Olay Olan Başhekim Yardımcısından Bakan Koca'ya Mesaj: Aldım, Kabul Ettim!

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ali Edizer'i sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarda çok eşliliği savunan paylaşımlarının ardından oluşan tepki nedeniyle bugün öğle saatlerinde görevden alınmıştı. Akşam saatlerinde görevden alınan Dr. Ali Edizer, Twitter hesabından paylaşım yaparak "Aldım, kabul ettim Sayın Bakanım. Başım üstüne" yazması şaşkınlık yarattı.

Gündem 05.10.2020, 22:28 05.10.2020, 22:34 Güler Sağlam
Olay Olan Başhekim Yardımcısından Bakan Koca'ya Mesaj: Aldım, Kabul Ettim!

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ali Edizer'in çok eşliliği savunan ve medeni kanunun kaldırılmasını isteyen açıklamaları sosyal medyada tepkilere yol açmıştı. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu tarafından hakkında inceleme başlatılan Edizer, bugün sözleşmesi feshedilerek görevinden alındı.

"BAŞIM ÜSTÜNE"

Twitter hesabından paylaşım yapan Ali Edizer'in, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı etiketleyerek "Aldım, kabul ettim Sayın Bakanım. Başım üstüne" yazması şaşkınlık yarattı.

TIKLAYIN

"KEM SÖZ SAHİBİNİNDİR"

Edizer, söz konusu paylaşımlarına tepki gösteren sosyal medya kullanıcılarına yönelik ise "Destek veren ve dua eden kardeşlerime teşekkür ederim. Ortada bir sıkıntı da yok zaten. Klasik CeHaPe hazımsızlığı ve edepten ve hayadan mahrum bir topluluğun sosyal medya üzerinden kendilerine yakışır bayağı yorum ve hakaretler. O kadar. Kem söz sahibinindir..." paylaşımını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Sosyal medya paylaşımları ile gündeme gelen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer, medeni kanunu hiçe sayarak erkeklere ikinci eş alması yönünde çağrı yapmıştı. Bu açıklamalar infial yaratırken, konu sosyal medyada gündem olmuş, Edizer görevden alınmıştı.

KOCA, RAHATSIZ OLMUŞTU

İnfial yaratan bu paylaşım CHP'nin de gündeminde yer almış, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Edizer'in açıklamalarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya ilettiğini duyurmuştu. Özel yaptığı paylaşımda, "Sosyal medya paylaşımları nedeniyle #GATA'nın Başhekim Yardımcısı Ali Edizer'e partimizde ve kamuoyunda duyulan büyük rahatsızlığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya ilettim. Sn. Bakan duyduğu rahatsızlığı ifade etti, yarın gereğinin yapılacağını iletti. Konunun takipçisi olacağız" demişti.

Yorumlar (2)
işte 4 ay önce
Ne diyelim adam kimseyi sallamıyor insanları görevden alırım diye korkutanlar alın size cevap hemde kapak gibi cevap Allahın izni ile 2023 seçimlerinde de cevabımızı vereceğiz Reise oy vereceğiz ancak belediye başkanları ve vekil adaylarına vermeyeceğiz
Kızılelma 4 ay önce
Pardon şimdi sen ne yapmış oldun kimi destekledin. Hiç bir Ak Partili bu Gatacı Ali Edizeri desteklemez ! Dinimizde de yeri yoktur. 2023'e gelince elbette kazanan biz olacağız lakin sizin gibi takiyyeciler ve çakmalar değil
-2
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?