Menzili Sağlık Bakanlığından Tasfiye İçin Soruşturma Açan Müezzinoğlu Konuştu: Görevimi Yaparken Sitem Aldım

Son günlerin tartışma konusu olan Menzil Tarikatının Sağlık Bakanlığındaki etkisi sonrasında gözler 2013-2016 yılları arasında Sağlık Bakanlığı yapan Mehmet Müezzinoğlu'na çevrildi. Müezzinoğlu, tarikatçıları görevden alan ve haklarında soruşturma açtıran Bakan olarak biliniyor.

Gündem 10.10.2020, 10:37 12.10.2020, 10:06 Güler Sağlam
Menzili Sağlık Bakanlığından Tasfiye İçin Soruşturma Açan Müezzinoğlu Konuştu: Görevimi Yaparken Sitem Aldım

Sağlık Bakanlığı'ndaki Menzilci yapılanma konusunda suçlanan eski Bakan Recep Akdağ'dan sonra bu koltuğa oturan AKP'li Mehmet Müezzinoğlu, SÖZCÜ'ye konuştu ve “Kurumlar belli gruplara teslim edilemez'' dedi.

Görevde olduğu 2013-2016 yılları arasında tarikatçı yöneticileri görevden alıp, bazıları hakkında da soruşturma açtıran Müezzinoğlu “Son zamanlarda ortaya çıkan görüntüler hoş değil. Bu tür bir grubun hakim olduğu yapı olmaz” sözleriyle tepkisini dile getirdi. Müezzinoğlu, kendi döneminde tarikatçı yapılanmayı ayıklama çalışırken tehdit alıp almadığı sorusuna da “Görevimi yaparken sitem aldım belki, ama tehdit almadım” yanıtını verdi ve şunları söyledi:

“Medyaya yansıyan fotoğraflar hoş fotoğraflar değil. Bu tür bir grubun hakim olduğu yapı olmaz, olmamalı. Ülke insanımızın farklı hayat felsefesi, farklı yaşam tarzları var. Devletin görevi onların yarınını bugünden daha iyi yapmak. Yoksa filan yere filan grup, filan yere filan anlayış hakim olursa, medeni bir ülke olma sürecinde sıkıntı var demektir. Bu tür yapılanmalar, Türkiye'nin sürecinde hep vardı.

TIKLAYIN

Ancak bunun sıkıntılarını, bedelini hep millet ödedi. Milletin bedel ödeyeceği bir sistem olmamalı. Önemli olan 80 milyonu aşkın ülke insanının, devletten hizmetini saygın ve eşit şekilde alabilmesidir. Türkiye bunu başarmalı. Belirli grupların tekelinde gibi anlayışların da, kamuoyu vicdanını rahatsız etmeyecek noktaya taşınmasını ümit ederim. Ben onu yapmaya çalıştım.”

DOKTORLUKTAN DA ATILDI ‘SIRLARIM MEZARDA' DEDİ

Medeni kanunu hedef alıp çok eşliliği savunan, sosyal medya paylaşımları ile büyük tepki çeken GATA eski Başhekim Yardımcısı Ali Edizer doktorluktan atıldı. Edizer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla doktorluk görevinden el çektirildi. Edizer Twitter'dan “Susmamı, bir kenara çekilmemi tavsiye edenlere teşekkür ederim.

Amma, iki yıldır emekli olayım diyordum, şimdi vazgeçtim. Sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi. Bu açıklamadan sonra bir paylaşım daha yapan Edizer, “Açığa alınmak derken?' Bizim açıkta olması gereken açıktaydı zaten. Kapalı olması gereken de bizimle mezara gider; yaverliğimizin sırları gibi” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Exsen 4 ay önce
Bir musibet demek bize yetmedi... Fetö belasından sonra...
Merakla Cevap Bekliyorum 4 ay önce
Sayın sağlıkçı olduğunu düşündüğüm exsen nickli kullanıcı asıl derdiniz nedir onu söyleyin de konuşalım islami cemaatler mi sizi rahatsız ediyor peki pkklı ttb ve pkklı ttb de sizi rahatsız ediyormu
Ekşiciler 4 ay önce
Tabii o belada marketlere koşanlardansın şimdi duyar kasma ! Merak etme 15 temmuz gibi olursa bu Vatanın Evlatları korur. Siz rahat olun
Erhan Çelik 4 ay önce
İnşAllah seni yeni kabine sağlık bakanı olarak görmek isteriz sayın Mehmet Müezzinoğlu tam bir devlet adamı
İyi Günler 4 ay önce
Bizim bakanımız var zaten ama chp-hdp başa geçerse sağlık bakanı yaparsınız
vatandaş 4 ay önce
Editör: İsterseniz para teklif ederek haber yapmamızı istediğiniz teklifinizi de yayınlarız.
İma avcısı 4 ay önce
Biraz tehdit var gibi. Bana dokunulursa sırlarım mezara gitmez iması var. Yoneticilik yapanlara yakışmaz ama bekleyip görecegiz.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?