Özel: Sağlık Çalışanlarına 3600 Ek Gösterge, Taban Aylığa Zam, Sabit Ödemelerin Emekliliğe Yansıtılması Gerekiyor!

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, TBMM'de yaptığı konuşmasında, "Krizde, Pandemi günlerinde (sağlık çalışanları) ekonomiyi konuşmadılar bile, kendileri istemediler bile ama büyük eşitsizliklere muhataplar." dedi.

Özel: Sağlık Çalışanlarına 3600 Ek Gösterge, Taban Aylığa Zam, Sabit Ödemelerin Emekliliğe Yansıtılması Gerekiyor!

Özel konuşmasının devamında;

"Krizde, Pandemi günlerinde ekonomiyi konuşmadılar bile, kendileri istemediler bile ama büyük eşitsizliklere muhataplar. ve bugün gelinen noktada, 16 saat covid servisinde nöbet tutan, defalarca hastaların odalarına giren, tedavi yapan, takip alan, tek başına bırakılan yaşlı hastaların yemeklerini dahi yedirdiklerini bildiğimiz, yanında kimsesi olmadığı için refakatçisi, yemeklerini yedirdiğini bildiğimiz bir lisans hemşire 1500 lira, önlisans eğitimli hemşire bin lira, ortaöğretim eğitimli hemşire ise 500 lira almaktadır sadece.

TIKLAYIN

500 lira. Yani bu covid meselesinde bunu söylemek bizim boynumuzun borcu. Onlar covid sırasında para konuşmuyorlar ama bu insanların bu mağduriyetlerini, uğradıkları düşünsenize, örneğin; Çocuklarını aylardır görmüyorlar. Çocukları kreş deydi eve geldi. Ya birileri bakacak ya da bir bakıcı tutacak. Bu paralar onların bakıcı masraflarını dahi karşılamıyor.  Çok ciddi sıkıntı içindeler. 

Ayrıca 12 saatlik covid nöbeti sırasında, odaları temizleyen, çarşafları değiştiren, çöpleri toplayan hastaların her türlü ihtiyacını karşılayan temizlik personeli de 0 TL almaktadır. 0 TL.Covid nöbetinden dolayı, temizlik personeli hiçbir katkı almamaktadır. 

Bunların hepsinin burda (TBMM) düzenlenmesi lazım. Hemşireler için, diğer hekim dışı sağlık çalışanları için 3600 ek gösterge vermemiz gerekiyor. Taban aylıklarına zam yapmamız gerekiyor. Sabit ödemelerinin emekliliklerine yansıtılması gerekiyor. Nöbet ücretlerinde iyileştirme yapılması gerekiyor. Döner sermayeden herkesin emeği oranın katkı alması gerekiyor. Bunları meclisin yapmasını istiyoruz, bekliyoruz ancak birileri Meclisi çalıştırmıyor. " dedi.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 16:16

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 2 hafta Önce

Uzun yıllar Sonra ilk defa bir siyasetçi sesimizi duydu

ephe
ephe @Hemşire - 2 hafta Önce

Bu hükümet bu hakları CHP istediyse hayatta artık vermez bize :(

BJK
BJK - 2 hafta Önce

Sendika lar uyusun

Yusuf babıali
Yusuf babıali - 2 hafta Önce

Hah işte birileri muhakkak gönderme getirecek ki hükümetin burnu sürtsün.nedir sizin sağlık çalışanlarıyla derdiniz.hakkimizi istiyoruz be niye görmezden geliyorsunu

Bjk
Bjk - 2 hafta Önce

Özlük hakları olarak en garip olan sağlık çalışanları insanların azına bir parmak bal çaldılar onda bile adaleti sağlayamadılar nöbet ücretlerinden tutun özel hizmet e kadar 40 dk derse giren öğretmen kadar kadar nöbet ücreti alamıyoruz adamlar hafta sonu gidiyor ek dersleri 2 katı peki sağlık çalışanları 15 saat e maaş halk ederler sağlık çalışanları 15 sene içinde en garip kesim oldu kamuda

Kemal
Kemal - 2 hafta Önce

Ey Sendikalar, çalışanların sesini duyun, taleplerini iletin, kulaklarınızı tikamayin,

sag mem hemşir
sag mem hemşir - 2 hafta Önce

3200 tl çalışmak isteyen varsa

hemşire sag mem
hemşire sag mem - 2 hafta Önce

saglık çalışanlarını kim arkasına alırsa kim sağlık çalışanlarını kazanırsa bilsin ki o iktidardır, iktidar olacaktır.

hemşire saglık mem
hemşire saglık mem - 2 hafta Önce

3200 tl


SIRADAKİ HABER