Mecliste Bakan Koca’ya Seslendi: ‘Sözünüzü Tutun, Atamaları Yapın!’

Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülen Sağlık Bakanlığı 2020 bütçe görüşmeleri sırasında söz alan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´nın Eylül-Ekim ayları arasında 17 bin 689 sağlık personeli atanacağı sözünü verdiğini ancak atamaların yapılmadığını söyledi.

Mecliste Bakan Koca’ya Seslendi: ‘Sözünüzü Tutun, Atamaları Yapın!’

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, ´Gençlerimiz iş bekliyor, istihdam bekliyor. Sözünüzü tutun ve atamaları yapın´´ dedi. 

ÇOCUK MU İTHAL EDELİM?

TIKLAYIN

Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülen Sağlık Bakanlığı 2020 bütçe görüşmelerine katılan Karasu, bir yılı aşkın süredir çocuk nöroloğu ve kardiyologu görevlendirilmesi için açıklama yaptığını, soru önergesi verdiğini ve TBMM Genel Kurulu´nda konuştuğunu kaydetti.

Karasu, ‘´Ben bu sorunu gündeme getirdikten sonra iktidarın Sivas vekilleri ‘hayırlı olsun sorun çözüldü´ dedi ancak Sivas Numune Hastanesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi´nde aldığım bilgiye göre hala doktor yok. Soruyorum; bu sorun nasıl çözülmüş oluyor?´´ dedi.

TBMM dilekçe komisyonuna gelen şikayete bakanlığın verdiği cevap, “Bakanlığa bağlı sağlık tesislerinde 313 bin 470 çocuk nüfusuna bir çocuk nörolojisi uzmanı, 198 bin 985 çocuk nüfusuna ise bir çocuk kardiyolojisi uzmanı düşüyor. Sivas şehrinin çocuk nüfusu 134 bin 866´dır. Bakanlık dengeli dağılımı sağlamak için, insan kaynağı planlaması yapıyor´´ şeklindeki cevabı hatırlatan Karasu, ‘´Ne yapmamız bekleniyor, her şeyi ithal ettiğimiz gibi Sivas´a da çocuk mu ithal edelim?´´ diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 09:31

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER