PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Milletvekili: Türk Ordusunun Sağlık Sorunu Çok Ciddidir, Askeri Hastanelerin Tez Elden Açılması Gerekir

İyi Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, Türk Ordusunun sağlık sorununun çok ciddi durumda olduğunu belirterek askeri hastanelerin tez elden açılması gerektiğini söyledi.

Gündem 15.11.2022, 22:06 16.11.2022, 00:18 Cansu Polat
Milletvekili: Türk Ordusunun Sağlık Sorunu Çok Ciddidir, Askeri Hastanelerin Tez Elden Açılması Gerekir

Türk ordusunun sağlık sorununun behemahal çözülmesi gerektiğini ifade eden Kabukçuoğlu, askeri hastanelerin önemiyle ilgili Mecliste basın toplantısı düzenledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kabukçuoğlu, askeri hastanelerin kapatılmasının bir FETÖ projesi veya en azından ona hizmet olduğunu ifade ederek zararın neresinden dönülürse kâr olduğunu dile getirdi.

Kabukcuoğlu, "Askeri hastanelerin tez elden açılması gerekir. Türk ordusunun sağlık sorunu çok ciddidir, bunun behemehal çözülmesi gerekir." diye konuştu.

Askeri olan her ülkenin, askeri sağlık sisteminin de bulunduğuna işaret eden Kabukcuoğlu, Avusturya'nın 34 bin askeri için 3, Almanya'nın 185 bin askeri için 5, Fransa'nın 278 bin askeri için 8 asker hastanesi olduğunu belirtti.

Yeniden kurulacak askeri hastanelerle önemli bir eksikliğinin giderileceğini vurgulayan Kabukcuoğlu, "Hükümet tez elden aklını başına toplamalı. Askeri sağlık kurumlarını oluşturmalıdır. Her bir şehidimize, gazimize, hasılı her bir memleket evladına borcumuz var. Hükümet açtığı hendeği kapatmalı, manevi borçlarını ödemeli, askeri hastanelerin yeniden oluşturulması için imkansızlıkların arkasına sığınmamalı, gereğini yerine getirmelidir." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (1)
ageh. 3 hafta önce
Türk milleti hastalarına bizden değilsiniz diye bakılmıyordu. Şimdi herkese hizmet ediliyor. Helal olsun REİS