Nazilli Devlet Hastanesi'nden Skandal Videoya Hakkında Açıklama

Nazilli Devlet Hastanesinde bir hasta ile yeterince ilgilenilmediği iddiasıyla ilgili, hastane yönetiminden açıklama geldi. 3 gün boyunca devam eden teşhis ve tedavi sürecine ilişkin ayrıntılı bilgi verilen açıklamada, "Sağlık çalışanları olarak yoğun ve özverili çalışmalarımızın devam ettiği covid pandemi sürecinde sosyal medyada paylaşılan görüntü ve ithamlar bizi ziyadesiyle üzmüştür" denildi.

Gündem 10.12.2020, 09:34 Güler Sağlam
Nazilli Devlet Hastanesi'nden Skandal Videoya Hakkında Açıklama

Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Engin Tetik tarafından yapılan açıklamada, hasta Nimet Özmutlu'nun 5 Aralık'ta hastaneye başvurduğu belirtilerek, tedavi sürecine ilişikin bilgi verildi.

TIKLAYIN

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Nazilli Devlet hastanesi sağlık çalışanları olarak yoğun ve özverili çalışmalarımızın devam ettiği covid pandemi sürecinde kaybettiğimiz hastamız Nimet Özmutlu ve yakınları tarafından sosyal medyada paylaşılan görüntü ve ithamlar bizi ziyadesiyle üzmüştür. Hastamız 05.12.2020 tarihinde acil servise getirildiğinde covit şüphesi ile gerekli tüm tetkikleri yapılmış ve PCR testi istenmiştir. Aynı gün akşam PCR test sonucu pozitif çıkmıştır. 06.12.2020 tarihinde Acil Servise getirilen hastaya muayene ve gerekli tetkikleri yapıldıktan sonra göğüs hastalıkları konsültasyon sonucunda covit servisine covit pnömonisi tanısıyla yatırılmıştır. Hastamıza ilk günden itibaren antiviral, klorokin, kortizol ve yoğun oksijen tedavisi başta olmak üzere gerekli tıbbi tedavi ve destek tedavisi uygulanmıştır. Hergün ilgili hekimimiz tarafından vizit yapılmış hemşireler tarafından aralıklı, hatta saatlik de olmak üzere yakından izlenmiştir. 3'üncü gün akciğerdeki yaygın tutulumunun da etkisiyle genel durumu kötüleşen hastamız tüm yapılan müdahalelere rağmen kaybedilmiştir. Bir hastanın kaybedilmiş olması en çok biz sağlık çalışanlarını üzmektedir. Covid pandemi sürecinde kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarına ve bu süreçte covide bağlı kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ailesi ve yakınlarına da başsağlığı dileriz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Emrah 2 ay önce
Vefat eden hastaya Allahtan rahmet diliyorum. Şunu sormak istiyorum sizler sağlığınızı korumak için, bu virüs e yakalanmamak için üzerinize düşeni yapıyor musunuz? Tedbirinizi alıyor musunuz? Cevap Hayır. Neden çünkü sağlık çalışanını suçlayıp vicdanını rahatlatmaya çalışmak en kolayı.
Ali Erbulak 2 ay önce
Tabii ki yapıyoruz günde 36 mhrs 8 heyet ve 10 12 acilden hasta bakıyoruz. bu hastaların 5 ine bulaşma şartıyla korona beni ellemiyo. Anlaşma yaptık. Ben mutlu o mutlu
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?