PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Öğretmenlere Ara Tatilde Verilecek Eğitim ‘Uzaktan’ Yapılsın Talebi

Kasım ayında ara tatile girecek okullarda, öğretmenlerin 14-18 Kasım tarihleri arasında yapacağı mesleki çalışmaların fiilen değil uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilmesi talep edildi.

Gündem 29.10.2022, 17:57 Cansu Polat
Öğretmenlere Ara Tatilde Verilecek Eğitim ‘Uzaktan’ Yapılsın Talebi

Uzaktan eğitimle ilgili Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunan Eğitim Bir Sen, öğretmenlerin 14-18 Kasım 2022 tarihlerinde yapacakları mesleki çalışmaların uzaktan eğitim yoluyla yapılmasını istedi.

Bakanlık tarafından açıklanan 2022-2023 eğitim-öğretim yılı çalışma takvimine göre 14-18 Kasım 2022 tarihleri ara tatil dönemi olarak belirlenmiştir. İlgili yönetmelik hükümlerine göre öğretmenler, kasım ve nisan aylarında yapılacak ara tatillerde bakanlıkça hazırlanan program dâhilinde kendi okullarında mesleki çalışma yapmaktadır.

Bakanlık, 2020 yılından bu yana Mesleki Çalışma Programı’nın uzaktan eğitim yoluyla Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirilmesi konusunda imkân ve fırsat vermektedir.

Mesleki çalışma programlarının uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilmesi konusunda öğretmenlerden gelen talep karşılanmalıdır.

Yorumlar (1)
tabi tabi 1 ay önce
oldu cnm. bu ülkenin en çok eğitime ihtiyacı var. eğitimcilerin ise evde kalmaya