Otobüs Şoförü, Doktoru Otobüsten İndirdi!

Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışan doktor, hemşire ve sağlık personeli ESHOT şoförleri tarafından 'taşıdıkları sağlık personeli' kartının geçersiz olduğu iddiasıyla belediye otobüslerinden ücretsiz yararlandırılmadıklarını söyledi. Bir doktorun bu gerekçeyle ESHOT şoförü tarafından otobüsten indirildiğini bildirildi.

Gündem 11.01.2022, 17:59 Zeynep Elmalı
Otobüs Şoförü, Doktoru Otobüsten İndirdi!

Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde görevli bine yakın sağlık personeli, İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüslerden ücretsiz yararlanamıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 'sağlıkçılar belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanabilir' şeklindeki resmi yazısına rağmen otobüslere ücretsiz binemediklerini belirten sağlık çalışanları, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı'na konuştu.

Tunç Soyer Ücretsiz Diyor Ama

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yazısında 'Sağlık çalışanı ayırt etmeksizin ücretsiz ulaşımdan faydalanabilir' diyor. Fakat biz pandemide en çok yara alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Huzur evleri belediye tarafından sağlıkçı olarak görülmüyor. Biz pandemide ailemizden ayrı bir buçuk yıl karantinada kaldık, çocuklarımızdan uzak kaldık, bütün izinlerimiz iptal oldu ve en zor şartlarda en riskli grup olarak gösterilen huzurevinde çalışan sağlık personeli, doktor ve hemşire otobüsten çirkin bir şekilde indiriliyor. Biz bunu kabul etmiyoruz. Elimde Tunç Soyer'in yazısı var diyorum, hiçbir sağlık çalışanı ayırt etmeksizin faydalanma hakkı var, fakat kimse kabul etmiyor, Eshot asla bunu uygulamıyor. Şoförler bize böyle bir talimat geldi, huzurevi çalışanları sağlık çalışanı olarak görülmüyor ki biz orada yasaklı hasta bakıyoruz. Orası bir dinlenme tesisi gibi gözükse de orada bir geriatri merkezi var, biz orada yatan hasta bakıyoruz, mamayla yatan kişiler, yoğun bakım hizmetleri veriyoruz. Her yere yazdığımız halde bize bir geri dönüş yapılmadı. Herkese sesimizi duyurmaya çalıştık fakat kimse bizi duymadı"

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.


OTOBÜSTE KABA DAVRANIŞLARA MARUZ KALIYORUZ

BİLİM VE SAĞLIK HABER AJANSI'na konuşan doktor ve hemşireler, şunları söyledi:
Bu genelgeden sağlık sektörü temizlik çalışanı ve tüm sağlık çalışanları yararlanırken aile ve sosyal politikalar bakanlığına bağlı huzurevinde çalışan sağlık personelleri ücretli biniyor. Otobüste kaba davranışlara maruz kalıyoruz. Siz sağlık personeli gibi gözükmüyorsunuz diyorlar. Sağlık Bakanlığı’nın kartı mavi, Aile ve sosyal politikalar bakanlığına bağlı sağlıkçıların kartı kırmızı, kartın rengine bakarak bizi kaba bir şekilde indiriyorlar. Eshot şoförlerinde de bize karşı bir antipati oluşmuş ve kendimizi çok aşağılanmış hissediyoruz ve bu bir onur meselesi haline geldi. Maalesef çok yazmamıza rağmen sesimiz duyulmadı."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
HAYRET 1 hafta önce
SİTENİZ HEKİMLERİN HAKKINI SAVUNUR MUYDU?? YA DA BİR YERİ KÖTÜLEMEK İÇİN Mİ SAVUNMUŞ GİBİ YAPTINIZ.
hemşire 1 hafta önce
hekim eşiniz mi var ki hekimleri savunuyorsun yoksa bu kadar onları sevmen şaşırtııvc
ragıp 1 hafta önce
salak salak yorum yazıp duruyorsunuz, aylardır takip ediyorum bu siteyi. Başka haberde de gördüm, dayanamadım. manşete baksanız yeterli, kör müsünüz her haberi yayına veriyorlar. hekim düşmanı diye bişey uydurmuşsunuz, hastane koridorunda homurdanır gibi yorum yazıp duruyorsunuz.
Tufan can 1 hafta önce
İzmir sağlıkçı kartı çıkarttırsaydınız okutur geçerdiniz. Boşuna tantana yapmayın
Küçük Emrah uzman 1 hafta önce
Sende mi şoför abiii sende vur abiii
Yps ye 1 hafta önce
Ysp yine hekim düşmanlığına başlamış
CovidAcil 1 hafta önce
Doktor Bakani Fahrettin amcaniz mudahale eder hemen!
hemşire 1 hafta önce
fazla okumaktan asosyal olunca topluma ayak uydurmak zor oluyor şöfor ne yapsın sağlıkçı kartı çıkarmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?