Milletvekilinin Açıklamalarının Ardından Sağlık Müdürü: İnceleme Başlattık

Milletvekili Tamer'in açıklamalarının ardından Sağlık Müdürlüğünün harekete geçtiği ifade edildi.

Gündem 15.10.2021, 13:35 15.10.2021, 13:47 Zeynep Elmalı
Milletvekilinin Açıklamalarının Ardından Sağlık Müdürü: İnceleme Başlattık

Geçtiğimiz şubat ayında "Erciyes Üniversitesinde bıçak parası var. Bu yönde bilgiler geliyor" sözleriyle dikkat çeken AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, bu kez de özel muayenesi olan Profesörlerle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. “Kanun var, ya içerde ya da dışarıda çalışmaları lazım” diyen Tamer, bu durumun kendisini rahatsız ettiğini söyledi. 

Olay Türk TV’de katıldığı Sansürsüz programında konuşan AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof Dr Mustafa Çalış’ın da konuyla ilgili bir çalışmasının olduğunu belirterek,  Rektöre destek vermeye hazır olduğunu dile getirdi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

“BÖYLE BİR OLAYI KABUL ETMEK MÜMKÜN! ÇOK HOŞ BİR DAVRANIŞ DEĞİL”

Tamer, “Maalesef  bu beni rahatsız ediyor. Hem üniversitede hem de dışarıda muayenesi olanlar var. Duyduklarım var. Böyle bir olayı kabul etmek mümkün değil. Bir insan nerde çalışıyorsa orayı benimsemeli. Çok hoş bir davranış değil. Rektör Mustafa Çalış Bey’in bu konuyla ilgili çalışmalarını biliyorum. Ona da destek olabilirim her zaman. Doğru bir şey değil.  Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ döneminde çalışma vardı, o da görevden alınınca, Bakanlığı bırakınca konu askıda kaldı. Kanun var, süre konusundaki kısıtlamayı Anayasa Mahkemesi kaldırdı. Önce bu konuda 6 ay süre verilmişti. Mahkeme o süreyi kaldırdı, ama ilgili kanun var ve o kanun devam ediyor. Ya içerde ya dışarda çalışmaları lazım” dedi.

SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ: İNCELEME BAŞLATTIK

Milletvekili Tamer'in bu yöndeki açıklamalarının ardından Sağlık Müdürlüğünün harekete geçtiği ifade edildi. Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Milletvekili Tamer’in açıklamalarının ardından inceleme başlatıldığını belirtti. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Hekim 2 ay önce
Bu milletvekillerinin dünyadan haberi yok, kanuna alabiliyor üniversite hocaları!
Sivasli 2 ay önce
Saglik muduru degilde rektor veya bashekim inceleme baslatmali konu onlari alakadar ediyor
Kayseri Talas ilçe sağlık müdürlüğü 2 ay önce
Sayın sağlık müdürü önce talas ilçe sağlığı korusun. İlçe sağlık müdürlüğünü bastılar odaları dağıttılar, küfürler tehditler havada uçtu tek açıklama yapmadı. Üstünü örtbas etti. Personelini koruyamayan karakter yoksunu şahıs.
Sivasli 2 ay önce
Talas ta ilce saglik muduru yokmu o napar
Knn tprk 2 ay önce
Van'da üniversite hastanesi tamamen özel olmuş.. herşey parayla. Hem muayene hem ameliyat.. sabah poliklinik sırasından çok özel muayene surasi var!
smemuru 2 ay önce
Ankaranın taşradan haberi yok. öle işte
6
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?