PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Müfettişler hastanede... Tehdit, Şantaj, nöbet yolsuzluğu iddiaları…

Sağlık Bakanlığı’na yazılan bir şikayet dilekçesi sonrası harekete geçen bakanlık, üç müfettişi hastanedeki iddiaları araştırmak üzere ile gönderdi.

Gündem 14.04.2022, 13:13 14.04.2022, 14:27 Cansu Polat
Müfettişler hastanede... Tehdit, Şantaj, nöbet yolsuzluğu iddiaları…

Haberci 19 sitesinde yer alan iddialara göre; doktorlar ve sağlık çalışanları arasında yaşandığı iddia edilen çetrefilli olayların gün yüzüne çıkması ile birlikte Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Sağlık Bakanlığı müfettiş gönderdi.

İddialara göre; hastanede işler arap saçına dönerken nöbet yolsuzluğu, tehdit, şantaj ve adam kayırmaların olduğu ileri sürülürken, müfettişlerin incelemesinin bu iddialar üzerinde olacağı yazıldı.

Ak Partili bir milletvekilini işaret ederek, Sağlık Bakanlığı’na yazılan şikayet dilekçesinde, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile iş yapan bir müteahhidin bulunduğu, bir doktorla ilgili yapılan onlar onlarca şikayetin yine iddialara göre bu Milletvekilinin müdahalesi ile şikayetlerin sümenaltı edildiği haberci 19 sitesinde yer aldı.

Nöbetlerde haksız kazanç mı var?

iddialara göre acil serviste çalışan bir hekimin normal şartlarda tutması gereken nöbet sayısı ile iddialara konu sümenaltı edilen hekimin tuttu nöbet sayısının arasında binlerce saat fark olduğu ileri sürülürken nöbet paralarında şaibe mi var konusu gündeme getirildi. Haberci 19 Sitesi araştırmalar yaptığını ileri sürerek Acil Servis Sorumlusu olan pratisyen hekimin diğer meslektaşlarına uzun zamandır mobbing uyguladı, nöbet gelirlerinde usulsüzlük yaptığı, bunlarla yetinmeyerek hastanenin başka bölümlerine sürgün ederim sizi diyerek tehtid ettiği iddiaları haberde yer alırken, personel arasındaki nöbet takaslarında ise binlerce liranın döndüğü ileri sürüldü.

ÜÇ MÜFETTİŞ HARIL HARIL ÇALIŞIYOR

Çorum Hitit üniversitesi Erol Olçok Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde yapılan iddialar üzerine Sağlık Bakanlığından gelen üç müfettiş çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Çorum İl Sağlık Müdürlüğünden şu ana kadar konu ile ilgili bir açıklama yapılmaması kafaları karıştırırken konunun farklı boyutlarının olduğu ise öğrenilen bilgiler arasında.

Yorumlar (10)
Polat 1 ay önce
3 müfettiş değil 30 müfettişde çalışsa "torpilsporlu" idareci takımına birşey olmaz. Gariban hizmetli,memur varsa işin içinde sürülürler
Hemşire 1 ay önce
Sadece Çorum mu Türkiye de ki tüm illere yollayın müfettiş adalet sizlikleri görün. Hemşireler hangi kılıfla nöbetten muaf bakın. Danıştay yüksek mahkeme kararı var. Karar da diyordki sorumlu hemşire 4 yıllık hemşire lik fakültesi mezunu arasından o yoksa 4 yıllık yüksek öğretim mezunu arasında seçilir. Ama lise mezunu, 2 yıllık mezun bakıyorsun sorumlu hemşire. Hangi yasaya göre yaptın. Takdirim böyle. Sizin takdiriniz yüksek mahkeme kararı ndan üstünse söylenecek ne kaldı? Daha kendi hastenesinde aldığı heyet raporu ile nöbetten muaf diyor kişiye. Bakanlık yazı yazmış 2019 mayıstan sonra kişi çalıştıgi hastaneden muafiyet raporu alamaz diyor. Raporun da nöbet nasıl tutamaz hiç mi,1 kisiylemi veya muhakkak nöbet tutamaz yazmalı diyor muaf tutugunuzun kaçında yazıyor. Poliklinik lere hemşire vermis 5 hemşire nin başına birde sorumlu vermiş oda başı 1 sorumlu oda liseezunu sen ne iş yapıyorsun ben sorumluyum diyor. Poliklinik te ne sorumluluk işi var 1O kutu enjektör 10 kutu kan alma tüpü talebi için bir sorum lu tayiin edilmiş ordakiler bu işi yapamıyor. Her zaman diyorum alavere dalavere ile sırtımı kocasına ona buna dayanarak nöbet ten muaf olanlar , bunlara göz yumanlarada dünya da ve ahiret te hakkım haram olsun. İlahi adalet te Zaman aşımı yok.
Deveye sormuşlar…. 1 ay önce
Çürükmüş köhneleşmiş bir sistemin içindeyiz.sadece burası günyüzüne çıkmış o kadar.heryerde böyle olaylar var.malumsenin yaptıkları daha beter kanunsuzluğu kanun edinmişler yetkili oluyorlar.
Sağlık personeli 1 ay önce
Baktık ki düzen değişmiyor. Biz yıllardır nöbet tutugumuz alanlarda +3 mesai fazla çalışıp haftalık bu şekilde çalışırken. Hastaneye yeni gelmiş kişi nun kişilerin hemen nöbetten gerekçesiz muaf olduğunu gördüm. Çalıştım ünvan değişikliği yaptım 26 yıl sonra ata dede yurdumu bırakıp, ailemle yeni bir şehirde düzen kurmaya çalışıyoruz. Bir kişi +3 mesai gece + 2 mesai gece nöbetine haftalık yazılıp bir kişi veya bir çok kişi gerekçesiz nöbetten muaf tutulmussa hakkımız haramdır okadar.
Meltem 1 ay önce
Hastanede miadıdolmuş testler kullanılıyor diye başhekimliğe ihbarda bulunduk başhekim 2 yardımcısını yolladı baştan savma komedi gibi göstermelik bir sorulturma cevab böyle bir olaya rastlanmadı
MK56 1 ay önce
Götü kalkanın götünü sikin olsun bitsin
Ne uğraşıyorsunuz dilekçesiyle resmiyetiyle
Bi de nadide müfettişlerimizi yormuşsunuz oraya kadar
CovidAcil 1 ay önce
bi b*k cikmaz bu teftisten!
Hemsir... 1 ay önce
Bir hastanede 10 yıllardır 1 gece nöbet tutmamış. Gerekçesiz yani ne muafiyet geren bir durumu var nede 25 yıl üstü. Kaldı ki + mesai olan bir yerde 25 yıl üstü de nöbetten ha diyince çıkamaz. Hemşirelik le alakasız yerde çalışanlar. Yogunbakim da sırtından ter süzülerek +2 mesai haftalık çalışanlar. Gecede 5 defa hastayı tomo indirenler size hakkımız haram ediyoruz. Bu adaletli iş ve çalışma barışına katkı sağlayan yönetim hakkımız haramdır okadar. Kıyamet günü ne hazırlanin 90 yıl da yaşasan ölüm muhakkak gelicek. Bu kişi 10 yıldır niye nöbet tutmuyor diyinece onun kocası doktor cevabını veren yazlıklar olsun sana liyakatin yoksa yapma bu işi. İnsanlar size ve yönetiminize ah ediyor. Sizi Allah a havale ediyor. Sadece Çorum değil yani.
Hemşiree 1 ay önce
Bu Aziz mübarek günlerde bin ah ediyorum. Hastanenin kadrosunu dolduran 1 gece dahi nöbet tutmamış kişiler. Covid dahil 1 ek mesai gelmemiş. Bizde sabaha kadar hasta yatırmış, bakım yapmış, CPR yapmış siz. Konteslerde gerekçesiz nöbetten muafiyet. Hakim bu Aziz mübarek günlerde bin katlı haram olsun. Beter olursunuz inşAllah. Kim Kimin hakkini hukuki nu ezip geçiyor sa Beter olsun. Buna göz yumanlarada dünya da ahirette hakkımız kalmasın. 8 yaşındaki çocuğuma 4 yaşındaki çocuğunmu bırakıp nöbete gidiyorum. Kocam görevinden geç geliyor bazen. Onun yanında hiç gerekcesiz insanlar nöbetten muaf. Uydurma işlere hemşire vermiş ler. Herkes nöbet tutması gerekir. Yataklı tedavi kurumlarında benim takdirim diyemezsin çalışma barışına uygun yapicaksniz. Onun kocası doktor diye diğeri yönetim de diye ben takdir ettim diyip dolanıyor. Senin takdirin anayasa dan üstün değil. Bilmiyor san git Anayasa nin 10 maddesini, yataklı tedavi kurumları yönetmeliği, Danıştay kararı ni iyi oku. Gelsin bir müfettiş bakalım burayada bizde gereken leri soykucez. Covidde işe haftalarda gelmeyen ler bekleyin bakalım. Onun dışında da Adalet sıfatının sahibi Allah havale ettim sizi ve size göz yumanlari. Sizin çocuğunuz sadece çocuk bizim ki çocuk değil. Yataklı tedavi kurumlarında personel gece ve gündüz vardiya eşit yazılır. Gece vardiyası varsa herkese var. Birine var birine yok ne ye göre. Hangi yasa göre. Bakanlı gin 2018 2019 da 81 il valiliğine tebliğ için gönderilmiş nöbet muafiyetleri yazısı nida iyi oku. Çalışma barışı na uygun liste yap diyor. Nöbetten muaf olsa dahi cumartesi pazar ek mesai gündüz yaz diyor. Bayramda resmi tatilde 08 17 yaz diyor. Kalite gereğinden fazla hemşire ver demiyo. Eğitim birimi ne gereği nden fazla hemşire ver demiyo. 10 hasta olmayan yere 2 hemşire ver demiyo. Fatura kesmede hemşire mutemetlikte hemşire çalıştır demiyo. Utanma duygusu varsa yaptıklarına bakar utanirsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?