Milletvekili, torpil talebini Whatsapp'ta yayınladı

Ak Partinin Balıkesir Milletvekili olan Mustafa Canbey’in başına gelen talihsiz olay, sosyal medya araçlarında herhangi bir şey kullanırken ne kadar dikkatli olunması gerektiğini tekrar gözler önüne serdi. Milletvekili Canbey, Adalet Bakanlığının zabıt katipliği alımı için kendisinden torpil isteyen kişinin mesajını yanlışlıkla Whatsapp durumda paylaşınca hep konuşulan ama belgesi olmayan mülakat veya sınavlardaki torpil olayı adeta belgelenmiş oldu.

Gündem 29.08.2019, 00:44 01.09.2019, 21:20
Milletvekili, torpil talebini Whatsapp'ta yayınladı

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, torpil talebiyle ilgili kendisine gelen mesajı whatsapp durumda paylaştığını fark ettiğinde hemen silsede, whatsapp listesinde olan kişilerden birisi bu durumun ekran görüntüsünü alarak sosyal medyada kullanıma soktu. 

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Gaziantep GAP Gazetesi'nde yer alan habere göre, daha önce Basın İlan Kurumu’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey’in yaptığı paylaşımda Burcu isimli bir kişinin 9 eylül tarihinde yapılacak olan Gönen Adliyesi ve Marmara Adası Zabıt Katipliği alımı mülakatları için vekilden yardımcı olmasını istiyor. 

MÜLAKAT İÇİN TORPİL TALEBİ

Tanışıklık durumları henüz bilinmeyen Milletvekili Mustafa Canbey’e “Mustafa Amca” diye hitap eden Burcu isimli vatandaş, TC Kimlik numarasını da göndererek 9 eylül tarihinde ki Adalet Bakanlığı Gönen Adliyesi ve Marmara Adası Zabıt Katipliği mülakatında yardım (!) talep ediyor. Yardım talebi içeren mesajı telefon rehberine ekli yüzlerce kişinin görebildiği Whatsapp durumda paylaştığını, yine bu kişilerin haber vermesi üzerine Milletvekili Canbey, dakikalar sonra kaldırdı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Büşra ak 2 yıl önce
Yazık çok yazık.bu milletin fakir fukarası garibanı napsın.bu haksızlığa bu adaletsizliğe bi dur deyin gari.
Melek Aras 2 yıl önce
Bizim torpilimiz Allah sayin cumhurbaskanim bizimde sesimizi siz duyun
Erkan ırmak 2 yıl önce
Kpss imtihanını torpille işe girmeyi engellemek için çıkardılar.. Ama maalesef günümüzde kpps ye bakan yok..insanları işe girebilmek için torpil aramaya zorladılar..senin çocuğun iki üniversite bitirmis...iki yabancı dili var..Ama torpilin yok... yazıklar olsun...
Torpilli 2 yıl önce
Adam belediye işçi alım ilanina yazmış en az ilkokul mezunu en çok ilkokul mezunu birde kimi alacağı nizi yazsaydiniz
Adamlar taşeron a torpille girip kadro aldı arkaları sağlam iş yaptiramazsin onlar siyasi torpilli düz memur değil
Osman kavak 2 yıl önce
Değişen yok feto oyunları devam sonra fetocular yaptı diyecekler biri yorum yapmış bizim Allah mız var diye sonra cumhur başkanımız sesimi duy diyor onu Allah goruyor
10
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?