PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Öğretmenlerin Uzman ve Başöğretmenlik Sınavlarını Aile Hekimi Yaptı İddiası

Öğretmenlerin Kariyer Basamakları Yazılı Sınavları tamamlandı. Sınavı Ölçme Merkezinin Genel Müdürünün mesleğinin Aile Hekimi olduğu ileri sürülerek eğitim camiasında yeni bir tartışmanın fitili ateşlendi.

Gündem 21.11.2022, 23:51 22.11.2022, 04:17 Cansu Polat
Öğretmenlerin Uzman ve Başöğretmenlik Sınavlarını Aile Hekimi Yaptı İddiası

Öğretmenlerin girdiği Kariyer Basamakları Sınavı hem siyaset hem de eğitim camiasının polemik konularından birisi olmaya devam ediyor.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “boykot” edin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “katılın” diyerek siyasilerin gündeminden düşmeyen Kariyer Basamakları Sınavı 19 Kasım Cumartesi günü tamamlandı.

İLKOKUL 1. SINIF ÖĞRENCİLERİ DAHİ ÇÖZEBİLİR

81 ilde yapılan Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Sınavında çıkan soruların ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin dahi çözebileceği kadar kolay olması yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Değerlendirilmesi 100 üzerinden yapılacak sınavda yanlış cevapların doğru cevapları etkilemediği ve 70 puan ile üzeri puan alanların başarılı sayılacağı kabul edildi.

Sınav sonuçları 12 Aralık 2022 tarihinde ilan edilecek.

ÖĞRETMENLER RENCİDE EDİLDİ İDDİASI

Pek çok öğretmenin yaz ayları boyunca sınava hazırlandığı bilinirken mevcut soruları görenler bu kadar hazırlanmaya gerek olmadığını dile getirdi. Diğer yandan öğretmenlerin bilgi ve becerilerini ölçmek için yapıldığı iddia edilen sınavın bu kadar kolay olması sonrası öğretmen ve eğitim uzmanı olan Ali Taştan, öğretmenlerin rencide edildiğini savundu.

SINAVI YAPAN GENEL MÜDÜR AİLE HEKİMİ!

Kariyer Basamakları Sınavını ölçen Birimin Sorumlusunun mesleğinin Aile Hekimi olduğunu ileri süren Taştan, Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarını yapan Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürünün mesleğinin aile hekimi olmasını eleştirdi.

Öğretmenlerin komik duruma düşürüldüğünü savunan Taştan, “100 yıllık geçmişe sahip bir Milli Eğitim Bakanlığı’nın, bilimsel temeli olmayan sokak ağzıyla yazılmış soruların olduğu bir sınavı yapmamalıydı” şeklinde konuştu.

Diğer taraftan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Ahmet Hakan’a yaptığı açıklamada; sınav sonucunda Uzman öğretmen olacakların maaşlarında 3 bin TL, Başöğretmen olacakların maaşlarında ise 5 Bin TL artış olacağını kaydetti.

Yorumlar (16)
Uzm dr 2 hafta önce
Ulan şunlara bak daha ne istiyorsunuz kolay sorular sorulmuş da rencide olmuşlar da hepimiz uzman oldunuz bedavadan unvan 3000 TL zam aldınız zor sorular olsa bu sefer de hükümeti eleştirir isyan edersiniz
Hbb 2 hafta önce
Bu öğretmenlerin ne gözü doyar ne de bir şeyden memnun olurlar
hemşire 2 hafta önce
zor olsaydı net bir şekilde twiterda ağlayacaklardı o yüzden kolay hazırlandı halen ses çıkarıyorlar
şeref 2 hafta önce
Sağlıkçılara yapılan büyük bir hakarettir bu kim çalıştı kim ödüllendiriliyor
Sağlık memuru 2 hafta önce
Sağlıkçılara ne zaman (sağlık mem.aneztezi teknisyeni tıbbi sek.vb) uzmanlık verilecek. Bu nasıl iş böyle. Sağlıkçılara reform dediler doktorlara çıktı. Seçimlere az kaldı.
enayi keriz salak 2 hafta önce
doğru zaten verecektiniz niye sınav masrafı ettiniz? şimdi onuda biz öderiz. kur korumalı gibi. zengine ve öğretmene çalışıp duralım bizim canımız çıksın. pandemi çıkarsa yine bedava ulaşımı lütuf edip bize verirsiniz oda aydan aya uzatmalı. öyle öğretmeninki gibi süresiz değil.
Rezillik 2 hafta önce
Sorular çok basitmiş.
KURALCI 2 hafta önce
Herkes işini yapsa olmaz mı? Öğretmenlik sınavında doktorun işi ne, aynı şekilde hastane yönetiminde öğretmenin işi ne
Sağlık 2 hafta önce
9 yaşında oğlum 8 de 7 yaptı öğretmenlik sınavından
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın