Mecliste Sağlıkçılar İçin Verilen 3600 Ek Gösterge Teklifi Reddedildi: İşte Detaylar!

TBMM Genel Kurulu'nda İYİ Parti, HDP ve CHP'nin sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde çalışma koşullarına ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

Gündem 19.03.2021, 14:39 19.03.2021, 15:29 Güler Sağlam
Mecliste Sağlıkçılar İçin Verilen 3600 Ek Gösterge Teklifi Reddedildi: İşte Detaylar!

CHP'nin, sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde çalışma koşullarına ilişkin grup önerisi üzerinde konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kurtuluş için parolası "Ya istiklal ya ölüm" olan tıbbiyelilerin bugün de başka hayatları kurtarmak için en ön safta mücadele ettiğini söyledi. Arık, sağlık çalışanlarının ölebileceğini bile bile hastalarına baktığını ve özveriyle çalıştığını ifade ederek pandemi döneminde 150 binden fazla sağlık çalışanının Kovid-19'a yakalandığını, 307 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini belirtti. Bir araştırmaya göre sağlık çalışanlarının yüzde 97'sinin çok yorulduğunu, yüzde 27'sinin istifayı düşündüğünü, yüzde 87'sinin alım gücünün düştüğünü, yüzde 98,2'sinin de ek ödemelerin adaletli ve yeterli olmadığını belirttiğini savunan Arık, "Sağlık çalışanları verilen sözlerin tutulmasını istiyor, adalet istiyor." diye konuştu.

Arık, sağlık çalışanlarının özlük haklarının düzeltilmesini, Kovid-19'un meslek hastalığı kabul edilmesini, 3600 ek göstergenin bir an önce verilmesini, Kovid-19'dan hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılmasını talep ettiğini aktardı.


İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının başarılı bir sınav verdiğini dile getirerek sağlık çalışanlarının sorunlarının çözülmesini talep etti.

HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, 14 Mart'ın uzun süredir Tıp Bayramı olarak kutlandığını anımsatarak sağlıkta dönüşümle beraber sağlık çalışanlarının mutlu olmadığını, otelciliğe dönüşmüş bir hizmet verildiğini, hastaların müşteri, kurumların işletme haline geldiğini öne sürdü.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, "Türkiye'de bir insanın bir dakikası için her türlü hizmeti veren tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum." dedi. Sağlık çalışanlarının özverileri sayesinde pandemi döneminde önemli aşama kaydedildiğini, sağlıkçıların maskelerini çıkarmadan hizmet ettiğini vurgulayan Tamer, "Hükümet ve Sağlık Bakanlığı adına her türlü imkanı veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz çünkü onlar hak etmeye devam ediyorlar, çalışmaya devam ediyorlar." diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Emekçi sağlıkçı 5 ay önce
Şaşırdık mı? Tabii ki hayır. Kendilerinin vermediği her teklif anında reddedilir. Peki ardından kendileri teklif verir mi? Onun cevabı da hayır. Bu yapılanlar unutulur mu peki? Unutacak olanı Allah bildiği gibi yapsın. Unutacak olan bir daha hak arayışına girmesin. Emekliliğine kadar ezilsin de gıkı çıkmasın. Bıktık artık ya, bıktık.
Saglik 5 ay önce
Seçim tek çözüm artık...kaldı ki 3600 yerine maaşlarda ciddi bi artış olması lazim 3600 emeklilikte ikramiyede ise yarayacaksa kalsin ben şimdi olacak kazanım istiyorum ama 3600 secimden önce verilir ve kuzu kuzu oy vermeye gidilir sonra bi bakarlar ki 3600 ile değişen bisi yok verilecekse şimdi bir hak verilsin sonrası için daha vakit var nasılsa....
Ülker 5 ay önce
EY AKP SEN SÖZ VERDİN SEN GETİR 3600 Ü .VALLAHİ SAĞLIK CAMİASINDA BİTTİNİZ ARTIK.5000 EK GÖSTERGE VERSENDE OY YOK YETER ARTIK YETER.
Sağlık memuru 5 ay önce
Anca teşekür edin siz bizde size teşekkür ederiz hakkımızı helal etmeyiz öbür dünyaya kaldı huzuru mahşere kaldı artık ülkede adalet olmayınca
sssss 5 ay önce
şaşırdık mı ?
Unutmam 5 ay önce
Unutmiyacam..
veremli 5 ay önce
rededilmekle isabetli bir karar verilmiş.nasıl olsa her türlü oyu alıyorsunuz
Yanlış 5 ay önce
Teklifin reddedildiğini hangi cümleden çıkardınız öyle birşey yazmıyor ki
İlker 5 ay önce
Haberin başlığında yazıyor
kimsesizler 5 ay önce
BEKLENEN DE BUYDU. BİZİM ÜLKEMİZDE GERÇEKYEN ÇALIŞANA HAK EDENE HAKIDA DEĞERDE VERİLMİYOR.AMA HERKES BİLSİNKİ BİZ DAHA FAZLA ÇALIŞACAĞIZ.ÇÜNKÜ SAĞLIKÇININ YAPTIĞI İŞ KUTSALDIR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?