Milli Eğitim Bakanı ve Tarım Bakanının Değişecek İddiası

Ankara kulislerinde gün geçmiyor ki yeni kabine değişikliği ve bürokraside tasfiyeler gündeme gelmesin.

Gündem 04.12.2021, 22:06 Zeynep Elmalı
Milli Eğitim Bakanı ve Tarım Bakanının Değişecek İddiası

Ankara kulislerinde gün geçmiyor ki yeni kabine değişikliği ve bürokraside tasfiyeler gündeme gelmesin. Yaz aylarında ayyuka çıkan iddialar sonrası sınırlı bir değişim olmuş ve sadece Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevden affını istemişti.

Göreve geldiğinde yüksek bir kamuoyu desteği ve gücü olan bakan Ziya Selçukun yerine dışardan bir isim getirmek yerine, geçiş sürecinde

Bakan Yardımcılarından Mahmut Özerin devam etmesi uygun görüşmüştü. Ancak çiçeği burnunda bakan verilen tüm desteğe rağmen kendisinden beklenileni veremedi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Z kuşağı ile iletişim kuramayan hatta kurmaktan kaçınan Bakan Özer eleştirilerin odağı oldu.

Milli Eğitim Şurası’nın divan toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, "2023’te yapılacak şûra ile şûralarımızı taçlandıralım" sözlerine ilişkin “Milli Eğitim Bakanlarının o kadar uzun süreleri yok sayın bakanım. Sizlerin de bildiği gibi" yanıtını vermesi de kulis bilgilerini doğrular nitelikte bir göndermeydi.

Bakan Özer kendisini bakanlığa taşıyan iradeyi yoksayıp bir de tercihlerinde Devleti rahatsız edecek adımlar atınca kendisi için yolun sonu çabuk görüldü. Mahmut Özerin kısa süre içerisinde görevden alınmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yine yaz aylarında çıkan yangınlarla sürekli eleştirilen, sonrasında artan gıda fiyatları ile gündemden düşmeyen Tarım Bakanı Bekir Pakdemirlinin görevden alınması da düşünülüyor. Ekmek, süt, et, yumurta gibi asgari ücretlilerin temel gıdalarına yapılan zamları savunan Pakdemirlinin göreve devam etme şansı yok denecek kadar az. Tarım ve Orman Bakanlığında öncelikle Tarım ve Orman bakanlıkları ayrılcağı sonrasında ise birçok bürokratın yeni bakanlar gelmeden önce tasfiye edileceği dile getiriliyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
TURAN 2 ay önce
VALLAHİ BEKİR HEMEN ALINSIN BU GOREVDEN.
sema 2 ay önce
SANIRIM YENİ GÜNCELLEMELER YAPILACAK:))))))))))))
KAMU ÇALIŞANI 2 ay önce
Şunu iyi bilin bakan yardımcıları bakan oluyor bu hiç iyiye gitmeyen bir siyaset anlayışının belirtileri mebde adamlar sinsice geliyorlar aman DİKKAT
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?