Memurun Şikayetiyle İki Doktora Usulsüzlük Soruşturması Açıldı!

Hastanede çalışan bir memurun valiliğe yaptığı şikayet sonucu 2 doktor hakkında usulsüzlük gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Gündem 22.06.2021, 10:07 22.06.2021, 11:57 Güler Sağlam
Memurun Şikayetiyle İki Doktora Usulsüzlük Soruşturması Açıldı!

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde ki hastanede yaşandığı iddia edilen olayı 16 Haziran 2021 günü yani bundan 6 gün önce saglikpersoneliHABER.NET olarak "Hastanede Usulsüzlük! 4-5 Kişi Döner Sermayeyi Kendilerine Döndürmüş!" Haber için tıklayınız başlığı ile gündeme getirmiştik.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Bazı personel ve doktorların nöbet tutmadıkları halde çizelgeye nöbet tuttuklarını yazıp haksız kazanç elde ettikleri iddiaları bizim haberimizin üzerinden 6 gün geçtikten sonra ancak ulusal basına yansıyabildi. 

Suruç Devlet Hastanesi'nde çalışan sağlık memuru M.E.'ye haksız yere döner sermaye verildiği, uzman doktorlar M.C.E. ile Y.Y.'ye ise hastaneye gitmedikleri halde icap nöbeti yazıldığı ve haksız kazanç elde ettikleri iddia edildi.

İddialar üzerine İl Sağlık Müdürlüğü sorumlular hakkında idari soruşturma başlattı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
CANSET 6 ay önce
ASIL İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İÇERİSİNDE DÖNEN USÜLSÜZLÜKLERE BİR EL ATILMASI GEREKİYOR HEM DE ACİLEN. DÖNER SERMAYE HAKSIZLIĞI, HASTANEDE ÇALIŞIYOR GİBİ MÜDÜRLÜKTE ÇALIŞAN VE DÖNERİNİ HASTANEDEN ALAN NEREDEYSE 100 KİŞİ VAR. LÜTFEN HABER YAPIN. VEBALE ORTAK OLMAYIN.
nem e lazım 6 ay önce
sadece suruç değil ki bütün hastaneler böyle. asistanların 1 er kişi nöbete kalmasına rağmen 25 asistan sayısı olan bölümler 130 ar saat fazla mesai alıyorlar. bunu defalarca başhekime il sağlık müdürüne bildirdik fakat kimsenin umrunda bile olmadı.
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?