Nöbet Tutan Hemşire'ye Kart Basmadın Diye Uyarı Yazısı!

Ankara'da akıllara zarar uygulamaya imza atan Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi yönetimi, 24 saat nöbet tutan hemşireye, sırf nöbete girişte kimlik kartını cihaza okutmadığı gerekçesiyle uyarı yazısı gönderdiği öğrenildi.

Gündem 15.03.2021, 22:11 15.03.2021, 22:54 Güler Sağlam
Nöbet Tutan Hemşire'ye Kart Basmadın Diye Uyarı Yazısı!

Hastanenin Covid yoğun bakım ünitesinde son günlerde artan vaka sayıları da göz önüne alındığında yoğun tempoda çalışan sağlık personellerinin üzerinden idare baskısı, mobing uygulamaları eksik olmuyor. Hastane'de nöbetini tuttuğu diğer çalışan personel ve kamera kayıtlarıyla sabit olan, aylarca alkışlarla avutulan sağlık personellerine mobing baskısı da idareciler tarafından eksik edilmiyor.

24 SAAT YOĞUN BAKIM NÖBETİ TUTAN HEMŞİREYE KART OKUTMADIN CEZASI

0 530 557 83 93 nolu Whatsapp haber ihbar hattımıza gelen bir ihbara göre; Ankara Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi Covid yoğun bakım ünitesinde çalışan bir hemşireye, hafta sonu nöbetinde girişte kimlik kartı okutmadığı gerekçesiyle uyarı verildi. Üstelik nöbete sabah 08:00'de gelerek ertesi gün 09.00'da devrettiği aşikar olan bir sağlık personeline karşı yapılan uygulama akıllara zarar niteliğinde olarak yorumlandı. 

Öte yandan gelen diğer iddialara göre ise Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesinde mobingin ve idare baskısının bununla sınırlı kalmadığı, Hastanede birçok kişiye değişik şekillerde mobbing uygulandığı söyleniyor. Yapılan baskılar nedeniyle hastanesini değiştirmek için bir çok sağlık personelinin arayış içerisinde olduğu da iddia edilirken, hastane idaresinin bazı personelleri geçici görevle başka hastanelere gönderdiğide tepki mesajlarında yerini almış durumda

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (19)
Ahmet 7 ay önce
her hastanede her iş yerinde zaten kart basmak zorunlu değil mi. basmayan değil uyaran mı sıkıntı ????????
Sema 7 ay önce
Mobing uygulamayı yöneticilik yapmak sanan bir yönetim var burada. Çoğunun torpille koltuk kapan ego tatmini için idareci olan tipler. Etimesgut devlet hastanesinden gitmek için uğraşanlardan biri de benim.
neyin kafası bu 7 ay önce
o zaman herkes kafasına göre işe gelsin gitsin, idareciler de kimseye yanlış yapıyorsun demesin. Ne güzelmiş
saglıkçı 7 ay önce
bir tane hekime böyle bir cezayı başhekimlik uygulamış mı?merak ediyorum..
Finike personel 7 ay önce
Hangi idareci mesai saati ne riayet ediyor kendilerine işlem yapılıyormu?
24 saat nöbet tutulan yerde mesai kavramı yoktur. İş aksamadığı sürece sıkıntı yoktur.
Söylenecek çok şey var ama anlayan yok maalesef...
Sağlıkcı 7 ay önce
Kart okutulmak zorunda, idareci 1000 kişinin çalıştığı iş yerinde denetimi nasıl sağlayacak. Bu haber sipariş habere benziyor. Ayıp sağlık personeli haber net, hemde çok ayıp. Personel giriş çıkış mesai saatlerini suistimal ediyorsa idareci bunu takip etmek zorundadır.
Angaralı 7 ay önce
Kart basmak mesai takip için gerekli. Personelin mesaiye ne zaman gelip gittiğini takip etmesin mi başhekim. Bi de “akıl almaz” yazmışınız. Tabii başhekimin bu doğru tavrını bazı akıllar almaz.
ercan kuşçu 7 ay önce
mesaiye geç gelip erken çıkmak suç değil mi. üstelik kart basmamak düpedüz suçun tespit edilmesini engellemek değil midir ?
Yoğun hemşire 7 ay önce
Ne diye 08 de başlayıp 09 da çıkmış
Arkadaş uyuya mı kalmış
Ayşegül 7 ay önce
LİYAKAT YOKTUR, SÖZLEŞMELİ GELMİŞTİR SAHAYI BİLMEZ,VS VS SAYMAKLA BİTMEZ MOBBİNG SEVER RUH SAĞLIĞI BOZUKTUR. BAŞKA SÖZE GEREK YOK.
Boş 7 ay önce
Yine boş haberler. Kimse kart basmasın o zaman. Kafasına göre takılsın herkes.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?