PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Mesaiye Alkollü Gelen Doktor Disipline Gönderildi!

Devlet Hastanesinde mesaiye alkollü olarak geldiği ileri sürülen doktor idare tarafından disipline verildi.

Gündem 17.11.2022, 23:47 17.11.2022, 23:53 Cansu Polat
Mesaiye Alkollü Gelen Doktor Disipline Gönderildi!

Olayla ilgili basında çıkan haberlerin ardından Mersin Toros Devlet Hastanesi yönetimi alkollü doktorla ilgili açıklama yaptı.

Toros Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada; görev yerinde alkollü olduğu tespit edilen sağlık personeli hakkında yaklaşık 1 ay önce tutanak tutularak gerekli tetkiklerin yapılmasının ardından personelin disiplin hukuk birimine sevk edildiği belirtildi.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu Disiplin Yönetmeliğine göre cezai işlem uygulandığı belirtilen hastane açıklamasında, konuyla ilgili herhangi bir siyasi kurumun talebinin, yönlendirmesinin ve baskısının olmadığı vurgulandı.

Diğer tarafta hastane yönetiminin alkollü hekimle ilgili herhangi bir işlem yapmadığı konusunda basında yer alan söylem ve haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edilen açıklamada, Disiplin Hukuk Yönetmeliğine aykırı davranan personeller hakkında hastane yönetiminin gerekli hassasiyeti gösterdiği ifade edildi.

Yorumlar (2)
Sağlık Personeli 3 hafta önce
Toros Devlet Hastanesi yönetimi alkollü Hekimi kasıtlı olarak, ''Sağlık Personeli '' olarak tanımlamış. başka zaman olsa bu tanımı red ederler. Diğer personeli hekim dışı personel olarak tanımlıyorlar ya....
enya 3 hafta önce
iş yerine alkollü gelmek problem teşkil etmez,sarhoş gelirse problem teşkil eder.