Otobüs Şoföründen Sağlık Çalışanına Terbiyesizlik: Hemşireyi Araçtan İndirdi!

Koronavirüs ile mücadelede kahramanlık destanları yazan sağlık çalışanları toplu taşımalarda sıkıntı yaşamaya devam ediyorlar. Malatya'da bir otobüs şoförüyle yaşadığı tartışmayı anlatan sağlık personeli "Bu sabah nobetten cikarken bindiğim 44 H 0085 plakali araçtan indirildim. Sağlıkçı kartımı iki defa gösterdiğim halde"sadece egitim ve araştırma hastanesi personellerine ücretsiz"dendi sert sekilde." diyerek uğradığı haksızlığı dile getirdi.

Gündem 09.09.2020, 14:33 09.09.2020, 15:10 Güler Sağlam
Otobüs Şoföründen Sağlık Çalışanına Terbiyesizlik: Hemşireyi Araçtan İndirdi!

Dünya ülkelerine yayılan korona virüse (Covid-19) karşı mücadelede sağlık çalışanları en ön saflarda yer alıyor. Gecelerini gündüzlerine katarak hastaları iyileştirmek için çalışan sağlık görevlileri, bu nedenle sevdiklerinden de uzak kalıyor. Birçok sağlık çalışanı otel ve yurtlarda kalıyor. Bugünlerde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle toplu taşıma araçlarının seferleri de azaltılınca sağlık çalışanları, çalıştıkları hastane ve kaldıkları yurtlar arasında geliş, gidişlerde zorluk çekmeye başladı.

MALATYA NE İLK NEDE SON!

TIKLAYIN

Malatya'da yaşanan olayda, Otobüs şoförünün işgüzarlığı nedeniyle mağdur oaln sağlık personeli Hemşire, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a seslenerek sağlık personeline sahip çıkın derken, saygısızlığı yapan otobüs şoförüyle ilgili Malatya Büyükşehir Belediyesinin ne gibi bir idari işlem yapacağı merak ediliyor.

Yorumlar (5)
Murat reis 3 ay önce
Selahattin naşkan gerekeni yapacaktır sadece eğitim ve araştırma değil tüm sağlık personeline toplu taşıma ücretsizdir
Tiva 3 ay önce
Düzce'de almıyorlar otobüslere resmi gazetede yayımlandı ama bize bişey denmedi diyor şöförler kart basmamızı istiyorlar
Dünyalar 3 ay önce
Şikayet et bizim bazı çomarlar insanlıktan anlamaz birkaç şikayet olursa işlem yapılır. Bunların anladığı ya kanun para cezası hapis ya dayaktır. Gübre gelmiş boşuna nefes tüketip gübre gidecekler.
Bizim burdada yazı germiş ücret istiyorlar.. 3 ay önce
Sanırım resmi gazete boşa çıkıyor...
Yalçın SOLAK 3 ay önce
Sayın başkan bir vekil tanıdıgı olan yolcu otobüs şöförüyle tartıştıgı için ve ayrıca AKÇADAĞ lı oldugu için işten attınız BÜLENT ÇELİK i. Bakalım bu şöföre madalyanız ne olacak
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?