Özel Hastanelerin Koronavirüs Kurnazlığı!

Gaziantep’te faaliyet gösteren özel hastanelerin birçoğunun Covid-19 testi yapma yetkisi bulunmadığı halde vatandaşa 250 lira karşılığında test yaptığı iddia edildi.

Gündem 05.09.2020, 19:54 Güler Sağlam
Özel Hastanelerin Koronavirüs Kurnazlığı!

Gaziantep’te Özel hastanelerinden sadece SANKO Hastanesi’nin COVİD-19 PCR, Antikor ve Antigen testi yapma yetkisi bulunmasına rağmen birçok özel hastanenin bu testi Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün yetkisi ve izni olmadan yaptığı iddia ediliyor. İddiaların doğruluğunun teyidi için Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve SGK yetkililerinin inceleme başlatması bekleniyor.

VATANDAŞ DOLANDIRILIYOR MU?

Gaziantep genelinde Covid-19 PCR testi, Covid-19 Antikor ve Antigen testi için Sağlık Bakanlığı tarafından 5 hastane yetkilendirildi. Bu testleri yapmakla yetkilendirilen hastaneler, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlığı Laboratuvarı ve özel hastanelerden de sadece SANKO Hastanesi olarak belirlenmiş durumda. Bunun dışında Gaziantep’teki özel hastanelerin vatandaştan alınan test örneklerinin Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne göndermek zorunda olduğu bildirildi. Ancak buna rağmen birçok özel hastanenin hızlı kart testi adı altında güvenli olmayan bir testi vatandaşlara 250 lira karşılığı yaptığı ve vatandaşı bu yolla hem yanılttığı hem de parasını haksız yere aldığı iddia edildi.

TIKLAYIN

ÖZEL HASTANELERİN TESTLERİ GÜVENİLİR DEĞİL

Özel hastanelerin vatandaştan alınan örnekleri Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne göndermesi ve test sonuçlarının buradaki merkezden çıkması gerektiği halde özel hastanelerin vatandaşlara hızlı test ya da kart testi adı altında 250 lira karşılığında yapılan testlerin güvenilir olmadığını belirten sağlık camiasının yetkilileri bu konunun incelenmesi gerektiğine vurgu yapıyor

YETKİLİLER GÖREVE ÇAĞRILDI

Özel hastanelerin bu karmaşayı tamamen para kurnazlığı olarak yaptığını dile getiren birçok vatandaş bu hastanelerin test yapma yetkisi olmamasına rağmen vatandaşı adeta soyduğunu ve güvenilir olmayan bir şekilde vatandaşa test sonuçları yansıtıldığının iddia edilen konunun Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve SGK İl Müdürlüğü yetkililerinin inceleme başlatması gerektiğine vurgu yapılırken gözler ise bu yetkililer tarafından atılacak adımlara çevrildi.

Kaynak: Memo Haber

Yorumlar (1)
Filiz 5 ay önce
Sağlık bakanlığı iyice bozuldu müdahale yapmazlar
-1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?