PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Pandemide Vefat Eden Sağlık Çalışanları Anısına Dikilen Ağaçlar Kurutuldu

Ankara Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesinde İl Sağlık Müdürünün de hazır bulunduğu törenle hastane bahçesine covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına dikilen fidanların bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle kuruduğu öne sürüldü.

Gündem 11.08.2022, 11:53 11.08.2022, 11:54 Cansu Polat
Pandemide Vefat Eden Sağlık Çalışanları Anısına Dikilen Ağaçlar Kurutuldu

Yenimahalle Kaymakamı ile Ankara İl Sağlık Müdürünün ve Sağlık Müdürlüğünde görevli Başkanlarının katılımıyla düzenlenen törenle 50 adet fidan koronavirüs ile mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının anısına dikilmişti.

Hayatını Kaybeden Sağlıkçıların İsimlerinin Yer Aldığı Kartlara Bile Sahip Çıkılmadı

Fidanlar düzenlenen bir programla COVID-19'la mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının anısına dikilirken, fidanların üzerine de hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının fotoğraf ve isimlerinin yer aldığı kartların asıldığı görülmüştü. Şimdilerde ise hem fidanlardan hemde fotoğraflı kartlardan eser kalmadığı iddia edildi.

Fidan dikim töreninde konuşan Sağlık Müdürü “Bu mücadele sırasında arkadaşlarımızı kaybettik. Onları tekrar şükranla, rahmetle ve minnetle anıyorum. Tüm Türkiye'de kaybettiğimiz 384 sağlık çalışanımızın anısına isimlerinin yazdığı ağaçlar dikilerek anıları bu alanda yaşayacak" demişti. Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının anılarına verilen değeri, onlara gösterilen saygıyı, 50 fidanın bakımsızlığa mahkum edilerek kurutulmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Vicdanları Sızlattı

Türkiye’de COVID-19 vakasının görüldüğü ilk günden itibaren Pandemi ile mücadelede en ön safta mücadele veren, bu uğurda hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarına yapılan vefasızlık adeta vicdanları sızlattı. İnsan hayatını kurtarmanın kutsallığı bilinciyle kendi sağlıklarını hiçe sayarak Pandemi de hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarının hatılarına dikilen fidanları kurutulması, yapılan programın göstermelik bir program olduğunu, 50 adet fidana sahip çıkamayan yöneticilere hangi makamların sahip çıktığı ise kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Dünya sağlık örgütü verilerine göre Türkiye’de yaklaşık 512 sağlık çalışanı COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Ağaçların kurumasıyla ilgili haber merkezimize gönderilen şikayetlerde , “Ağaç dikme programına katılmıştım. Hayatını kaybeden arkadaşlarımıza yapılan bu vefasızlığı kabullenemiyorum. Defalarca Müdür Bey'i uyarmaya çalışsak da odasından hiç çıkmayan, 3 memur arkadaşıyla saatlerce çay-kahve ve soda keyfi yapmaktan dikilen fidanlara 10 dk zaman ayıramadı sanırım. Hala sosyal medya hesaplarında törende diktiği fidanlarla çekindiği boy boy fotoğraflarını bulunduruyor. Hadi vefa yok, o zaman bu fidanlar devletin parasıyla alınmadı mı? yazık günah değil mi devletin parasına? ” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Geçtiğimiz günlerde sözleşmesi sona erdiği için Hastane İdari ve Mali Hizmetler Müdürlüğünden ayrılan ESKİ MÜDÜRÜN sosyal medya hesaplarından boy boy fidan dikerken çekilmiş fotoğrafları hala profilinde yer alırken, vefat eden sağlık çalışanlarına duyulan saygının sadece törende fotoğraf çektirmekle mi gösterildiği merak ediliyor.

Düzenlenen Törene Yenimahalle İlçe Kaymakamı Selda Dural, Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Ankara Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Acar, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi İshak Şan, Etlik Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Eyüp Sarı ve Yenimahalle İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatma Doğan katılmıştı.

Yorumlar (6)
Sağlık camiası 2 hafta önce
İNSANLARINI ÖLDÜREN BİR DÜZEN VE SİSTEM AĞACI NE KADAR KORUR. RANT İÇİN HERGÜN ORMAN YAKILAN BİR ÜLKE BURASI HALA ANLAMADINIZ MI .
Cem 2 hafta önce
Bırakın ağaçları diktikleri tabelaya dahi sahip çıkamadılar. Dibine koydukları 2 taş ayakta tutuyor tabelayı
CovidAcil 2 hafta önce
Samimiyetsizligin resmi iste! Alkislayin siz!
Cansu 2 hafta önce
BİZİ ALKIŞLAYIN, BÖYLE İDARECİLERİ DE DAHA İYİ YERLERE GETİRİN. NE KADAR KOMİKSİNİZ...
Obito 2 hafta önce
Yalan haber ! Fidanların bir çoğu duruyor ve hemşireler haftasında yenileri dikildi.
Ahmet demircan 2 gün önce
Yaw agaci birak hayvani cocugu kadini dogayi sevmeyen bir zihniyetin cigietkanlarindan ne bekliyorsun?
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?