Negatif Çıkana Kadar Test Yapacaksınız Diyerek Kadın Doktoru Bu Hale Getirdi!

Artvin'in Hopa ilçesinde COVID-19 tanısı konan şahıs, hastanede görevli hemşire, güvenlikçi ve hekime saldırmıştı. Saldırıya uğrayan doktorun kollarında morluklar oluştuğu görüldü. Olayı gerçekleştiren kişinin COVID-19 tanısı konması nedeniyle gözaltına alınmadığı, karantina sürecinden sonra gözaltına alınarak gerekli işlemlerin yapılacağı öğrenildi

Gündem 23.08.2020, 12:45 25.08.2020, 11:48
Negatif Çıkana Kadar Test Yapacaksınız Diyerek Kadın Doktoru Bu Hale Getirdi!

Artvin’in Hopa ilçesinde dün (21 Ağustos) akşam saatlerinde COVID-19 tanısı konan bir kişi hastanede görevli personel ve doktora saldırdı. Saldırıya uğrayan doktorun kollarında morluklar oluştu. Olayı gerçekleştiren kişinin COVID-19 tanısı konması nedeniyle gözaltına alınmadığı, karantina sürecinden sonra gözaltına alınarak gerekli işlemlerin yapılacağı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Cuma gecesi yaşanan olayla ilgili darp mağduru hekim ve sağlık çalışanları sosyal medya'dan seslerini duyurmaya çalıştılar. Yapılan paylaşımda "tedavisi evde devam eden covid+ hasta 112 ile hastaneye gelip "testim negatif çıkana kadar bana test yapacaksınız!Negatif olana kadar beni burada tedavi edeceksiniz!" diyerek iki hekim, bir hemşire ve bir güvenlik görevlisini darp etti. Kadın hekimin kolları bu halde." denildi. 

TIKLAYIN

Doktor Seda tarafından yapılan paylaşımda, "Dün gece nöbetim sırasında 112 tarafından getirilen alkollü bir covid+ hastanın şiddet, hakaret ve tehditlerine maruz kaldım. Kollarım ne yazık ki bu halde. Benimle birlikte başka bir hekim arkadaşım ve hemşiremiz de darp edildi.

Olay sonrasında hasta yakını sözde özür dilemek için doktor odamıza izinsiz bir şekilde girdi. Önce küfretti, arkasından da “Siz doktorsunuz işiniz bunlarla uğraşmak, abartmayın” dedi. Sağlık çalışanlarına şiddet nasıl da normalleşmiş!

Doktor arkadaşım tam korumasız riskli teması olduğu için şu an karantinada, kendisine covid bulaşmış olma ihtimali var. Bense bugün yine hastanede nöbetçiyim, sağlık hizmeti vermeye devam ediyorum. Bazıları bu özveriyi görmüyor, bilmiyor, yok sayıyor, zorundayız sanıyor.

Hatırlatmak isterim, değiliz. Hekiminden temizlik görevlisine kadar sağlıkta şiddet yasasını çıkarmayarak birilerinin cesaretlendirdiği had bilmezlerin çıkıntılıklarına katlanmak, alttan almak, hakaretlerini mazur görmek, şiddete uğramak, ölmek, öldürülmek zorunda değiliz."

Yorumlar (4)
Twitter'da gündem olursa 2 ay önce
Tutuklarlar,olmazsa sabahına serbest.biseyler yapıyormuş gibi görünüp aslında hiç bir şey yapmaya devam ettikçe sağlıkçı in bu çilesi bitmeyecek.hem maddi hem manevi cikardiginiz tüm yasalar sadece göz boyama
Yanlış 2 ay önce
Zekai Tahir Sami Ulus Kıraathane Ekibi ne yapıyor?
Mert 2 ay önce
Bu milletin sağlıkçılara karşı bir nefreti var bir çememezliği var. Bu tarz olaylarda ceza alınmadığını gören her vatandaş egosunu tatmin etmeye başladı. Sıkıysa gidip bi hakim savcı dövsün hangi madde ile yargılanırlar çok merak ediyorum. Doktorunu dövdüren dövülmesine göz yuman cumhurbaşkanına ve sağlık bakanına selam olsun.
adem 2 ay önce
SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI CIKMALI YETER DUYUN SESİMİZİ.
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?