Oğlu doktor olunca okutmak için sattığı otomobili bulup hediye etti

Bursa’da yaşayan diş doktoru, babasının okuması için 25 yıl önce üzülerek sattığı arabasını buldu. Diş doktoru tamir ettirdikten sonra toplattırdığı arabayı sürpriz yaparak babasına hediye etti. Baba ve oğulun gözyaşlarını tutamadığı o anlar sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Gündem 05.06.2021, 17:50 Güler Sağlam
Oğlu doktor olunca okutmak için sattığı otomobili bulup hediye etti

Bursa’da yaşayan Selanik göçmeni İlhan isimli diş doktoru, demir doğrama ustası babası İrfan’ın 25 yıl önce üzülerek kendisinin okuması için üzülerek sattığı arabayı Ankara’da buldu. Genç doktor, babası için manevi değeri yüksek aracı tamir ettirip toplattırdıktan sonra babasına sürpriz yaptı.

“BİR HAFTA AĞLAMIŞTIM”

Babasının arabayı 1990 yılında aldığını belirterek diş doktoru, “Babamın ilk aldığı sıfır arabaydı. Çok seviyordu. Ortaokula geçtiğim dönemde sattı. Ekonomik nedenlerden, babaannemin vefatı, hastane masrafları. Ben satıldığında bir hafta ağlamıştım.” dedi.

Arabanın alınma süreciyle ilgili ilginç bir anıyı da paylaşan genç doktor, “Babam arabayı almaya bayiye iş kıyafetleriyle gidiyor. Bayide ‘Oturma bakacaksan uzaktan bak’ deniyor. Tabii 25-26 yaşlarında o zaman o zaman hüzünlü bir şekilde çıkıyor bayiden daha sonra amcamla ikisi bankada ne var ne yok paraları toplayıp güzel giyinip galeriye gidiyor. Diyor ki ‘dünkü arabaya oturtmadığım çocuk benim’ diyor. Bayide direk bu arabayı görüp rengini falan tutuluyor alıp çıkıyor.Yıllar geçse de unutmaz bunu anlatır.” ifadelerini kullandı.

OĞLUNA SARILAP HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADI

Doğan Kabak’ın YouTube kanalında yayımlanan videoda, aile fertleriyle birlikte gözleri kapalı bir şekilde arabanın yanına götürülen baba, oğluna sarılarak yaptığı jest karşısında hüngür hüngür ağladı.

“ANNEMİ GETİRDİ GÖZLERİMİN ÖNÜNE”

Oğlunun ‘baba artık özlem gider’ sözüne ‘Sen tam bir manyaksın oğlum ya’ diyerek espirili yanıt veren baba, “Oğlum özlem nasıl gidereyim? İstanbul’dan geliyorum. Son günlerinde annem hep bunun içinde Kur’an okuyordu. Annemi getirdi gözlerimin önüne..” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Baba ve oğulun gözyaşlarını tutamadığı o anlar sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Gariban biri 4 ay önce
Yalnız bu şowman okula 1.dönem golfle 3.dönemde mercedesle geliyodu hatta otobanda bilmem kaç bastım diye hava atan görgüsüzün biriydi hikaye baştan sona yalan
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?