Ordu Devlet Hastanesi Kendisini İdare ve Kontrol Etmekten Aciz Kişiler Tarafından Yönetiliyor

Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Devlet Hastanesi yönetimi hakkında açtı ağzı yumdu gözünü adeta. Adıgüzel "Bu güzide kurumumuz son dönemde liyakat sahibi olmayan kendisini idare ve kontrol etmekten aciz, tüm vasfı onun bunun yakını olmaktan öteye gitmeyen kişiler tarafından yönetilmektedir" dedi.

Gündem 12.09.2020, 16:32 Güler Sağlam
Ordu Devlet Hastanesi Kendisini İdare ve Kontrol Etmekten Aciz Kişiler Tarafından Yönetiliyor

Mustafa Adıgüzel açıklamasında;

Ordumuzun gözbebeği, sağlık hizmetlerinin ana üssü, benim de bir dönem görev yapmaktan ve idarecisi olmaktan onur duyduğum Ordu Devlet Hastanesi maalesef başhekim müessesesi açısından talihsiz günler yaşamaktadır.

TIKLAYIN

Bu güzide urumumuz son dönemde liyakat sahibi olmayan kendisini idare ve kontrol etmekten aciz, tüm vasfı onun bunun yakını olmaktan öteye gitmeyen kişiler tarafından yönetilmektedir

Her kurumda olduğu gibi kuruma ve topluma katkı verecek yeteneği olmayanlar bunu perdelemek için çalışanlara ve de hastalara kamunun gücünü arkasına alarak kendisini ederinden fazla göstermek için etrafına efelenmekte abuk sabuk uygulamalar ve mobbing uygulamaları içerisine girmektedir Bu durumu uzunca bir süredir bildiğimiz, yoğun şikayet aldığımız halde pandemi süreci nedeniyle bu güzide kuruma zarar gelmemesi adına bu işi sadece Ordu Sağlık Müdürlüğü nazarında dile getirip, kendisi bu şahsın kontrol altına alınmasını yoksa bizim gerekeni yapacağımızı ifade etmiştik. Ancak görülüyor ki arkasındaki abiler kim ve nasıl cesaret veriyorsa hız kesmeden aynı hal ve hareketleri devam etmektedir. Hiç kimsenin ömrünü bu hastaneye vermiş, devletine ve milletine bağlı ve bu pandemi süresince evini ocağını terk edip mücadele eden sağlık çalışanlarına kötü muamele etmeye, bu kuruma en çok ihtiyacımız olan dönemde kurumun düzenini bozmaya hakkı yoktur. Bu nedenle bu şahıs hakkındaki hem kurum içinden hem toplumdan gelen rahatsızlıkları ve kendi yaptığımız tespitleri iktidar partisi milletvekilleri de dahil olmak üzere Sağlık Bakanlığı'nın üst yöneticilerine gereğini yapmak üzere bildirdik. Herkes haddini bilecek.

Hiçkimsenin keyfi için toplumun sağlığını bozmasına izin vermeyeceğiz. Gerekirse arkasındaki abileri, ablaları(!) da ortaya dökmeyi biliriz. Orduya gelip bu güzide toplumun aynı zamanda misafiri olan hiçbir kamu görevlisi unutmasın ki, birilerine uşaklık eden ya da psikolojik sorunlarını tedavi ettirmek yerine iç dünyasını etrafına yansıtanların "yapıp yanlarına kar kalacağını, makam ve mevki ile buradan gideceklerini" zannetmesinler. Burada yaptıklari haksızlıkların ve eziyetlerin bedelini gittikleri yere kadar kovalar hesabını sorarız. Aynı zamanda hekim bir milletvekili olarak hem bu güzide kurumumuzun hem de Ordu'daki tüm sağlık sistemimizin yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz

Yorumlar (7)
Doğrucu davut 3 ay önce
Adamda bi gram gurur olsa bırak başhekimliği bunca lafa karsı meslegı bırakır.Ama nerde uşaklıga devam.Bide burdura müdür olmak için onun bunun kapısında yatıyo haberımız var.Çok yazık çokk
Davidçi 3 ay önce
Yaşayanlar bilir muayenehanelerde para alınırdı bir dönem devlet hastanesinde ilgilenmek için sonra da hastaya ben senden o parayı memnun etmek için almadım hizmetimin karşılığında aldım denirdi. Hey gidi günler hey unutmadık unutturmayacağız... sağolsun başhekim bey de bu gibilerine fırsat vermiyor. Zaten kimin kimi savunduğunu kimin kimi eleştirdiğine bakarsanız kimlerin neyin peşinde olduğunu anlarsınız. Hepsini biliyoruz bu haberlerin maksadını da yazık!
Sağlık çalışanı 3 ay önce
Maalesef bir çok yer böyle. Çalıştığım hastanede başhekim hakkında yığınlarca usulsüzlük dile getirildi hatta bir uzman hekim savcılığa suç duyurusunda bulundu ama maalesef ağır abileri varmış arkasında. O ilin bir milletvekili. Ayrıca o vekilin eşi dostu yakını kurumun heryerinde at koşturuyor.. Yazık yazık ek ödemeden de geçtim evvela adil ve dürüst yöneticiler.
Saglik memuru 3 ay önce
Davidçi, cidden sizin gibi zihniyetlerin hala varlığını görünce üzülüyorum burda nelerden bahsediliyor siz olayi nereye cekiyorsunuz birde bilmeden etmeden koltuğunuzdan elinize telefonu alıp klavye delikanlılığı yapıyorsunuz biraz kültürlenin burada A konusundan bahsedilirken gidip rakamlarla uğraşmayın.Yada siz bu konularla hic ugrasmayin sadece okuyun ve öğrenin!!!
gülendam 3 ay önce
Tüm vasfı onun bunun yakını olmaktan öteye gitmeyen kişiler tarafından yönetilmektedir çok doğru bir söz örnek Finike devlet hastanesi gibi
Doktorum ben 2 ay önce
Atila hastane çalışanları seninle selamı sabahı kesti,seni görünce sırtını donuyolar selamını almıyolar.Ne olur artık düş şu hastanenin yakasından bu kadar mı gurur yoksunusun ya???
deephayal 3 ay önce
alanya da öyle siyasetciler idareciyi şecerse böyle olur
4
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?