Meslektaşlarınız Koronavirüsten Ölürken Oynamak Size Yakışıyor!

Estetik uzmanı Prof. Dr. Mustafa Şengezer ile Kadın Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Timur Gürgan'ın Instagram hesabından paylaştığı dans ederek birbirlerini övdükleri video, hekimlik etik tartışmasını yeniden gündeme getirdi.

Gündem 08.10.2020, 11:04 08.10.2020, 11:05 Güler Sağlam
Meslektaşlarınız Koronavirüsten Ölürken Oynamak Size Yakışıyor!

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Şengezer, Instagram hesabından paylaştığı videoda Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Timur Gürgan ile dans ederken meslektaşı Gürgan için "Bir TikTok da  bizden gelsin, kadın hastalıklarının duayeni, beni ziyarete gelmiş, kadınlar için projelerimizi konuştuk ve sizler için varız"  ifadesini kullanıyor.

Gürgan ise Şengezer için "Türkiye'nin değil, dünyanın en tanınmış, en iyi estetik cerrahı" ifadesini kullanıyor.  Gürgan, "Ne için buradayız?" diye soruyor. Şengezer, "Kadınlar için" diyor. 

Prof. Şengezer'in Instagram hesabından paylaşılan videoya kimi kullanıcılardan eleştiri geldi. Bir kullanıcı yorumunda "Meslektaşlarınız Covid-19'dan ölürken, oynamak size çok yakışmış, devam edin" diye yazdı.

TIKLAYIN

Bu yorum daha sonra kaldırıldı. 

T24'ün ulaştığı Mustafa Şengezer, videoyla ilgili kendisine Hekimlik Meslek Etiği Kuralları'nın hatırlatılması üzerine "50 yıllık arkadaşım ile çektiğim videonun hesabını mı vereceğim, sana ne, senden mi öğreneceğim ben" dedi.

Videoyla ilgili T24'ten Adil Ergin Bağcı'ya konuşan Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Muharrem Baytemür  "Kabul edilebilir bir şey değil. Bunu paylaştıkları için sıkıntılı. Bu reklama giren bir şey, artı hekimlik mesleğinin davranış kalıplarına çok uymayan bir durum. Bu durum muhtemelen bir şikâyet olmasa da onur kuruluna gitmeli" dedi. 

Bu tür durumların Onur Kurulu tarafından değerlendirildiğini belirten Baytemür, videonun 'Hekimlik Meslek Etiği Kuralları' ile bağdaşmadığını söyledi. Baytemür doktorların bu tarz videolarının paylaşımında son zamanlarda artış olduğunu belirterek tespit edilenlerle ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Dt 4 ay önce
Bu tipleri haber yaparsanız böyle tuhaf bir durum oluşur. Gereksiz 2 tipin eğlence anlayışı deyip geçin. Etik kurulundan gerekli ceza çıkar
doktor 4 ay önce
maymunluk,soytarılık başka bir şey değil.Beyaz önlüğe leke süren cinsten bunlarınki..
a.g 4 ay önce
ya etik olayını geçtim de videoyu da izledim hiç estetik değil. yani yaptıkları dans da yakışmamış ki...bir tuhaf görünüyor
dr 4 ay önce
herşeye duyar kasmayın!ona baksan dünyada hergün açlıktan ölenler var.kimse gülüp oynamasın.
samimi 4 ay önce
helal olsun içi çürümüş boş insanlara inat eğlenebiliyorsanız. kimse kıskanmasın aynaya baksın "herkes dans edebilir ancak kendinden utanan dans edemez" demiş üstad ozwaldo... yakışmıyor diyenlere yorumum şu:zoruna gittiyse afiyet olsun..
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?