Metin Memiş: Ben O Maaşı Almaz, O Arabaya’da Binmezdim!

Sağlık-Sen E. Genel Başkanı Metin Memiş, mevcut Başkan Semih Durmuş’un KON TV canlı yayınında söylediği, “Almış olduğumuz maaş Eski genel Başkanımızın alacak olduğu maaştır. Bindiği araç Eski Genel Başkanımızın bugün olsaydı binecek olduğu araçtı. Hangi marka modelde araca biniyorsa ona biniyorum, ne kadar ücret alıyorsa aynısını alıyorum” açıklamasına sert tepki göstererek, “Memura 4+4 verilmişken kendime zam falan da yapmazdım!” dedi.

Gündem 29.10.2019, 00:11 30.10.2019, 21:36 Güler Sağlam
Metin Memiş: Ben O Maaşı Almaz, O Arabaya’da Binmezdim!

Açıklamalarına devam eden Metin Memiş, “Birincisi; aldığım maaş 14.840 TL idi. Bordrosu elimde, isteyen herkese gönderebilirim. Bugün olsaydı, Sayın Durmuş’un dediği gibi onun aldığı maaşı almayacaktım, almazdım! Memura 4+4 verilmişken kendime zam falan da yapmazdım! 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’a Yalan Söyledi Eleştirisi! haberimiz için tıklayınız.

İkincisi; bindiğim araç 2014 modeldi ve bu araç yaklaşık 140 Bin Tl ye sayın Durmuş tarafından satılmıştır.aracı yalnızca sendikadayken kullanırdım. Evimden sendikamıza, sendikamızdan evime kendi sürdüğüm kendi özel aracımla gidip gelirdim. Bunu herkes bilirdi zaten. Sayın Durmuş’un bindiği araç, onun söylediği gibi benim bıraktığım araç değildir. Ben böyle bir aracı asla almaz ve binmezdim!” dedi.

Metin Memiş’in açıklamasının tamamı;

KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

28 Ekim 2019 Pazartesi akşamı Saat 21:00’de KON TV canlı yayını sırasında Sayın Çetin Altan’ın “Ankara Konuşuyor” programına katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Sayın Semih Durmuş’un şahsımı da ilgilendiren bir konuda yaptığı açıklamaya ilişkin olarak;

Sayın Durmuş, Sayın Altan’ın “Türkiye’nin gündeminde geniş yankı uyandıran makam aracınız ve maaş zammınızla ilgili olarak bir açıklama yapar mısınız?” şeklindeki ısrarlı sorusunu 10 dakika boyunca iki kez pas geçmiştir.

Sayın Altan’ın aynı soruyu üçüncü kez ısrarla sorması üzerine bu kez de cevaben “Almış olduğumuz maaş Eski genel Başkanımızın alacak olduğu maaştır. Bindiği araç Eski Genel Başkanımızın bugün olsaydı binecek olduğu araçtı. Hangi marka modelde araca biniyorsa ona biniyorum, ne kadar ücret alıyorsa aynısını alıyorum” şeklinde son derece talihsiz bir açıklama yapmıştır. 

TIKLAYIN

Sayın Durmuş’un şahsımı işin içine katmaya çalışarak yaptığı söz konusu beyanatla ilgili hemen saat 21.15’te KON TV’nin 444 0 155 no’lu telefonunu aradım. Oradan yayınının Ankara’dan yapıldığı için bağlayamadıklarını söyleyerek Ankara Bürosu’nun telefonunu verdiler. Ardından 21.17 – 21.18 ve 21.19’da 0 312 284 41 81 no’lu telefondan canlı yayına ulaşmak istedim ancak telefona cevap veren olmadı, zaten canlı yayın da o arada noktalandı.

Bugüne kadar sendikamızın yıpranmaması adına özellikle söz konusu haberlerle ilgili herhangi bir açıklama yapmayı uygun bulmamıştım. Ancak gördüğüm kadarıyla halihazırda Sayın Durmuş, yaptığı icraatlar ve açıklamalarla hem kendisini, hem de güzide teşkilatımızı yıpratmaya devam ediyor. Artık özrü kabahatinden büyük açıklamalarıyla kendisine ve göz bebeğimiz Sağlık-Sen’e bu şekilde zarar vermemesi için kendisini aklıselim davranmaya davet ediyorum. 

Gelelim “Eski Başkan” olarak benim yerime kurduğu cümleleri düzeltmeye!

Birincisi; aldığım maaş 14.840 TL idi. Bordrosu elimde, isteyen herkese gönderebilirim. Bugün olsaydı, Sayın Durmuş’un dediği gibi onun aldığı maaşı almayacaktım, almazdım! Memura 4+4 verilmişken kendime zam falan da yapmazdım! 

İkincisi; bindiğim araç 2014 modeldi ve bu araç yaklaşık 140 Bin Tl ye sayın Durmuş tarafından satılmıştır.aracı yalnızca sendikadayken kullanırdım. Evimden sendikamıza, sendikamızdan evime kendi sürdüğüm kendi özel aracımla gidip gelirdim. Bunu herkes bilirdi zaten. Sayın Durmuş’un bindiği araç, onun söylediği gibi benim bıraktığım araç değildir. Ben böyle bir aracı asla almaz ve binmezdim!

Memur-Sen’imizin kurucusu büyük dava ve fikir adamı Akif İnan Ağabeyimizin temellerini attığı Sağlık-Sen teşkilatımız hepimizin göz bebeğidir. Hep öyle olmalıdır, hep öyle olacaktır. Ben “Eski Bir Genel Başkan” olmanın ötesinde çok kıymetli şube başkanlarımızla, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla, temsilcilerimizle ve üyelerimizle birlikte Akif İnan Ağabeyimizin “Samimiyet, fedakarlık, alçak gönüllülük, dürüstlük ve kardeşlik” hukuku ile bizlere miras bıraktığı Sağlık-Sen’in bir hizmetkarı idim. Bu güzide teşkilatımızın daha nice güzel günlere ulaşması için bugün de sade bir üye olarak tüm samimiyetimle Sağlık-Sen’imizin iyiliği ve güzelliği için söz söylemek herkesin olduğu gibi benim de üzerime vazife olacaktır. Sağlık-Sen adına kim tarafından yapılırsa yapılsın doğru olanı desteklemek, bu olduğu zaman da mutluluk duymak bizim şiarımızdır.

Kamuoyuna ve güzide teşkilatımıza selam, saygı ve muhabbetlerimle...

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (19)
Mersin şube 1 yıl önce
Biz bunları mersinden iyi tanırız mersinde kılpayı hile hurda ile başkan oldu sonra aynı kurnazlıkla genel başkan yardımcısı oldu bunların hepsi aynı çıkıp adam akıllı maaşını eski başkanın arabasının fiyatını kendi bindiğin arabanın fiyatını passatları ıphone x leri açıklasaydın
Ömer 1 yıl önce
Maaş bordrosunu gösteremedi.Lafi geveleyip durmanın anlamı yok semih durmuş.sendikacılıkmı yapıyorsųnųz yoksa kendinizin cebinimi dolduruyorsunuz .ya ayıpya me murun 4 aldığı yerde kendinize yüzde 86 zam yapmak sendikacılık değildir.önce sendikacılık yapın memurun hakkını koruyun sonra biz size sahip çıkarız.
Serap 1 yıl önce
Yapılan programda benim maaşım bu diye bodrosunu canlı yayında paylaşılmasını aldığımız araçlar şunlar ve faturası diye beklerdik çünkü sağlık senimiz kazanımları yaptığı programlar ile yaptığı çalıştaylarla, üyesinin yanında olduğu davalarla anılması gerekirken ne yazıkki bu olaylar ile anılmaya başladı. Bir sağlık sen gönüldaşı olarak ve Mehmet Akif İnan davadaşı olarak bu durumlar bizleri derinden yaralamaktadır.
Bayram 1 yıl önce
şu anda başkan olan zat ise 6 ayda nelerle gündem oluyor herkes görüyor biliyor, kaybeden ne yazikki sendika ve sendikacı ya olan güven oluyor yazık.İnşAllah tez zamanda şubeler üyeler gereğini yapar sendika da sendikacılık ta kurtulur böyle kifayetsiz muhterislerden.
Muğla 1 yıl önce
Metin dayı 8 yıldır maaşına hiç zam yapmamıştır 8 yıl öncede 14800 alıyordu herhalde 2010 dan beri 2014 model arabaya biniyordu... Le Bi sus artık senin alttan çevirdiğin işleri herkes bilir.
Latif 1 yıl önce
Konuştunuz ne oldu Başkan, altınızdaki arabaya aldığınız maaşa mı açıklık getirdiniz.
Ayşe 1 yıl önce
Madem çok dürüst ve fedakar ise sizin bindiğiniz arabaya binmez daha ucuzunu alırdı,sizin maaşınız almaz daha azını alırdı.konuşmalarını hiç samimi bulmadım.biz,olmalıdır yapılmalıdır,hakkımızdır diye hikaye okuyan değil masaya yumruğunu vuran bir genel başkan istiyoruz.ayrıca sizin kazanımlarınızı kendi kazanmış gibi empoze etmesinide doğru bulmuyorum.
Hamza 1 yıl önce
Ya kariştirdigin şubeler yaptığın haksızlıklar Allah sorsun .hepinizden
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?