PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Müdür Yardımcısı Ataması Hastaneyi Karıştırdı: Devlet Büyüklerine Hakaret Edene Sözleşme İmzalattılar İddiası!

Afyon Yerel Basın sitesinde yer alan bir iddia sağlık camiasında sözleşme ile göreve getirilen idarecilerin hangi kriterlerde bu göreve getirildikleri sorusunu yeniden gündeme taşırken hastane Müdür Yardımcısı ile ilgili taciz, Cuhurbaşkanına küfür, mobing, şiddet gibi bir çok iddia yer aldı.

Gündem 09.07.2021, 12:49 09.07.2021, 14:14 Güler Sağlam
Müdür Yardımcısı Ataması Hastaneyi Karıştırdı: Devlet Büyüklerine Hakaret Edene Sözleşme İmzalattılar İddiası!

afyonyerelbasin.com sitesinde Ahmet Uçmak imzasıyla yayınlanan haberde "Afyonkarahisar a bağlı Bolvadin İlçe Devlet Hastanesinde görev yapan sağlıkçılar en sonunda isyan etti." manşetiyle okuyucuya duyuruldu.

Ahmet Uçmak haberinde, 

Bolvadin Devlet Hastanesinde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan idareci F.K hakkında iddea'larda bulunan sağlık çalışanları Cuhurbaşkanına küfür eden, mobing ve şiddet uygulayan idari müdür yardımcısı ile ilgili kurumlara gönderilmesi üzere yetkili kurumlara dilekçe yazıklarını ve konu hakkında acilen yetkililerin çare bulmasını istediler.

Gönderilen yazıda iddealarda bulunan sağlık çalışanlarının gönderdiği dilekçeyi noktası ve virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz...

SAĞLIKÇILAR: HASTANE MÜDÜR YARDIMCISI GÖREVDEN ALINSIN!

Afyonkarahisar a bağlı Bolvadin İlçe Devlet Hastanesine Sözleşme imzalayarak Hastane Müdür Yardımcılığı görevine getirilen F.K hakkında, şikâyet ve iddialar her geçen gün artarak devam ediyor. 

İlgili Hastane müdür yardımcısı F.K bu göreve getirtilmeden önce aynı hastanede nöbetçi memur görevini yürüttüğü zamanlarda şahsın nöbetine sarhoş geldiği bazı nöbetlerinde işyerinde çalışma esnasında alkol aldığı mesai arkadaşlarınca defaten görülmüş kendisine sözlü olarak uyaranlara o dönemlerde nöbet esnasında ben şu an itibari ile hastane müdürünün görevini ifa ediyorum bana kimse karışamaz tarzında karşı çıkışları olduğu söylenmektedir. Nöbetçi memurluk yaptığı dönemlerde sürekli mesaiye geç gelmesi bazı nöbetlerine telefon çağrılarıyla çok geç ve zor olarak gelmesi dönemin idarecilerince de bilinmektedir.

Hastane müdür yardımcısı F.K. ın bu göreve getirilmeden önce Devlet Büyüklerimize ve Siyasi sorumluluk taşıyan Ak Partili Milletvekili Belediye Başkanı İl Başkanı ve İlçe Başkanına ağza alınmayacak küfürler ettiği herkesçe bilinmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN a karşı ağza alınmayacak sözler sarf ettiğini de herkes bilmektedir. Çalışan personellere de aynı şekilde baskı ve küfürle talimatlar vermektedir.

Bu konunun en acı ve hazin olan kısmı bu şahsın Müdür Yardımcılığı görevine kendilerine defaten ağza alınmayacak sözler ve küfürler sarf ettiği Ak Parti ilçe ve İl yetkililerinin referansı ile getirilmiş olmasıdır. Bu atama Ak Partiye gönül vermiş ve şahsı tanıyan kişilerce ayrıca vicdani rahatsızlık oluşturmaktadır. Bu atamanın yapıldığı dönemlerde birçok vatandaş, sağlık ve hastane çalışanı bu atamanın yapılmaması hususunda dönemin Bolvadin Ak Parti ilçe başkanı ve diğer yöneticilerine defaten söylemelerine rağmen bu atama gerçekleşmiştir.

Hastane Müdür Yardımcısı F.K. ın hastanede görev yapan bazı memur ve kamu işçilerine karşı olumsuz tavır içine girdiği bu tutum ve davranışların defaten Hastane idarecilerine bildirildiği ama kişiye karşı siyasi atama olması nedeniyle bir şey yapılamadığı cevabı alınmıştır.

İlgili şahıs hakkında en son ve en ağır iddia sağlık çalışanları tarafından dile getirilmiştir. Hastane Müdür yardımcısının bazı bayan hastane çalışanlarına yönelik yakın takipte bulunduğu bu kişilerin görev alanlarına sık sık geldiği hatta bu kişilerin bayan sağlık çalışanı olması nedeniyle Hastane müdür yardımcısının görev ve yetki tanımı içerisinde olmaması nedeniyle, bu kişilere yakınlaşmanın kamusal görev içerisinde iş gereği bir yakınlaşma olamayacağı aşikardır. Kaldı ki odası idari birimlere yakın bir oda da görev yapan bir sağlık çalışanının odasına Müdür Yardımcısı F.K. ın sık sık geldiği odada görev yapan bayan görevlinin odasını o geldiğinde terk ederek kaçtığı ve uzun süre odasına dönemediği yakın çevrede çalışanlar tarafından defaten gözlemlenmiştir. Yakın zamanda meydana gelen bu olayı Hastane Başhekimine sağlık çalışanı tarafından iletilmiştir.

Bu onur kırıcı insanların namus şeref ve haysiyetlerini zedeleyici olaylar daha ne kadar devam edecektir.? Neden böyle memuriyet ve idareci davranışlarına uygun olmayan tutum ve davranış sergileyen kişi hala idareci pozisyonunda görev yapabilmektedir? Bu kişiyi sorumluluk isteyen böyle bir göreve layık gören ve atamasında etkin olan siyasilerimiz toplumsal sorumluluk içerisinde neden bu kişiye dur diyememektedirler? Bu şahıs daha ne kadar bu görevde kalacak ve görevinden almış olduğu yetki ve sorumluluğu çalışanları rahatsız edecek şekilde kullanmasına daha ne kadar müsaade edilecektir?

Sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere hastane çalışanlarımız hep birlikte Yetkililere;  HASTANE MÜDÜR YARDIMCISI GÖREVDEN ALINSIN! çağrısında bulunuyoruz" 

Kaynak: https://www.afyonyerelbasin.com/tacizci-hastane-mudur-yardimcisi-gorevden-alinsin/63745/

Yorumlar (12)
Konya 1 yıl önce
Bu haberin altına Konya dan yorum yapan ve her haberde farklı iftiralar atan şahıs seni tanıyoruz. Arşivci olduğunu biliyoruz. Haberlerle ilgili yaptığın yorumlarda ikrar ettiğin gibi tek doğru da Fetocu arşivci olduğun. Ama unutma senin ne mal olduğunu herkes biliyor.
Oyunlarınla düştüğün çukurda daha dibe girdiğini de görüyoruz. Nasıl bir çukura düştüysen batışını izlemeye devam ediyoruz. Gittiğin yerde yalanlarınla sana iyi yolculuklar.
A.F.Y 1 yıl önce
Sizi alkışlıyorum bu kadar güzel bir yorum yaptığınız için.
Hakkı 1 yıl önce
Bu işte bir Çapanoğlu yoksa ben de bişi bilmiyorum
SAĞLIKÇI 1 yıl önce
Yüzde yüz adamı hazmedemiyorlar.kucuk yerlerin sıkıntısı büyük olur.Mısta...Mîşte...sanki siz şikayet eden tayfa Cb'nin kapıkulusunuz.Sıkıntısı olsa güvenlik soruşturmasına takılır.
Konya 1 yıl önce
Devleti 38 bin lira zarara uğrattı rucü edilmek yerine soruşturma kapatıldı ödül olarak şehir hastanesine müdür yapıldı
Vatan 1 yıl önce
Senin kim olduğunu ve de ne mal olduğunu Konya da tüm sağlıkçılar biliyor. Senin devlete zerre kadar faydan olamayıp aksine firmalara para kazandırmak için çaba sarf ettiğini biliyoruz. O firmalara evinin eksiklerini bedavaya yaptırdığını da biliriz. Sen tam bir vatan hainisin. 15 temmuzda neler yaptığında milletin dilinde.
Konya Doğumevi 1 yıl önce
Konya Doğumevi atanan tefeci Ö.B. bin Meral Akşener ile bera oteldeki fotoğraflarını unutmadık. Açılım sürecindeki cumhurbaşkanımıza ettiği hakaretleri de unutmadık. Kendi Facebook undan kaldırınca kimsenin elinde bu paylaşımlar yok sanıyor. Sil bakalım bu millet enayi zaten..
Memleket 1 yıl önce
Kendini ancak bu kadar açık edebilirsin. Varsa elinde belge ilgili makamlara ilet gereğini yapsınlar. Buraya yazıp çamur at izi kalsın yapma. Senin kim olduğunu ve de ne mal olduğunu Konya da bilmeyen yok. Vatan haini adi afö.
Vatan 1 yıl önce
Bu millet tabi ki enayi değil. Senin ne mal olduğunu biliyor. Senin elinde varsa belge neden ilgili makama vermeyip çamur atıyorsun AFÖ adisi.
Vatan 1 yıl önce
Elinde varsa belgelerin götür ilgili yerlere ver. İftiracı adi. Senin KEAH ta idarecilik yaptığın zamanları da biliriz. Fetocu hain.
Sağlıkçıiii 1 yıl önce
Adam imammis ya laaa.
Adsız vatan sevdalısı 1 yıl önce
Fetocu hain konya eğitim araştırma hastanesi müdürü iken aşk yuvasına çevirdin yardimcinla ne halt yediğin herkezin dilinde hırsızlara hastaneyi yagmalayanlara Makam verdin şimdi sağa sola çamur atıyor seni çalıştığın yerde kimse sevmez seni çalıştığın hastaneye sorsunlar elinde belge varsa alır gerekli yerlere verirsin ama sende o yürek yok çünkü sen tam bir o sun A.F.O yılmaz sen annadin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?