Ortopedi Uzmanına Darp!

Isparta Şehir Hastanesinde Ortopedi polikliniğinde başka bir doktora muayene olan Ş.K., hastaneden ayrıldıktan kısa süre sonra yeniden geldi. Kendisini muayene eden doktoru arayan Ş.K, bu sırada ortopedi ve travmatoloji uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu ile karşılaştı.

Gündem 28.12.2019, 10:55 28.12.2019, 11:32 Güler Sağlam
Ortopedi Uzmanına Darp!

‘BEYAZ KOD’ ÇAĞRISINDA BULUNDU

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Ş.K., Uslu’yu kendisini muayene eden doktor zannetti ve ikili arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine Ş.K., Uslu’ya saldırdı. Darbedilen Uslu, ‘Beyaz kod’ çağrısında bulundu. Bunun üzerine olay yerine gelen güvenlik görevlileri Uslu’yu kurtarırken, polise de durumu bildirdi. Gelen polis ekipleri Ş.K.’yı gözaltına alırken, Doç. Dr. Uslu tedavisinin ardından darp raporu aldı.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YAPILAN SALDIRIYI KINADI

İl Sağlık Müdürlüğü yaşanan üzücü olayla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Isparta Şehir Hastanemiz ortopedi uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu görevi başında darp edilmesi İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanmıştır. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sebebi ne olursa olsun asla kabul etmiyoruz.
Vatandaşlarımıza her türlü şartlarda hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması onur kırıcı, gönül kırıcı, üzüntü veren bir durumdur. Şifa veren ellere vefa gösterilmesi konusunda toplum bilincini artırmak için hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın fedakârca sürdürdükleri çalışmaları her fırsatta dile getireceğimizi belirterek bu çirkin saldırının da sonuna kadar takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarımıza karşı yapılan saldırıyı kınıyor, kendilerine ve hastane yönetimine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sağlık çalışanları 2 yıl önce
Herhangi bir takımın taraftarları kadar bile olamıyoruz bunca yıldır yaşanan şiddeti,kamuda en düşük maaşı alıyoruz olmamızı protesto edip bakan istifa hükümet nerede bile diyemiyoruz ya yuh bizlere taraftarlar iki hafta protesto ediyor teknik direktör hemen değişiyor bilmem anlata bildim mi.taseron işçiler bile maaşlarını dile getirip tepki gösterirken kabul etmiyoruz derken bizler yıllardır susuyoruz
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?