Pandemi Döneminde Soruşturma Açan Başhekim!

Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Aytekin KAYMAKCI’ya sorularan yönelten Sağlık-Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Cesur ÖZTÜRK, "Çalışma saatlerinin adil düzenlenmediğini ve konuda soru soran sağlık çalışanlarına soruşturma açıldığını" iddia etti.

Gündem 18.05.2020, 19:01 18.05.2020, 19:14
Pandemi Döneminde Soruşturma Açan Başhekim!

Dünya ülkelerinde her gün on binlerce vakanın ortaya çıktığı COVID-19 pandemisi nedeniyle ülkemizde de zor günler yaşanmaktadır. Bugüne kadar dünya genelinde 315 bin insan ölmüş, ülkelerin ekonomileri büyük yara almış, hayat neredeyse durmuş, insanlar korku ve panik atmosferine esir olmuş ve bu yüzden de sadece dünyada değil ülkemizde de birçok kural, öncelik, mesele değişmiştir.


*Sağlık-Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Cesur ÖZTÜRK

Peki, Türkiye bu korkunç salgında nerede duruyor? İstatistikler gösteriyor ki dünyada yüzde 7 ortalamaya çıkan ve hatta bazı batı ülkelerde bile yüzde 15’leri aşan ölüm/tanı oranına rağmen Türkiye’de bu oran yüzde 2,7 seviyelerindedir. Yani Türkiye, iyi durumda yer alıyor. Mücadele başarılı gidiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimizin ciddiyetinde ve Sayın Sağlık Bakanımızın da üstün çabaları ile bugün mücadelemiz iyi gidiyor.

Bu büyük mücadelenin şüphesiz en büyük kahramanları;
• Çocuğunun yüzünü günlerdir göremeyen, onlara dokunamayan, evlatlarına sarılamayan fedakâr SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Koruyucu ekipmanları nedeniyle şu sıcak günlerde vücudu haşlanan cefakâr SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Maske ve eldiven yüzünden yüzü ve elleri tanınamaz hale gelen sabır abidesi SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Ölümü göze alarak ve hatta ölerek her gün defalarca kez “pozitif” vaka ile birebir temas halinde olan SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Bir hastasını şifa ile taburcu ettiği için “aziz milletimizin hayatını kurtarıyoruz” sevincinden horon tepen, halay çeken, çiftetelli oynayan güzel yürekli SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Sayın Sağlık Bakanımızın “onları ne kadar çok överseniz gerçeği o kadar söylemiş olursunuz” dediği SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Sayın Cumhurbaşkanımızın “sizler umudun adısınız” dediği SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR

Hekim, hemşire, ebe, sağlık memuru, ATT, laborant, röntgen teknisyeni, VHKİ, memur, hizmetli, temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi; kısacası İSTİSNASIZ tüm sağlık çalışanlarımızı SAĞLIK-SEN olarak yürekten alkışlıyor, destekliyor ve üyemiz olsun olmasın bu zorlu mücadelede bizlerin üzerine ne düşüyorsa yapmaya hazır oluğumuzu bir kez daha altını çizerek ifade ediyoruz.

Gelelim konumuza;

İşte bu sağlık çalışanlarımız Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi COVID-19 pandemi sürecinin en sıkıntılı, en büyük boyutları ile yaşandığı İSTANBUL’da da büyük bir özveri ile mücadeleye devam etmektedir. Hiç şüphesiz bu süreç sağlık çalışanlarının üstün gayreti ve bizlerin onlara desteği sayesinde atlatılabilir.

Ama öyle olmuyor! Sağlık çalışanlarına sahip çıkması gereken, bizzat onlara destek vermesi, onların önünü açması, onların halini hatırını sorması, onları yüreklendirmesi, eksikleri telafi etmesi, hatta kusurları örtmesi gereken bir sağlık yöneticisi bakın neler yapıyor!

Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Aytekin KAYMAKCI Bey!


*Başhekim Aytekin Kaymakcı

Ne yapıyorsunuz mesela?
Çalışma saatleri konusunda adil bir düzenleme yapabiliyor musunuz?
Yapamıyorsanız, kişilere bunun hakkını verdirebiliyor musunuz?

TIKLAYIN

Bu konuyu size dilekçe yazarak sormak isteyen bir sağlık çalışanına ne yapıyorsunuz mesela?
Soruşturma açıyorsunuz, öyle mi?
Egonuzun üstesinden gelemiyorsunuz, öyle mi?
Empati yapamıyorsunuz, çünkü bu kavurucu sıcaklarda sağlık çalışanlarıyla birlikte bir astronot gibi değil gün boyu klimalı odada ferahlıyorsunuz, öyle mi?
Sonra ne yapıyorsunuz sayın başhekim?
Sağlık çalışanları gibi otele gidip kendi çamaşırlarınızı yıkayıp, size verildiği kadarıyla kumanyadan yiyip, çocuklarınızı uzaktan sevme hasretiyle boğuşuyor musunuz mesela?
Bunları yapamıyorsanız, yapanların üzerine bir de siz çullanmasanız, uygun olur mu mesela?
Onlara soruşturma açmasanız, kişisel hırslarınızı sağlık çalışanlarının onca sıkıntısına rağmen hele hele bu dönemde egonuza daha fazla mukayyet olsanız, uygun olmaz mı?
Elinizi kolunuzu sallayarak sıcak yuvanıza gittiğinizde bu yukarıda yazdıklarımı bir kere daha düşünseniz, olmaz mı?
Eğer bu şartlarda hiç olmuyorsa ama olmasını istiyorsanız eski günlerdeki gibi servisinize-aramıza dönseniz belki o şekilde bizi daha iyi anlarsınız, olmaz mı?
Yoksa, sizden başka, sizin gibi bu işleri hiç kimse yapamaz mı? Öyle mi?
Sağlık çalışanları adına sorularımızı sorduk, cevaplarımızı bekleriz artık…

Yorumlar (25)
Haydarpaşanın Sesi 6 ay önce
Bu haberi yapan site yöneticilerine rica ediyoruz, Sizlerden birileri hastaneye gelip çalışanlarımızı gezin, ziyaret edin, kendi gözlerinizle görün bütün bunların iftira olduğunu, sonra da sitenizde paylaşın, haber sitesi yönetimi olarak başhekimin ya da her hangi bir insanın itibarıyla oynanmasına izin vermeyin... Biz şeffaflığa açığız, şube başkanı açıkmı????
Www 6 ay önce
Bilip bilmeden lütfen başhekimleri yıpratmayın, heleki şu günlerde
Doktor 6 ay önce
Sağlık sen sözleşme zamanı geldi demi, yıpratmaya başladın mı yöneticileri, cesuur bey birilerine koltuk sözümü verdin de Haydarpaşa numune Hastanesi'nin başhekimini yıpratmaya tırmıklamaya başladın. Yahu şimdiki başhekim de sendikadan secazet aldı getirmeyi düşündüğünüzde sendikadan secazet aldı. Yoksa şimdiki başhekim ile kuyruk acın mı var hele bir söyle bakalım. Yoksa numune Hastanesi'nde çıkarların mı bitti.
niyet önemli 6 ay önce
Hukukta temel bir ilke vardır: Müddei iddiasını ispatla mükelleftir.
İddia ile ilgili deliller ile birlikte dilekçeni yazarsın, il sağlık müdürlüğüne verirsin, soruşturmasını yaparlar, hak eden hak ettiği cezayı görürü. Sen haklı çıkarsan o zaman medyaya verirsin, haberini yaparlar.
Yok eğer amacın hak aramak değilse, tribüne oynayıp sendikacılık oynamak istiyorsan ya da çalışıyormuş gibi görünmek istiyorsan, idarecileri karalamak çamur atmak ise amacın o zaman yörüngende dolanan medyaya sipariş haber yaptırırsın. Aklı olan anlar.
Beytullah KONUR 6 ay önce
Sağlık çalışanlarının genel de bu kadar çok sıkıntısı varken sağlık sen 2 nolu şube çerez çekirdek peşine düşmüş. Sizin vizyonunuz ancak buna yeter zaten. Üyelerinin kim olduğunu bilmeyen şube yine kendine yakışanı yaptı . Tebrikler numune hastanesi çalışanlarını yine şaşırmadı. Cesur bey ı alkışlayın şak-şak cıları. Başkan moduna girsin. Ne komik sin cesur bey
Rüştü 6 ay önce
Okuduğumda savunduğu şeyi anlayamadım. Ne demek istiyor şimdi sendika başkanı? E dava açın o zaman
Meltem 6 ay önce
bu tür insanlari bu camiadan atacaksın
Haydarpaşa hemşiresi 6 ay önce
Suç işleyerek gelmiş yine yüz kızartıcı suç işleyerek hastaneden gönderilmiş bazı insanlar var. Acilde sabahlara kadar telefonla konuşur hata gizli gizli ikinci telefonunu çıkarır onunla uğraşırdı. Çağrı merkezi gibiydi. Onunla nöbet tuttuğumda hep fazladan çalışırdım. Sonra torpille işini hallettirmiş dediler. Böylelerini gördükten sonra hiçbir şey inandırıcı gelmiyor bana
Şuayip 6 ay önce
Başkanım Rabbim diğer kamu kurumları çalışanlarınada sizin gibi hak arayıp derdine çözüm üreten cesur yürekler nasip eyler inşAllah...
Hemşire 6 ay önce
Ulan Şuayip ne saçmalıyorsun, onlarda değil cesaretli yürek tavuk ciğeri bile yok, onlar ancak kedi gibi tırnaklar, başhekim musluklarını kesti değil mi. Yoksa o musluktan sen de mi şu içiyorsun hadi utanma söylese.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?