Ne Kıdem Ne Konum Nede Branş Sordu Kimse Bize: Sağlıkçıydık Onların Gözünde

Ben Kamu personeli olmayan aile sağlığı çalışanı olarak 9 yıldır doğunun en ücra köyünde çalışıyorum.

Gündem 29.01.2021, 22:17 30.01.2021, 02:14 Güler Sağlam
Ne Kıdem Ne Konum Nede Branş Sordu Kimse Bize: Sağlıkçıydık Onların Gözünde

Eşim askeri personel benim yer değiştirme tayin hakkım olmadığı için onun yanına gidemedim .

Sırf aile bütünlüğü bozulmasın diye 2 yıl önce yanıma tayin istedi bu sene tabur lav edildi . Ve yine mecburen tayin istedi . En yakın yer siirt ve şu an bulunduğu tabur ile libyada savaşın içinde. Burda zaten her çatışmada sağ salim çıktı duası varken şimdi binlerce kilometre uzağımda .

16.07.2020 persembe gece saat 23 de köy korucuları geldi kapıyı çalıp çatışma var yaralılar var dediler . Aile hekimim ve ben lojmandan apar topar çıktık iki küçük kızımı kapıyı üzerlerine kapatarak . Onları unuttum o an . Helikopterin yanında bekliyoruz indiremediler çatışma yerinden yaralılarımızı pilot sizi gotureyim dedi nasıl bindik kaç sn sürdü hatırlamıyorum yine belirtiyorum aile hekimim ve ben aile sağlığı çalışanıyım .

Çatışma yerine vardığımızda 5 tane yaralimiz vardı aldık 2 tane şehit verdik en yakın yere şırnak iline gittik üzerimde şehidimin kanıyla indim helikopterden .

TIKLAYIN

Evde iki kızımın olduğunu köylüler hatırladı biz gidelim alalım çocuklar korkmasın diye aradılar. Sabah 5 'te geldik köyüme oturduk doktorumla düşündük ama doluya koyduk almadı boşa koyduk dolmadı. 7/24 yaralısı da geldi doğumu da 28 gün elektriği de olmadı kapanan yollarıda.

Ne kıdem ne konum nede branş sordu kimse bize sağlıkcıydık onların gözünde.

Pandemisinde mobilinde taramasında gebesinde bebeğinde okulunda her yerdeydim kısaca. Ama kendi içimizde bir olamadik.

Bu yüzdendir haklıyım sitemimde birileri sistemin ben yaptım oldu dediği sürece görene görmeyene bile bile bunu yapana sesimi duymayana duymak istemeyene hakkım helal değildir.

Fatma Altınyurt

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
HEMŞİRELER 1 ay önce
Bu beton bloklara bu binalara verdiginiz değerin onda birini hemsirelerinize sağlık memurlarıniza vermiyorsunuz sanki hastalara beton binalar bakacak tedavilerini yapacak bugün Erzincan'da kâr ile kapanmış yolların açılması için çalışan görevlilere Binali Yıldırım ikramlarda bulundu yani bir değer verdi gösterdi şurada yollarin kapalı olmasi en fazla 1 aylık birşey bizler yaklaşık 1 senedir durmadan çalışıyoruz bir bir vefat ediyoruz bunca zaman oldu bakan bey veya yardımcılar birgün olsun bir hastaneye gidip hemsirelerin sağlık memurları nin gönlünü aldimi böyle bir yakınlık ta bulundu mu kar temizliği yapan görevliler kadar değerimiz yokmuş hasta emanet edilen can emanet edilen bizlerin hiçbir değeri yokmus
Hemsireler 1 ay önce
Bunun içindir ki hemsireler sağlık memurları teknisyenleri ve ebeler diğer sağlık çalışanlarından maaş ve ek ödemeleri fazla olmalıdır sıcak hastanelerde klimalı odalarda çalışan lab tek röntgen tek aneztezi tek vbvb diğer sağlık calisanlarinda fazla ücret almalidir
METE HAN 1 ay önce
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN GÜZEL KARDEŞİM BU MİLLET SİZLER SAYESİNDE 5 BİN YILDIR AYAKTA İNŞAALLAH BİRGÜN MÜKÂFATINI ALIRSINIZ LÜTFEN SABIR SAYGILARIMLA KARDESİM.
mat öğrt 1 ay önce
devlete atanmıştım.doğunun doğusu sınır sözde ilçe nufus 3000 ve 1000 i polis,asker,sağlıkçı ve biz öğretmenler...
orada tanıştım hakkı bey ile. mütevazi bilgili çok iyi bir öğretmendi. lakabı muallim hakkı idi.gel zaman git zaman duydum ki muallim hakkı kırık hakkı olmuş. nedenini öğrendiğimin ertesi günü bastım istifayı ayrıldım meb den yıl 2000.
6 ay köyün yolları kapalı,müfettiş o kapalı yolları aşıp hakkı bey i teftişe gelmiş. sınıfa girip ben müfettiş falan der hakkı bey kafayı müfettişe koyar. soruşturma üstü soruşturma...aday öğretmen olduğundan görevine son verilmiş...
HEMŞİRELER saglık mem 1 ay önce
böyle fedakarca çalışan her gün bir çalışanı vefat eden ölümle iç içe çalışan depremde selde yangın da salgın da bütün doğal afetlerde savaşta sınırda herzaman göreve koşan hastanelere koşan hastalara müdahale eden gece gündüz tedavilerini yapan ne haftasonu ne gece ne gündüz ne yaz tatili ne kış tatili durmadan çalışan buna rağmen kamuda en düşük maaşı alan hemşirlerin sağlık memurlarının teknisyenlerinin emeklerinin karşılığını yaptıkları işin karşılığını ne zaman vereceksiniz.hasta ile hasta yakını ile bireber ilgilenen refakatçisi olan yemeklerini yediren üsütünü giydiren altını temizleyen bokunu alan banyosunu yaptıran silen yıkayan idrarı boku sondası ateli dikilşi aspiresi katateri gece enfeksiyonu ile uğraşan bulaşıcı hastalıklarıyla uğraşan hastaların ayaklarına giden gündüz başlarında olan hemşirlerin sağlık memurlarının hemşirelerin hak ettiği maaşı döner sermayeyi ne zaman vereceksiniz .birileri makine başında aletlerin makinelern başında çalışanlarla ,masa başlarında çalışanlarla ne zaman bir farkı olacak bu hemşirelerin sağlık memurlarının bunca iş yükü hangi çalışanda var bunca risk hangi çalışanda var
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?