Narkotik Polisi Hastane Aciline Operasyon Düzenledi!

Kendisine istediği uyuşturucu ilacı yazmayan Dr. Kadir Songür’un boğazını jiletle kesen Bayram Konak'ın 'Uyuşturucu hapları acilden alıyordum' iddiası üzerine narkotik polisi İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servise operasyon düzenledi. Polis, taşeron yasasından kadroya geçen 2 temizlik görevlisini gözaltına aldı.

Narkotik Polisi Hastane Aciline Operasyon Düzenledi!

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kendisine istediği uyuşturucu ilacı yazmayan Dr. Kadir Songür'e sinirlenerek boğazını kesen bağımlı Bayram Konak'ın 'Uyuşturucu hapları acilden alıyordum' iddiası sonrası, narkotik polisi İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servise operasyon düzenledi.

TIKLAYIN

Operasyonda taşeron yasasından kadroya geçen 2 temizlik görevlisi gözaltına alındı.Gözaltına alınan  V.Ü. tutuklanırken, S.B. isimli personel tutuksuz yargılanmak serbest bırakıldı. 

İzmir Konak'a bağlı Lale Mahallesi Muhtarı Sumru Benligül de sokaklarda söz konusu ilacın tanesinin, 15- 20 TL'den satıldığını dile getirdi.  Benligül, "Biz bunların ilaç olduğunu bile bilmiyorduk, uyuşturucu sanıyorduk. Konuştuğum gençler, bazen günde 3- 4 tane bu haptan kullandıklarını söylüyorlar. Bu konuda bir şeyler yapılmalı" dedi.

İzmir Eczacılar Odası Başkanı Tuncay Sayılkan, etken maddesi pregabalin olan ilacın, diyabete bağlı nöropatik ağrılar için kullanılması gerektiğini belirtirken "Birçok doktor, bu hapları suiistimal eden kişiler tarafından baskı altında tutuluyor. Gece nöbetlerinde bizler de bu hap yüzünden taciz ediliyoruz" diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 15:18

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------