MHP:Sağlık Bakanlığının Check up’a İhtiyacı Var!

Sağlık Bakanlığına seslenen MHP Sivas milletvekili Ahmet Özyürek Sivas’ın gerçek anlamda sağlık alanında bir check up’a ihtiyacının olduğunu söyledi. Özyürek, “Sağlık Bakanlığımızın Sivas’a gerçek anlamda göz atmasını istiyoruz. Nasıl bir hastaya baştan aşağıya check up yapılıyorsa, acilen Sivas’ın sağlık alanında sağlık bakanlığı tarafından check up yapılarak eksiklikleri görmesini istiyoruz.” dedi. 

Gündem 21.01.2020, 08:52 Güler Sağlam
MHP:Sağlık Bakanlığının Check up’a İhtiyacı Var!

Özyürek, 21. Yüzyılı yaşadığımız şu günlerde Sivas sağlık anlamında her geçen birçok sıkıntı ile karşı karşıya kalmaktadır diyerek şu açıklamaları yaptı. “Sağlığın tüm dünyada ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Özellikle Ülkemizde sağlıkta çağ atladığımız bu yıllarda hem dünyada hem de ülkemizde iyi yerlerdeyiz ama Sivas’ımızda henüz bunu yaşayamadık. Sivaslı hemşehrilerimiz hastaneye gittiğinde ya acilde ya da yoğun bakım ünitelerinde birçok sorun ile karşı karşıya geliyor. Hastane polikliniklerinde hemşehrilerimiz istedikleri tedaviyi ne yazık ki alamamaktadır. 2020 yılında hala Sivas’ımız sağlıkta yaşanan bu problemleri yaşıyor ve bunu aşamıyorsa sağlıkta bu durumun acilen çözülmesi için sağlık Bakanımıza buradan çağrıda bulunuyorum.” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIKTA YAŞANAN PROBLEMLER GÖRMEZDEN GELİNEMEZ”

 “SAĞLIK BAKANLIĞI SİVAS’I GÖZDEN GEÇİRMELİ”

Şehrimizdeki hastanelerin ne acillerinde ne de genel hizmetlerinde istenilen kaliteyi ne yazık ki elde etmiş değiliz diyen Özyürek, konuşmasına şu şekilde devam etti. “Şehrimizdeki hastanelerde hem Doktor eksiğinde hem de kullanılan alet, ekipman ve makinalarda çok ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Sağlık Bakanlığımızın Sivas’a gerçek anlamda göz atmasını istiyoruz. Nasıl bir hasta hastaneye gittiğinde baştan aşağıya check up yapıyorlarsa, bende diyorum ki acilen Sivas’ın sağlık alanında sağlık bakanlığı tarafından check up yaparak eksiklikleri görmesini istiyoruz. Sağlık bakanlığı eğer bu hataları eksiklikleri yerine getirmez ise ben MHP Sivas Milletvekili olarak Sivas’ımın sağlığı ile ilgili problemleri her platformda özellikle TBMM’de gündeme getirerek hemşehrilerimize sahip çıkmak zorundayım.” şeklinde konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?