Otobüs Şoförleri Sağlık Çalışanlarına Saldırdı!

Covid-19 testi pozitif çıkan bir otobüs şoförünün temaslarını araştırmak için otobüs hareket amirliğine giden sağlık çalışanları burada saldırı ve hakarete uğradıkları iddia edildi.

Otobüs Şoförleri Sağlık Çalışanlarına Saldırdı!

Kayseri’de belediye otobüsü şoförleri sağlık ekiplerine saldırdı. Üç ekip aracı polis olaya müdahale etti. Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç olay yerine gidip, ortamı yatıştırmaya çalıştı. Melikgazi ve Kocasinan ilçe sağlık müdürleri ve ekiplerine saldıranları polis güçlükle ayırdı.

TIKLAYIN

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli’nin, doktor ve sağlık ekibine saldıran şahıslardan şikâyetçi olunmaması yönündeki talimatı şaşkınlık yarattı. Bir otobüs şoförünün virüs testinin pozitif çıkmasının ardından sağlık ekipleri, temasta bulunma ihtimali olan kişileri kontrol etmek ve bilgilendirmek adına hareket amirliğine gitti. Bazı şoförlerin bunun üzerine sağlık ekiplerine saldırarak “Allah sizin belanızı versin. Bir de burada korona virüs çıkartmayın. Hepsi sizin yüzünüzden. Koronayı siz taşıyorsunuz. Otobüslere ücretsiz bindiğinizden arkadaşımıza siz bulaştırdınız” dedikleri iddia edildi. Melikgazi İlçe Emniyet Müdürü Maksut Güldaş’ı arayan sağlık ekiplerinden bir yetkili saldırıya uğradıklarını belirterek acil yardım istedi. Olay yerine giden 3 araç polis ekibini gördükten sonra da şoförlerin tepkileri devam etti. Olay yerine gelen polisler şoförleri sakinleştiremedi. Daha sonra Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç olay yerine gelerek şoförleri sakinleştirmeye çalıştı.

Olay sonrasında İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli’nin sağlık ekiplerinin uğradığı iddia edilen saldırı karşısında şikayetçi olmaması sağlıkçılar arasında tepkiye neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 11:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Drby
Drby - 7 ay Önce

Sen nasıl bir sağlık müdürüsün derhal istifa et

Ahah
Ahah @Drby - 7 ay Önce

(Sen nasıl bir sağlık müdürüsün lafına ithafen) Kayserinin uzun yıllardır görmediği, oldukça çalışkan ve başarılı bir sağlık müdürü. Üzerindeki tüm siyasi baskılara rağmen işini en doğru şekilde yapmaya çalışan ve yapan bir sağlık müdürü. Ve şahsen ben, istifasını gerektirecek hiçbir durum göremiyorum.

Mahmut İlhan
Mahmut İlhan @Drby - 7 ay Önce

Sağlık müdürümüz gecesi gündüzü olmadan çalışırken siz nasıl bir ruh halindesiniz kardeşim.

Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Sokağa çıkma yasağı alamayanlara kızmayıp, canla başla kendi canı pahasına salgın da en önde çalışan sağlık çalışanlarına kızmak, cahillikle mücadele etmek daha zor ....

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü - 7 ay Önce

Kayseri İl Sağlık Müdürü Sayın Doç. Dr. Ali Ramazan Benli'nin personelimize bu konuda iddia edildiği gibi bir talimatı olmamıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

yahyalı
yahyalı - 7 ay Önce

yakışmadı sana müdürüm ben bile yaptığını doğru bulmadım

Ahmet gelsin
Ahmet gelsin - 7 ay Önce

Çalışkan, başarılı sağlık müdürü Ali Ramazan Benli yi nasıl yiyeceğinizi bilemediniz. Her olayın arkasına ilştirip yalan haber yapıyorsunuz. Güneş balçıkla sıvanmaz.

Misafir
Misafir - 7 ay Önce

Insanlarin psikolojileri bozuldu testi pozitif çıkanların hastanelerden kactigi gibi ki şoför arkadaşlarda en büyük risk grubu içerisinde onlarında psikolojilerini anlamak gerekiyor.. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde Il Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli'nin göstermiş oldugu yöneticilikten dolayı tebrik ederim..

Kys38
Kys38 - 7 ay Önce

İstifa edecek biri varsa o da şöförlerdir.

Ahmet Şahin
Ahmet Şahin - 7 ay Önce

İşin içeriğini anlamadan dinlemeden yorum yapma kardeşim sağlık müdürü şimdiye kadar gelen en kaliteli müdür


SIRADAKİ HABER