PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Milli Savunma Bakanı Akar Askeri Hastanelerin Açılacağı İşaretini Verdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar askeri hastanelerle ilgili “bu konuda cumhurbaşkanımızın çözüm oluşturulması için direktifleri var” dedikten sonra “hem de Sağlık Bakanının olumlu yaklaşımları olduğunu, onları da önümüzdeki günlerde yola koyacağız” sözleriyle ifade etti.

Gündem 11.08.2022, 21:37 11.08.2022, 22:48 Cansu Polat
Milli Savunma Bakanı Akar Askeri Hastanelerin Açılacağı İşaretini Verdi

Soruyor" programına canlı yayında gündeme ilişkin sorulara yanıt verdi.

- "Savunma sanayisinde proje sayısı 750'yi aştı"

Milli Savunma Bakanı Akar, savunma sanayisindeki gelişmeler kapsamında daha önce 66 olan proje sayısının bugün 750'yi aştığını bildirerek ihracatın 3 milyar dolara yaklaştığını ve 2023'te 5 milyar dolara yükseltmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Askeri Hastaneler Konusu!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Sağlık Bakanlığına devredilen askeri hastanelerin tekrar Milli Savunma Bakanlığına devredilmesi taleplerine ilişkin Hulusi Akar, "Bu konuda taleplerimiz, isteklerimiz ve ihtiyaçlarımız var. Bu konuda hem Cumhurbaşkanı'mızın çözüm oluşturulması için direktifleri var hem de Sağlık Bakanı'mızın olumlu yaklaşımları var. İnşallah onları da önümüzdeki günlerde yola koyacağız." yanıtını verdi.

Yorumlar (4)
anka 2 ay önce
Eskiden her işte ER çalışıyordu rütbeliler çay kahve sigara mesai bitiriyordu.Askerlik yaptığımdan biliyorum.Değişen hiç bir şey olmayacak
ank 2 ay önce
Eskiden Asker hastanesi acil hastaya sivil olduğunuz için bakmıyordu.Yine aynı olacak Devlet içinde devlet olmaz
HASAN DURAN 2 ay önce
istanbul ve ankarada sadece askere hizmet veren askeri ve savaş cerrahisi konusunda etkili hastaneler sağlık bakanlığına bağlı olarak kurulmalı özerk yapıda olması tartışılabilir
hakkı 2 ay önce
Kapat, aç, masraf yap, yık vatandaşın sırtına.
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?