Pandemide Tüm Yük Sağlık ve Emniyet Personelinde!

Çin’de ortaya çıkışı sonrası çok kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs sürecinde her yaştan ve her kesimden insan etkilenirken en fazla olumsuz etkilenen meslek grubu ise emniyet ve sağlık çalışanları oldu.

Gündem 05.04.2021, 21:33 05.04.2021, 23:02 Güler Sağlam
Pandemide Tüm Yük Sağlık ve Emniyet Personelinde!

Emniyet ve sağlık çalışanları bir yandan kendilerine verilen görevleri yapmaya çalışırken bir yandan da koronavirüse yakalanmamak için yoğun gayret gösterdiler. Ancak tüm bu çabalara rağmen çok sayıda sağlık çalışanı ve emniyet mensubu ne yazık ki yakalandıkları illetten kurtulamayarak vefat ettiler.

Artan vakalar karşısında sağlık çalışanları gece gündüz fedakar şekilde insanların yardımına koşmaya gayret gösterdiler. Evlerine gidemediler. Anne, baba, çoluk, çocuklarından yeri geldi aylarca uzak kaldılar. İnsanların kaçıştığı bir zaman diliminde koronavirüse yakalanmış insanları tedavi etmeye çalıştılar.

Yine aynı şekilde emniyet mensupları da yayılımın önlenmesi noktasında alınan tüm tedbirlerin ana uygulayıcısı oldular. Yeri geldi evlere kumanya taşıdılar. Yeri geldi uyulup uyulmadığını kontrol ettiler. Kışın en soğuk zamanlarında özellikle de geceleri kontrol noktalarında yaktıkları ateş ile ısınmaya çalıştılar.

BU YÜK PAYLAŞILMALI!

Tam azaldı azalıyor derken yeniden yüksek rakamlara ulaşan koronavirüs vakaları uzunca bir süre daha hayatımızı etkileyecek gibi görünüyor.  Bu noktada geçen süreçte kamu personelinin bir çoğu vefa gurubu ile destek vermeye çalıştı.

Ancak akşam ve gece saatlerinde kontrol noktalarında emniyet personelinin halini gören bir çok vatandaş ilginç bir öneri dile getiriyorlar.

Her güvenlik noktasında akşam ve gece saatlerinde 5-6 emniyet personelinin durması yerine bir iki emniyet personelinin yanına diğer kamu personelinden de görevlendirme yapılması önerisinde bulunuyorlar. Böylece aylarca yükü en fazla omuzlayanlar dan emniyet personelinin bir nebze olsun rahatlayabileceğini dile getiriyorlar. Bu fikri öne sürenler örnek olarak zaman zaman gündüz denetimlerine katılan bazı kamu personellerini gösteriyorlar.

Kaynak: Karabük Derin Haber

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
BJK 4 ay önce
bizede o zaman emliyet kadar maaş yıpranma versinler.bir bekçi kadar maaş alamıyoruz.dünkü taşaron dakilerin maaşı bizi geçti yapılan emeklerin karşılı bu.
Sağlık 4 ay önce
Taşeron maden işçileri vs işçilerin maaşı bizden fazla ayrıca fazla mesai ücretleri de bizden fazla önce yapılan işlere bakın.. bi taraf eğitim ve meslek gerektiren işler yapıyor ama maaş yerlerde diğer taraf herkesin yapabileceği işleri yapıyor ama maaş tepelerde yönetici ve çalışan arasındaki uçurumda hat safada eeee o zman adalet nerde...seçimlerde ki fırsat kaçarsa işte o zamn sağlıkçılarin önümüzde ki süreçte işi zor bi ders vermek lazım ki asıl oy potansiyeli işci de mi yoksa memur da mi bunu tüm siyasilere hatırlatmak lazım işte o zamn işçi gibi istediğimizi alabiliriz...
admin 4 ay önce
çok doğru emniyete yardım lazım neden hala emniyet görevlilerine aşı sırası gelmedi merak ediyorum sokaklarda hertürlü insanla muhatap olan o insanlara aşı yapılmıyor acaba
alim 4 ay önce
Tarihin hiç bir döneminde çalışanlar böyle eziyet görmedi. maaş ve özlük hakları hususunda tarihin en berbat dönemini yaşıyoruz. elbette bunun sandığa yansımaları müthiş olacaktır.
İşçi 4 ay önce
Taşoren mi kaldı fazla olan var olmayan var sallıyorsunuz İşciler i düşman bilene kadar iyi düşünün birlik olun ortak hareket edin sendikalar da işci memur sendikası diye ayrılmasın KAMU ÇALIŞANI olsun Hepsi üye yapa bilsin herkes istediğine üyelik yapa bilsin iyi olmayan zati kalır ortada
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?