MHP'den Doktorları Kızdıran Kanun Teklifi!

Kahramanmaraş MHP Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan tarafından TBMM Başkanlığına verilen Tıbbi Hizmetlerin Kötü Uygulanmasından doğan sorumluluk Kanun Teklifi özellikle sosyal medya'da doktorların tepkisini çekerken, hekimdışı sağlık personelinin tüm sorumluluğununda doktorlara verildiği belirtilerek döner sermayeden bile daha elzem olan bu konunun üzerine gidilmelidir twitleri attılar.

Gündem 11.08.2020, 10:14 13.08.2020, 07:43
MHP'den Doktorları Kızdıran Kanun Teklifi!

Dikkat çeken başlıklardan birtanesi ise icaba gelmeyen sağlık personelinin durumu oldu. İcapcı olarak çağrıldığı halde davete icabet etmeyen sağlık persneline 1 yıldan iki yıla kadar hapis istenirken, 50 bin liradan yüzbin liraya kadar'da para cezası öngörülüyor.

TIKLAYIN

Yaklaşık 20 sayfadan oluşan Kanun Taslağını Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunan Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan'ın verdiği kanun teklifin öne çıkanlar;

Hastanın dosyasını iyi hazırlamadın, 1 yıldan 3 yıla kadar hapis, 50 bin liradan 100 bin lira para cezası!

Hastaya bir malzeme lazım oldu, hastanede yok, kalmamış, hasta yakınına “Şu malzeme lazım” dedin, “Hocam nerde var?” diye sordu, “Yolun karşısında şurada var” dedinse Milletvekili Sefer Aycan'ın “Doktor firmadan çıkar sağladı” tanımlamasıyla karşılaşacak ve 1 yıldan üç yıla hapis, üstüne 5 bin liradan 10 bin liraya kadar ağır para cezası!

Hastaya “şu hastaneye git bir film çek”, “şu eczaneden şu ilacı al” “Şu konuda en iyi doktor şu” diye tavsiye verdinse “bütün bunlar hep çıkar sağlamak için!” kastıyla verilen taslağa göre 1 yıldan 3 yıla kadar hapis, 5 bin liradan 10 bin liraya varan ağır para cezası!

Bir hasta için arandın, telefonun çekmediği bir noktadaydın, banyodaydın, oğlun kaza geçirmişti cevap veremedin, sana ulaşamadılar! Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan'ın kanun teklifine göre 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasıyla karşılaşabilirsin. Yetmedi dışarda kalanlar 50 bin ile 100 bin lira para cezanı ödemeye çalışacaklar!

Taslağın tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Yorumlar (18)
RAMAZAN 3 ay önce
TEK HEKİM OLAN BRANŞLARDA İCAP TUTULMAMASI GEREKTİĞİ HALDE İCAP TUTUYORUZ ÜÇ KURUŞA.
İCAPTAN ÇIKARIZ KANUNU ÇIKARANLAR GELİP BAKSIN.
Unutmayiz 3 ay önce
Bu günleri,seçim zamanı diyeceğim ki en zor zamanlarımızda bunlar bize ne yaptı.
Alperen 3 ay önce
MHP Mİ ODA NE.
ahmet 3 ay önce
ebene bi sorsana o sana açıklar lavuk
Cemal 3 ay önce
Evet milletine uzaydan bakan bir MHP VAR ARTIK YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ LAZIM.
Umut 3 ay önce
İyi pekii hasta veya hasta yakınları hangi Dr u önerirsiniz hangisi daha iyi gibi sorarsa kaç aydan kaç yıla hapis veya para cezası verilecek böyle saçmalık olurmu boş işleri ne kadar seviyorsunuz.
Ayşegül 3 ay önce
Uzaylı bir parti den mi BAHSETTİNİZ.
Enes Tan 3 ay önce
Kesinlikle gelmeli bu kanun
Yorumcu 3 ay önce
Bu kanunun böyle çıkarsa sıkıysa gelmeyin hadi icaba Bakan beyin gözdeleri doktorlar
................ 3 ay önce
evet bakan beyin gözdesiyiz. aldın mı?
Bukadar mi 3 ay önce
Kiskancligin bu kadar mi, bukadar mi cekemiyorsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?