PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ordu Devlet Hastanesi Acil Servisinde Neler Oluyor?

Ordu Devlet Hastanesi acil servisinde çalışanlar ile hastane idaresi arasındaki çözülemeyen yemek molası sorunu yerel basının tabiriyle adeta yılan hikayesine döndü.

Gündem 07.12.2022, 10:54 07.12.2022, 11:16 Cansu Polat
Ordu Devlet Hastanesi Acil Servisinde Neler Oluyor?

Ordu Genç Bakış sitesinde yer alan habere göre; geçtiğimiz günlerde ulusal basında da yer alan Ordu Devlet Hastanesi Acil Servisinde Başhekimin, acil servis personelinin yemekhaneye girmesini yasakladığı yönünde haberler gündeme gelmişti.

Konuyla ilgili Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’de çıkan haberlerin hastane idaresi tarafından yalanlanmasının ardından soruşturma açılarak acil servis personelinin dinlenmesini istemişti.

Ordu genç bakış sitesinde yer alan iddialara göre ise; hastane yönetiminin acil serviste yemek saatlerinde hasta muayenesi konusunda aksamalar olduğunu tespit ettiği, konuyla ilgili de personel ile görüşerek yemek molasının hastaların mağdur olmaması için dönüşümlü yapılması talimatını verdiği yazıldı.

Sitede yer alan habere göre; Başhekiminin talebinin acil servis çalışanları tarafından kabul edilmediği, yemek molalarında aynı şekilde devam edildiği, bu durum üzerine ise hastane yönetiminin acil servis çalışanlarının yemekhaneye gitmelerini yasakladığı ve yemeklerini acil serviste yemeleri yönünde talimat verdiği haberleştirdi.

Aynı haberi yapan site tarafından yaşanılan tartışma sonrası 3 soruya yanıt arandı.

1.Çalışan personelin yemekhanede yemek yeme hakkı engellenebilir mi?

2.Yemek molaları boyunca acil serviste hastaların hizmet alma hakkı engellenebilir mi?

3. Hem personelin hem de hastaların mağdur olmamaları için yemek molalarının dönüşümlü yapılması sorunu çözer mi?

Sağlık müdürü, başhekim ve sağlık çalışanları bu sorulara yanıt bulamamış görünüyor

Yorumlar (12)
Sinoplu 2 ay önce
Bi acil servis ordu da mı varmış bu ne saçma bir olay . Heryerde nasılsa ya da önceden nasılsa öyle devam etsin. Ne değişiksiniz
Sinan 2 ay önce
BEN BI ORDULU OLARAK ACILE HER GIDISIMDE SAGLIK CALISANLARININ EGOSU BIN BESYUZ OLDUGUNU GORDUM VE YEMEK YEME SAHITINE DOKTOR GITTIMI EN AZ 2 SAATTE GELIYOR VE BEN SEN ACILE GITMISSEN ACIL MUDAALE EDILMESI GEREKIYOR VE DOKTORLARIN GIRAM UMRUMDA DEGIL VE EGOLU EGOLU TAVIRLARI VAR SANKI ESIRIZ ONLARIN ELINE DUSMUSUZ BENCE ORDU ACIL SERVIS BOLUMUNDEKI DOKTORLAR INCELENMELI BU YORUMUM PEK DIKKATE ALINMAYACAK ONUDA BILIYORUM...GOREVINI LAYIKIYLA ALDIGI PARAYI HAK EDEN BUTUN SAGLIK CALISANI BASIMIN TACIDIR.
Dr 2 ay önce
Drlar hariç tüm sağlık teşkilatının işine son verilip genç yeni insanlar alınmalı
Insan 2 ay önce
Olur padişahım. Önce siz mesainizi adam gibi yapın. Kaç saat calisiyorsunuz
Teşkilat 2 ay önce
Eksik söylemişsiniz idam edilmeli yada çarmıha gerilmeli
murat kuru 2 ay önce
bugünde promosyondan haber yok. birileri susarken birileri malı götürüyor. susma saglikpersonelihaber.net
Nedim 2 ay önce
Baş hekim haklı yemek çay personel çok saygısız hastalar saatlerce bekletiliyor kimseyle ilgilenmiyorlar doktorlarda kibir ukalalık çalışan hemşiresi temizlikcisi hepsi aynı bunlara hesap soracak kimsede yok güvenlikciler bile sanırsın ülkeyi bunlar kurtarıyor bunlar olmasa bırak hastahaneyi sanırsın ülke batacak baş hekim haklı biraz bunları ezmek gerekiyor
vatandaş 2 ay önce
Öyle şey olurmu ya keyfleri bozuldu beyefendilerin hanımefendilerin Başhekim beyi kutluyorum iyi bir bürokrat adam gibi adam
ADSIZ 2 ay önce
ilk önce ordu milletvekillerine sormak lazım tokatta istenmeye adam ilan edilen dr dursun tüzünün ve il müdür yardımcısı ömer tok orduda ne işleri var adamları çalıştıkları yeri idarecilik yaptıkları yeri karıştırıyor malesef ordu siyaseti utansın nediyelim
Ü s 2 ay önce
Ordu devlet hastanesi zaten hep sprunlu
Sağlıkçı 2 ay önce
En az %50 olmalı:/
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.