini yapmalıdırlar bir laborant teknisyeninin masa başında depoda ne işi vardır bir hemşirenin masa başında ne işi vardır. adsmler boş boş duran hemşireler ebeler att ler derhal hastanelere servislere görevlendirilmelidir ketem de çalışan toplum ruh sağlığında çalışan nükleer tpta çalışan aile sağlığı merkezlerinde çalışan hemşireler başta olmak üzere sağlık çalışanları hastanelere görevlendirilmelidir hastanelerde sağlık işlerinde çalışmayan idarede çalışan sağlık personelleri derhal asil işleri olan kadrosu sağlık personeli olan sağlık çalışanları derhal srvislere verilmelidir genel idare hizmetlerini işlerini kendi memurları yapmalıdır idari mali işler müdürleri kendi personelini kendisi bulsun kendi işlerini kendi memurları yapsın neden sağlık personelleri masa başı idari işlerde çalışıyor buna sağlık bakım hizmetleri neden izin veriyor servisler hemşire eksikliğinden anası ağlıyor.genel idare biriminde hiç eksiklik yok hatta fazlalık var bir odada 4,5 masa var oturulacak yer yok 1 memurun yapabileceği bir işi 5 memur paylaşmış yapıyor genel idare personeli olun memurlar servislere gelip te hemşirelerin işlerini yapmıyorlarsa neden sağlık personelleri genel idare hizmetlerinin işlerini yapsınlar hastanelerde eğitim birimi hemşireleri,kalite biriminde ki hemşireler,vbvb yerlerde ki hemşireler derhal servislere çekilmelidir. hastanelerde kan alma birimlerinde ki hemşireler servislere çekilmelidir bu işin sorumluluğu görevi laboratuar teknisyenlerine aittir neden biz hemşireler laboratuar teknisyenlerinin işlerini yapıyoruz sağlık bakanlığının yayınlamış olduğu yönetmenliklte resmi gazete de bu kan alma işi görevi laboratuar teknisyenlerine aittir yazmasına rağmen . Tıbbi laboratuvar teknisyeni: •Laboratuvarına numune kabul birimlerinde numuneyi kabul eder. Numunelerin analizi için ön hazırlığını yapar. •Laboratuvarı başvuran kişilerden usulüne uygun olarak klinik örnekleri alır. •Kan alma ünitesinde, kan alma işlemini yapar. •Acil olan testleri ayırarak çalışır ve muhafazası gerekenleri usulüne göre ayırır, saklar.
........... 9 ay önce
karabük'te hastanede sessiz ve derinden gidiyorum,ama az kaldı,ipleri elime alacağım
vk 9 ay önce
Eskişehir de aynı şekilde.Kimler nerelerde.Biz bu dönemde çırpınırken masa başı oturanlara haram olsun
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?