PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Özel Hastaneler Karıştı! Doktorlar Sağlık Bakanlığına Geri Dönüş İçin Sırada!

Sağlık Bakanlığının uygulamaya soktuğu Ek Ödeme Yönetmeliği ile Hekimlere verilen yüksek taban ve teşvik ödemeleri sonrasında özel hastanelere geçen hekimlerin Sağlık Bakanlığı’na geri dönmek için kuyruğa girdiği öğrenildi.

Gündem 01.09.2022, 13:52 03.09.2022, 14:36 Cansu Polat
Özel Hastaneler Karıştı! Doktorlar Sağlık Bakanlığına Geri Dönüş İçin Sırada!

Özel hastanelerde maksimum 40.000 TL ücret alan hekimler, Sağlık Bakanlığının uygulamaya soktuğu yeni yönetmelik sonrasında 60 BİN – 70 BİN liraları bulan toplam ücret alan hekimleri görünce geri dönüş için kuyruğa girdiler.

Özel hastanelerin özellikle Başhekimlerinin bugünlerde sıkıntılı süreç yaşadıkları, maaş artışı için kendilerine gelen hekimlere olumlu yanıt verememeleri nedeniyle özel hastanelerden büyük oranda kopuş yaşanacağına belirtiliyor.

Devlet hastanelerinde özellikle uzman hekimlerin 80 Bin liraları bulan toplam gelirleri sonrasında özel hastanelerde 30.000 TL - 35.000 TL maaşla çalışan hekimler Sağlık Bakanlığı’na geri dönmek için başvuru kuyruğuna girdi.

Özel hastanelerden Sağlık Bakanlığı’na geçmek için yaklaşık 5 BİN doktorun yeniden atama kurasısına başvuru yaptığı öne sürüldü.

Bakan Koca'nın kamuya geçişlerin daha fazla olacağını belirtmesi ile 1 ay içerisinde özel hastanelerden Sağlık Bakanlığı’na büyük oranda hekimlerin geri döneceği öngörülüyor.

Yorumlar (42)
Dr 1 ay önce
Özel hastanede doktor maksimum 40 bin alıyor devlette 70-80 bin alıyor öyle mi? Kaynak nere neticeniz mi? Ulan amacınıza hizmet etsin diye her türlü yalanı utanmadan söylüyorsunuz hiç mi yüzünüz kızarmıyor?
gerçeklik 1 ay önce
Küçük bir sorun daha var , SUT fiyatları ortalama % 40-120 arttı. Bir çok özel turizm hekimliği üzerinden euro ile gelir elde ediyor. Özet ile gelirler % 60 gibi arttı. Hekimlere % 100 zam yapabilme esnekliği oluştu özellerin. Ellerinde ki uzman hekimi tutmak istiyorlar ise tutabilirler.
sosyalist ideoloji de boğulmuş ki bazıları
ülkenin serbest piyasa ekonomisi ile yönetildiğinin ve serbest piyasa ekonomisinde işler nasıl yürüdüğün den uzak yorumlar yapıyorlar
dr mustafa 1 ay önce
Kaynak muhtemelen gluteus gibi duduyor
dr 1 ay önce
sayın editor pratisyen taban ek ödeme ile 19bin aldı üstüne 4-5 teşvik aldır ortalama 24
uzman da maaşı tabanla 25 teşvik de 10-15 aldı 35-40 aldı

80 alan yok
ZELİHA 1 ay önce
Zaten kimse yemiyor,bu yalanları
hemşire 1 ay önce
evet benim yanımdaki pratisyen doktor 70bin aldı paraları sayarken ben gördüm
Dr kaan 1 ay önce
Devlette günde 10 sezaryan sayısız doğum kavga gürültü bağrış çığrış servisler desen full poliklinikler full özelle şuan bile aynı parayı alıyoruz. Neden gelelim ki? Özelde 1 sezeryan 1 doğum 20 poliklinik fotolar instagrama komiklikler şakalar pastalar hastalar mutlu çalışanlar mutlu iş yükü az çünkü!! Olay sadece para mı sanıyorsunuz?
Teknoloğ 1 ay önce
Hekimse olay sadece para malesef
korkutmayın bizi 1 ay önce
doktorluk ve hemşirelik vicdan ile yapılan bir meslektir. bu düşünceyi hiç bırakmayalım lütfen. aksinin yaygın olduğu düşünceden korkuyorum
ASDSDFSDFASDF 1 ay önce
HAHHAHHAHHAHAHHHA AHAHAHAHAHAHA HAYKIRDIM
Sağlıkçı 1 ay önce
Nerde bu kuyruk, başı sonu belli mi
Drabaküs 1 ay önce
Yalana bak bak yalana şarkısı geldi aklıma. Devletin hazinesi çökmüş oy derdine dr a 80 bin verir mi hiç. Sağlık bakanı bir çakallık yaptı bakalım kimler yiyecek bu numarayı. Herşeyleri yalan dolan.
Kaynak 1 ay önce
Ya şöyle haberin kaynağının iki lobunu sağa sola ayırın da kaynağı daha net görsün millet. Kaynak ne ? Öngörüldü, öne sürüldü. Öne süren kim ? 30-35 ne özeldeki doktora para mı ? 2.000 dolar ediyor. Vizyonsuz herifler 2.000 dolara özelde doktor çalışacak öyle mi ? Şu haberi yazan kimse yakınına dostuna çocuğuna bişey olsa en iyi doktor kim acaba diye ortalıkta doktor arar ama doktorun parasını konuşur sabah akşam. Hayatında açıp ne okudu acaba en son ? Mis gibi hayat sizinkisi.
Yalanlar 1 ay önce
SESLİ GÜLDÜM :)) BU HABERİ YAPARKEN NİYETLERİNİ O KADAR ÇOK BELLİ EDİYORLAR KI. NİYETLERİ BOZUK BU HABERİ YAPAN ŞAHISLARIN.
REKTÖR 1 ay önce
GÖRGÜSÜZLERİ AZCIK UCUNU KOKLATTILAR NASIL DİZİLDİLER. SIRAYA BAK HELE SIRAYA .ŞİMDİ BUNLARI GERİ ÇEVİRECEKSİN ! SEN GELME ULAN AYIIII
Rektöre 1 ay önce
Senin gibisinin ekstra teşviğe ihtiyacı yok.Bakanlık kovsa bile gitmezsin.(Böyle düşünmeyen ysp yi tenzih ederim)
Şişir babam şişir 1 ay önce
Ülkede bir sayısal veri de doğru açıklansın be , ağızdan çıkan bir laf da ama’sız doğru olsun.. enflasyon oranı da yüzde 80 , yersen ;)
Öyle değildir 1 ay önce
"5 BİN" değilmiş "50 BİN" miş öyle diyorlar, kaynak: facebook
Gerçek 1 ay önce
Özel hastanelerden Sağlık Bakanlığı’na geçmek için yaklaşık 5 BİN doktorun yeniden atama kurasısına başvuru yaptığı öne sürüldü.

3000 i yeni bulmuşken geleceğe mi ışınlandınız
Cansu 1 ay önce
Bakan Koca siteyi teyit etti, 5 bin hekim başvurdu açıklaması kapak olmuştur size
Doktorların Derdi 1 ay önce
Artık bunlar parayı aldılar ya görürsünüz bir daha eylem falan yapmazlar :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?