Normal Mesai Genelgesi Yayımlanmadı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün kabine toplantısı sonrasında yaptığı Kamu personelinin 1 Temmuz'dan itibaren normal mesailerine başlayacağına dair açıklamasının ardından bugünkü Resmi Gazetede yayımlanması beklenen Genelge yayımlanmadı.

Gündem 22.06.2021, 09:53 22.06.2021, 10:07 Güler Sağlam
Normal Mesai Genelgesi Yayımlanmadı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Haziran 2021 tarihli kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, kamuda 1 Temmuz itibariyle normal mesaiye geçileceğini belirtmişti.

Esnek çalışmaya dair düzenleme 14 Nisan 2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle yürürlüğe konulmuştu. Tıklayınız.

Bu genelgede, istisnalar haricinde; 60 yaş ve üzerinde olanların (yönetici pozisyonlarındakiler hariç), Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanların, 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanlarının, hamile çalışanların, süt izni kullananların ve engelli çalışanların idari izinli sayılması öngörülmüştür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrasında, konunun yeni bir Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle düzenlenmesi gerekmektedir. Ancak ilgili Genelge bugünkü Resmi Gazetede yayımlanmamıştır.

Çıkarılacak Genelgede, hangi kamu personelinin normal mesaiye geçeceği, daha önce idari izinli sayılanların da kapsamda olup olmayacağı açıklığa kavuşturulacaktır.

Kaynak: Kaynak: Memurlar.Net

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
troya 1 ay önce
bu haber bu sitede neden yayınlanır ki. zaten sağlıkçılar esnek çalışmadığı için bu haber bizi bağlamıyor.
kemal 1 ay önce
yeter artık işlerine geri dönsünler. devlet eliyle bunlara haram para yediriyorsunuz.
SAĞLIKÇILAR 1 ay önce
HERKES ESNEK MESAİ ÇALIŞMADAN MAAŞ ALIRKEN SAĞLIKÇILAR DAHA ÇOK ÇALIŞTI PSİKOLOJİLERİ BOZULDU.ÇOK RAHATSIZ OLDULAR BUNUN KARŞILIĞI SORILMAYACAKMI.EY LANETLİ SAĞLIK SEN NERDESİNNNNNNNNNNNNNNNN
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?