Nagehan Alçı'dan Öğretmenlere: Hani Neredesiniz Öğretmenler?

Habertürk yazarı Nagehan Alçı "İşin acı tarafı okulları açmak konusunda kamuoyu bile olmaması. Hiç boşuna 'Öğretmenler uzaktan eğitim istemiyor, okullarına kavuşmak istiyorlar' demesinler. İsteyen insan ses çıkarır. Hani neredesiniz öğretmenler?" diyerek öğretmenlere seslendi.

Gündem 17.05.2021, 11:46 Güler Sağlam
Nagehan Alçı'dan Öğretmenlere: Hani Neredesiniz Öğretmenler?

Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, 17 günlük tam kapanma döneminin ardından başlayan 'kademeli normalleşme' dönemini değerlendirdi.

Milli Eğitim Bakanı (MEB) tarafından yapılan uzaktan eğitim açıklamasına değinen Alçı, eğitime öncelik verilmediğini öne sürdü.

"ÇOCUKLAR YİNE EĞİTİMDEN UZAK"
Eğitimin 1 Haziran'a kadar uzaktan devam edeceğini hatırlatan Alçı, "Gözümüz aydın! Çocuklar yine eğitimden uzak. Yeniden AVM'lere kavuştuk, sokaklar yine hıncahınç dolacak. Ama çocuklarımız evde olacak. Okullar tabii ki kapalı. Her yer açılsa da okullar sımsıkı kapalı tutulmalı bu ülkede. Ne de olsa en kolay lokma çocuklar. E alıştılar da evde boş boş oturmaya. Otursunlar. Zihinsel ve bedensel olarak çürüme pahasına otursunlar evlerinde." ifadelerini kullandı.

"NEREDESİNİZ ÖĞRETMENLER"
Öğretmenlerin kararlar karşısında sessiz kalmasına tepki gösteren Alçı, sözlerine şöyle devam etti:

"Her yer kapalıyken ve sokağa çıkma kısıtı varken vakalar ancak 11 bine düşebildi. Şimdi ise yeniden sokak serbest, AVM'ler, mağazalar açık. Bu şartlarda vaka sayısı 5 bine inebilir mi? Bu mümkün mü? Tabii ki hayır! İşin acı tarafı okulları açmak konusunda kamuoyu bile olmaması. Hiç boşuna 'Öğretmenler uzaktan eğitim istemiyor, okullarına kavuşmak istiyorlar' demesinler. İsteyen insan ses çıkarır. Hani neredesiniz öğretmenler?

"BUGÜNE KADAR SESİNİZİ DUYMADIK"
Okullar açılsın diye ses çıkardığınızı duyamadık bugüne kadar. Onun yerine açılan sınıfları okutanlar 'Bu haksızlık' diye feryat ediyorlar. Aşı için feryat ettiğinizi de görmedik. Aşı olmadan okul açılmasın diyorsunuz ama aşıya ulaşmak için etkili bir kampanya neden yapmıyorsunuz?

"HANİ SİZDEN DESTEK"
Ben devamlı yazıyorum öğretmenlerin aşıları nerede diye ama hani sizden destek? Maalesef siyasetçisiyle, eğitmeniyle, eğitim sendikasıyla okulların açılmaması için adeta bir milli mutabakat var. Bir ayrık otu ben ve benim gibi üç-beş kişi. Ne diyeyim. Kısacası bu seneyi okulsuz kapatıyor bu ülke. Ve bu bir sorun bile değil çoğunluk için. Okula gitmek yasak ama anne-baba ile AVM gezmek serbest. İyi gezmeler."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Sağlık 5 ay önce
Bozuk saat olsada bir kere doğruyu göstermiş.
Serdar 5 ay önce
Gayet yerinde bir tespit eğer okulların açılmasını isteyen eğitimci veya sendikalar sesini duyurur hükümeti her konuda eleştiren sendikalar her ne hikmetse bunu konuda sadece sessiz kalmayı tercih ediyorlar demekki acilmamasını istiyorlar doğru veya yanlış karar olmasını önemsemiyorlar
selman 5 ay önce
Okulun açılmamması için dua eden öğretmneler var...eğer sağlıkçılar kadar kayıp verselerdi yer yerinden çoktan oynamıştı..
CovidAcil 5 ay önce
Ogretmenlik yan gelip yatmak yeri degildir!
ASADASD ASDASD 5 ay önce
HAKLI :)
Sağlıkçı 5 ay önce
Arkadaşlar bakıyorumda hemen atlamışsınız bu kadının söylediğine yazıklar olsun size,pandemi var öğretmenler keyfinden evde oturmuyor bakanlık istediği için oluyor,bu kadının öğretmenlere değil bakanlığa yada reisine söylemesi lazım.zaten pandemi var aşılama yüzde 10-20 lerdeyken okulları açmak biz sağlıkçılar için zaten ekstra yük demek,filyasyonda olanlar bilir okulları açtıkları gibi bizim iş yükümüz 10 katına çıktı,yazıktır günahtır bari siz yapmayın bunu,burda yorum yazanlar sağlıkçı değildir inşAllah,yoksa onların aklından şüphe duyarım,işi bilmeyen yorum yapar ama işin içinde olupta bu yorumları yazanlar gerçekten kuş beyinli benim gözümde.
Sağlık memuru 5 ay önce
Nagehan alçı sen konuşmasan daha iyi olur.
Sağlıkçı 5 ay önce
Kim nederse desin kadın haklı...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?