Mersin'de Tartışma Yaratan Mini Etek ve Dekolte Resmi Yazısı!

Mersin Barosu Başkanı Avukat Bilgin Yeşilboğaz'ın yaptığı paylaşım tartışmalara neden oldu. Belirtilen yazıda öğretmenlerin dekoltelerine dikkat etmesi gerektiği ifade edildi.

Gündem 15.10.2020, 18:18 21.10.2020, 20:11 Güler Sağlam
Mersin'de Tartışma Yaratan Mini Etek ve Dekolte Resmi Yazısı!

Mersin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir okulun müdürlüğüne gönderilen resmi yazıda, velilerin CİMER'e şikayette bulunduğu ifade edildi. 

Okul müdürüne gönderilen yazıda; dekolteli ve mini etekli öğretmenler şikayet edilirken, söz konusu iddiaların incelenip, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bilgi verilmesi istendi.

Mersin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

TIKLAYIN

"Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi üzerinden müdürlüğümüze yönlendirilen başvuruda velisi bazı bayan öğretmenlerin ‘dekolteninde dekoltesi giyim tarzları olduğu, mini etekli öğretmenlerin ergenlik çağındaki öğrencilerin karşısında nasıl bir eğitim verebildiği, yarınlarımızın geleceği erkek ve kız öğrencilerimiz öğretmenlerimiz örnek aldığı’ ile ilgili iddiaların gizlilik esaslarına riayet edilerek incelenmesi ve en geç 16.10.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar müdürlüğümüze bilgi verilmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim"

Söz konusu yazı tartışma yaratırken, Bilgin Yeşilboğaz da olayı, "Eğitimi hallettiniz sıra öğretmenlerin giyim kuşamları ile ilgili soruşturmaya mı geldi? Başka işiniz yok mu" notuyla duyurdu.

Yorumlar (3)
vatandaş 2 ay önce
sana ne oluyor milli eğitim müdürlüğü gerekeni yapmış. sen avukatsan kanuna yakırı bir şey yapılmış mı ona bak. eğitim sisteminin doğru veya yanlışlığını eleştirmek avukata düşmez. eğitimcilere düşer
vatandaş 2 ay önce
Önce şuna dikkat çekmek lazım. Bu bir soruşturma emri değil. Vatandaş CİMER den şikayette bulunmuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de Vatandaşın iddiasının araştırılması ve kişiye verilecek cevap için ilgili okula Cimer başvurusunu göndermiş. Maalesef Kurumlar CİMER'e her zaman çok mantıklı şikayetler gelmese de cevap vermek zorundadır.
Murtaza Kurt 2 ay önce
Bunlar her yerde var , çünkü bunlar gelini zeyneple evlenmek için ayetler uyduran peygambere inanıyorlar , bunlar pandemidende zehir ,
3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?