Muayene Etmedin Diye Gözaltına Alınan Doktorla İlgili Başsavcılık Açıklaması: Savcıya Hakaret Etti!

Osmaniye'de yaşanan olayda, doktoru kendisini muayene etmediği için gözaltına aldıran savcı ile ile sosyal medya tepkileri üzerine Başsavcılık bir açıklama yaparak savcı personelini savunurken Sağlık Bakanı Koca'nın herhangi bir açıklama yapmasından ziyade twitleriyle meşhur olmasına rağmen tek bir kelime twit dahi atmaması sağlık çalışanlarının tepkisini çekmeye devam ediyor. Öte yandan doktorun mevcutlu ifadeye çağrılmasına dair Başsavcılık herhangi bir açıklama da bulunmadığı görüldü.

Gündem 13.04.2021, 00:21 13.04.2021, 00:59 Güler Sağlam
Muayene Etmedin Diye Gözaltına Alınan Doktorla İlgili Başsavcılık Açıklaması: Savcıya Hakaret Etti!

Osmaniye Devlet Hastanesinde ORTOPEDİ polikliniğinde yaşanan olayda, savcının kendisini muayene etmemesi üzerine doktoru gözaltına aldırmasının yankıları sürüyor.

OSMANİYE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI AÇIKLAMASI:

Bazı basın ve yayın organları ile sosyal medya hesaplarında Osmaniye Cumhuriyet Savcısının muayene talebini yerine getirmeyen doktorun gözaltına alındığı haberleriyle ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki basın açıklamasının yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Cumhuriyet Başsavcılığımızda görev yapan Cumhuriyet Savcısı M.B’nin daha önce başlanılan ortopedik tedavisinin devamı olarak 12.04.2021 tarihindeki randevusu için hastaneye gittiğinde nöbetçi doktorun asıl doktorun izinli olduğunu gerekçe göstererek tedaviden kaçınması üzerine Cumhuriyet Savcısı M.B’nin kendisini tanıtarak randevusunu hatırlatmasına rağmen nöbetçi doktorun muayene odasından ayrılarak tedaviden kaçınıp güvenlik görevlilerine aşağılayıcı şekilde M.B’nin dışarı çıkarılması talimatını verdiği, tedavi olmaksızın hastaneden ayrılan Cumhuriyet Savcısı M.B’nin şikayeti üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca nöbetçi doktor hakkında hakaret suçundan soruşturmaya başlanılmıştır.


Nöbetçi doktor, aynı gün Başsavcılığımızca şüpheli sıfatıyla ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır. Aksi yöndeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Ahmet TEKNE
Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (18)
Sıradaki hasta 4 ay önce
Allah aşkına babamla birlikte sıradaydı o şahıs omuz attı kapıya rdından sekretere içeri girdi ve kendi bağırdı çağırdı sırası yoktu hem bizlerin sırasını aldı hemde uslup bilmeden kapıyı bildiğiniz omuz atarak açtı bizler duyduk gerekirse şahitlik yaparız
Yalancı 4 ay önce
Bende o sıra yan poliklinikteydim. Utanmadan yalan söylüyorsun.
Sıradanlaşmış sağlıkçı 4 ay önce
Yargıdaki reformum getirileri bu olmamalı...
S.m 4 ay önce
Valla ikiside burnundan kıl aldırmayan meslek grupları. Hak eden doktorda var. Küçük dağları ben yarattım edası olan savcı da.Görmeden bişey diyemem kim haklı.
yorum 4 ay önce
bu kadar aptal bir yorum olabilir mi ya? olan bir olay var o haberleştirilmiş adam gelmiş hakeden doktorlar var iki meslekte burnundan kıl aldırmıyor diyor. o zaman şöyle diyelim ismini s.m. diye kısaltmış birüsü kansız tecavüzcü terörist vatan haini var gazetelerde s.m diye okuyoruz belki onlardan birisin onun için bişey diyemem yorumun hakkında
hemşire 4 ay önce
yalan söyleme doktor
Dr 4 ay önce
Hemşire denen zat kendinle ilgili şeylerde devlete denedigin kalmadı kaypak ne oldu şimdi savcım canım burtanem azgin
hemşire hanım 4 ay önce
direkt görevden el çektirilmesi gerek doktorun, cumhuriyet başsavcımıza hakaret ediyorlar bu haber sitesinin de dediğine göre
Biri 4 ay önce
Bu kişi hemşire değil sadece hemşirleri küçük düşürmek için yorum yapan bir geri zekalı ciddiye almayın
doktor 4 ay önce
BU DOKTOR DÜŞMANLIĞI NİYE HEMŞİRE HANIM, SEN Mİ ONCA SENE OKUDUN, TIP FAKÜLTESİ OKUMAK, ASİSTANLIK YAPMAK NE KADAR ZOR BİLİYOR MUSUN? BU KADAR KOLAY İNSAN HARCAMA, BİR GÜN GELİR SENDE HARCANIRSIN
esra 4 ay önce
rekabetin de adil olanı gerek, gelip burada algı yaparak site karalama derdinde bu salak da
Olayın sebebi 4 ay önce
Savcı nasıl olunur? Torpille. Doktor nasıl olunur? Torpil olmadan alın teri ile. Olayın özet budur. Savcı edinilmiş gücüne güvenmese bunları yapamazdı.
Acilci. 4 ay önce
Savcı dediğimiz adamların tavrına bakar mısınız, yazık gerçekten hadi iddalar gerçeği yansıtmıyor bir savcının bu şekilde bir haberle basına düşmesi bile adalet mefrumunu ne kadar derinden yaralıyor. Yazık çok yazık.
saglikci 4 ay önce
yıllarca saglik personeline yapılan haksızlık mobing saldırılara sessiz kalan doktorlar kendilerine sıra geleceğini bilmiyorlarmı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?