Neden Sağlık Çalışanının Bir Misafirhanesi Yok?

Sosyal Medya'da bir sağlık çalışanının ortaya attığı konu tartışma konusu oldu. "sağlık bakanlığı ve illerde sağlık il müdürlükleri iyi bir çalışma yaparak vefakar sağlık çalışanları için güzel bir projeye imza atmalı " diye yapılan paylaşımı yorumsuz aktarıyoruz.

Gündem 20.04.2020, 01:30
Neden Sağlık Çalışanının Bir Misafirhanesi Yok?

NEDEN SAĞLIK ÇALIŞANININ BİR MİSAFİRHANESİ YOK ???

Sayın yetkililer ben yıllardır bu konuda hep yazdım çizdim ve gereken yerde gereken kişilere lafımı esirgemeden söyledim şimdi bir milyon yüzbin sağlık ordusu var ve bu rakam hemen hemen iki milyon işçi temizlikçi ve teknik ekibi ile...

Evet şimdi anlaşılıyor ki sağlık bakanlığı ve illerde Sağlık İl Müdürlükleri iyi bir çalışma yaparak vefakar sağlık çalışanları için güzel bir projeye imza atmalı. Evet bu sağlık ordusunun kimseye rica minnet etmeden kendi misafirhanesinde kalmaları elzem olmuştur. Diğer kurumlara baktığımız zaman bir MEB'de her ilde her ilçede bir ve daha fazla lüks sayılan öğretmen evleri var. Emniyet teşkilatının polis evleri var. TSK'nın Ordu evleri var. TCDD var, DSİ'nin var, Şeker Fabrikalarınin var.

TIKLAYIN

Yani aklınıza gelecek tüm kurumların bir misafirhanesi var ve kendi kurum calisanlari öncelikli olarak konaklayabilir durumda koca bir sağlık ordusunun belli başlı bir kaç il dışında konaklayacağı bir misafirhanesi yada konuk evi yoktur.

Normal şartlarda bir yerden bir yere seyehat ederken bile bir sağlıkçı bir öğretmen den yada bir polisten konaklamak için misafirhaneden yer ayırmaları için rica eder durumda. Şimdi pandemik bir durumda bile sağlık ordusunun vefakar çalışanları ya bir yurda yada bir başka bir kurumun misafirhanesi ne yerlestirilmekte kendi kurumu olmadığı için de bazıları tarafından yük olarak görünmeye başlanması ayrıca bir sorundur...

Evet sağlıkçılar da artık kendi evi olan bir sağlık misafirhanesi ni hak ediyorlar...
A.ŞFK.

Yorumlar (2)
Mehmet Nuri DURMUŞ 7 ay önce
Sağlık personeli gerek aldığı etimi gerekse yaptığı iş itibari ile kamu personelleri arasında en teknik ve stratejik personelidir. Bundan 10-15 yıl öncesine kadar Kamu personelleri arasında en itibarlı ve en iyi ücret alan personel grubu iken sağlıkta dönüşüm ile birlikte değişmeyen SUT fiyatları ve hastanelerin sürekli artan gider maliyetleri sonucu hastaneler performans dağıtamaz oldu. Bugün Covid-19 kapsamında tavandan 3 aylık süre ile dağıtılan ödeme aslında 5-10 yıl öncesine kadar zaten her sağlık çalışanının her ay aldığı performans ücreti idi. Hastanelerin artan sabit giderleri ve buna karşılık artmayan SUT fiyatları sağlık personelinin 1000 ile 2000 tl arasında ücret kaybına sebep olduğu, performans sisteminin işlevini kaybettiği gerçeği ile birlikte gerek özlük gerekse sosyal açıdan sağlık personeli birkenara itilmiş ve kaderine terkedilmiştir. Bu günlerde Covid-19 ile birlikte sağlık personelinin değeri ve öneminin yeniden ortaya çıkması ile bir umut ışığı doğmuştur. Pandemi sonrası yapılması gereken sağlık personelininin özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ve her ilde sağlık personelinin ve ailelerinin yararlanacağı tıpkı diğer Kamu personellerinin olduğu gibi misafirhane ve sosyal tesislerin yapılması elzemdir. Güzel günler görmek ümidiyle.
hilal 7 ay önce
sağlık bakanlığının da misafirhanesi olsun b iz zaten hep üvey evlat muamelesi görmekten yorulduk
17
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?