PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Nöbete Giden Hemşireyi 'Şimdiye Kadar Bedava Taşıdık' Diyerek Otobüsten İndirdiler!

Samsunda iki gün önce nöbete gitmek üzere otobüse binen hemşireyi Otobüs Şoförü kartlarının geçersiz olduğunu söyleyerek otobüsten indirdiği öne sürüldü.

Gündem 04.08.2021, 13:08 04.08.2021, 13:14 Güler Sağlam
Nöbete Giden Hemşireyi 'Şimdiye Kadar Bedava Taşıdık' Diyerek Otobüsten İndirdiler!

Samsunda iki gün önce nöbete gitmek üzere otobüse binen hemşireyi, Otobüs Şoförü kartlarının geçersiz olduğunu söyleyerek, yetmiyormuş gibi birde "Şimdiye kadar bedava taşıdık " diye hakaret ederek indirdiği iddia edildi. Hemşirelerin "Hes kodunuzu gösterelim, bir başka arkadaşlarından ücreti kesilsin" önerisine rağmen toplum önünde mağdur oldu. Otobüs yolcuların da ise sadece bir kişi Hemşireleri destekleyerek "bir çare bulalım" dediği halde çözüm bulunmayarak çok sayıda sağlık çalışanının otobüs duraklarında kaldığı öğrenildi.

Olayın meydana gelmesine sebep olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve ona bağlı Samulaş Daire Başkanı gösterildi. Mağdur olan bir çok sağlıkçı, "ücretsiz olan uygulamayı bitirecekseniz sistemde sağlık çalışanlarının telefonları var. 1 hafta önce SMS atarak, otobüslere yazı yazarak duyurabilirdiniz." diyerek sitemlerini dile getirdiler.

Peki Sağlık çalışanları bunu hak ediyor mu?

Yorumlar (6)
Şoför haklı 1 yıl önce
Hemşire, ücretsiz ulaşımın bittiğini bildiği halde kartına neden para yüklememiş? Şoför görevini yapmış. Randevusuz hasta alamayız diyen sağlık çalışanı nasıl ki hakıysa kartsız ulaşım sağlayamayız diyen şoför de o kadar haklı kuralları uygulamakta. Burdan bir mağduriyet masalı çıkarmak hem ayıp hem yanlış. Hemşire kişisel sorumluluğunu yerine gerirseymiş kartlarını temin etseymiş. Ulaşımın ücretli olması da şoförün sorumluluğu değil yetkililerin kararı. Hemşirenin ısrarları ve direnmesi karşısında “zaten bugüne kadar bedava ulaşım sağlafık” demesi de insani. Hakaret yok. Benim de başıma geldi. Cep telefonuna indirdiğim iett uygulamasıyla otobüs içinde karta para yükledim bastım. Cep telefonu olan herkes artık yetersiz bakiye problemini yaşamaz. Her türlü s.medya uygulamasını kullanan jenerasyon bu tip işe yarar uygulamaları da takip etsin kullansın. Haberi yapan Hemşirenin arkadaşıydı herhalde! Biz sağlık çalışanlarını böyle hatası kendinde olup temize çıkmaya çalışanların haberlerini yaparak utandırmayın, itibarsızlaştırmayın!
Hemşire Sağlık Personeli 1 yıl önce
ŞOFÖR KARŞISINDA İNSAN OLDUĞUNUN FARKINDA DEĞİL GALİBA. HAYVANA BİLE KÖTÜ DAVRANILMAMASI GEREKİR. BU NEYİN ÖFKESİ ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL. BU SADECE ÖZ DEĞER, ÖZ SAYGI YİTİMİ İÇİNDEKİ BİRİNİN DAVRANIŞI OLABİLİR ANCAK.
Serdar 1 yıl önce
Şoför haklı bu gerçek bir yana salgın döneminde tanınan ayrıcalıklar halkın personele karşı hazımsızlığına ve tavır almasına sebep oldu salgın öncesinde it kadar toplumda değeri olmayan sağlık personelinin bundan sonrada eski haline gelecegini söyleyebiliriz. Sağlık haberciliği yapan sitelerde bu dönemde ilgili ilgisiz bir şekilde sağlıkçıların haberini ajitasyon yaparak servis etmeleri halkta bir nefret bilinçaltısı oluşturdu. Örnek; bir hemşirenin ramazan nöbetinde iftarını her nöbette olduğu gibi hastanede açması "hemşire pandemide evinden uzak iftarını açıyor" gibi gereksiz saçma ve ajitasyon yapar sunmak gibi
Sağlıkçı 1 yıl önce
1 Ağustos itibariyle sağlık çalışanları ücretsiz ulaşım hakkı sona erdirildi maalesef
Hemşire Sağlık Personeli 1 yıl önce
BU DURUM SADECE SAMSUNA ÖZGÜ DEĞİL. OTOBÜSE ÜCRETSİZ BİNME HAKKI VERİLDİĞİ ZAMAN BİLE ESHOT ŞOFÖRLERİ BİZE DE HEP KÖTÜ DAVRANDI. SANKİ ÜCRETİ KENDİLERİNDEN ÇIKIYORMUŞ GİBİ.
Haklı 1 yıl önce
Şoför işini yapmış. İtiraz mercii değil otobüs.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?