Meclis Yemekleri Biraz da Sağlıkçılara Gelsin!

Sağlık emekçilerinin iddialarına göre hastanelerde çıkan yemeklerin kalitesi düşük, lezzeti ise çok kötü...

Meclis Yemekleri Biraz da Sağlıkçılara Gelsin!

Hatta bağışıklık sistemi güçlü olmayanlarda koronavirüsün vücuda daha hızlı ve kolay yayıldığını belirten uzmanlar, söz konusu virüsten korunmak için mutlaka ve mutlaka bağışıklık sisteminin doğal yöntemlerle güçlendirilmesi gerektiğinin altını çiziyorlar...

Diyetisyenler de bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz için çarşaf çarşaf listeler paylaşıyorlar...

Yeşil sebzeler çok önemli, C vitamininden zengin gıdalar, meyveler tüketilmeli falan...

Pekii...

BİZİM SAĞLIK EMEKÇİLERİMİZ BAĞIŞIKLIK SİSTEMLERİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN NE YİYORLAR ACABA?

Malumunuz; askerimizi, silahı ve tüm teçhizatı olmadan savaşa gönderemeyeceğimiz gibi 'korona savaşçısı' sağlık emekçilerimizi de düşünmek zorundayız. Yani onların da çağın bu vebasıyla savaşabilmeleri, hastalara hizmet edebilmeleri için her türlü imkânı sağlayarak beslenmelerine dikkat etmek ve önem vermek zorundayız...

Kısacası bu belayla savaşabilmeleri, mücadele edebilmeleri ve bizlere hizmet sunabilmeleri için önce sağlık emekçilerinin bağışıklık sistemini güçlendirecek gıdaları tüketmelerini sağlamamız şart!

Öyle mi?

Buyurun...

Sağlık emekçilerinin iddialarına göre hastanelerde çıkan yemeklerin kalitesi düşük, lezzeti ise çok kötü...

TIKLAYIN

Bazı sağlık emekçileri "Meclis yemekleri biraz da sağlıkçılara gelsin. Bu aralar sağlıkçıların vitamine ihtiyaçları var..." diyerek ironi yaparken, bazıları da "Ey Sağlık Bakanlığı ve Yöneticileri! En azından bu dönemde sağlıkta çalışanlara iyi yemek verin!

Malum beslenme önemli!.." diye haykırarak konuyu gündeme taşıdılar...

Sağlık emekçileri, "Yemekler o kadar kötü ki, inanın birçok arkadaşımız mide problemleri yaşamaya başladı. Evlerinden yemek getirenler de var, dışardan ne kadar sağlıklı tartışılır alıp yemek zorunda olanlar da var... Hiç olmazsa bu süreçte bizlere verilen yemeklere özen gösterilmesini istiyoruz... Artık bu kadarını da biz sağlık çalışanlarından esirgemesinler lütfen!.." diyorlar...

***

Öte yandan, "24 saat nöbet tutuyoruz, cebimizden dışardan yemek söylemek zorunda kalıyoruz" şeklinde sıkıntılarını dile getiren sağlık emekçileri, yerel üst düzey sağlık bürokratlardan umutlarını kesince çareyi Sağlık Bakanı Dr. Fahretin Koca'ya seslenmekte buldular!..

***

Bakın pandemi hastanesinde görev yapan bir hemşire Bakan Dr. Koca'dan nasıl yardım istedi:

"Sayın Bakanım, öncelikle bu seslenişimizi samimi duygularımızla yaptığımızdan emin olmanızı istirham ediyorum. Sayın Bakanım, çok güzel bir uygulama başlattınız... Kamu kurumlarının misafirhanelerini konaklamamız için bizlere açtınız. Bizler de bulaş ihtimalini çocuğumuzdan, ailemizden ve halkımızdan uzaklaşarak kendimize sosyal izolasyon uyguladık ve konaklamaya başladık. Çok teşekkür ederiz. Fakat bir aksaklık yaşamaktayız. Burada yeme içme ihtiyacımız karşılanmamakta, ödenek problemlerinden restoran kısımları kapanmıştır. (Örneğin öğretmen evleri vb). Günlerdir ya dışarıdan yemek istemekteyiz (bazı arkadaşlarımız asgari ücretli onu da yapamamaktadır) ya da abur cuburla geçiştirmekteyiz. Vücut direncimiz için sıcak yemeğe ihtiyaç duymaktayız. Sayın Bakanım, sesimizi duyacağınızdan ve ivedilikle bu sorunumuzu çözeceğinizden eminiz!.."

***

Evet sağlıkçıların yemek ile ilgili yaşadığı durum bu!..

Kaynak:Lale AKASOY-yenidönem.com

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bagımsız
Bagımsız - 2 ay Önce

Yetkili sendika agaları lüks otellerden restoran lardan kafalarını cıkarıp liyakatsiz atamasına aracı oldukları yöneticilerin bir işe yaramadıklarını görsünler

ALİ arslan
ALİ arslan - 2 ay Önce

VAllahi iki kat daha fazla çalışma yaparız direncimiz artar

Mehmet SLM
Mehmet SLM - 2 ay Önce

NERDE O GUNLER NEREDE İNSANCABİR YEMEK VE TATLI YİYECEYİZ

Cengizhan
Cengizhan - 2 ay Önce

EY VEKİLLER MECLİS DE BİR KAÇ KEZ YEMEK YEDİM. O YEMEĞİN HAKKINI VERİN YOKSA BİRGÜN GELİR ZEHİR ZIKKIM OLUR

Acilci
Acilci - 2 ay Önce

Bu surec bitse dahi bize dogru duzgun performans versinler,3600 ek gosterge sozunu tutsunlar,yipranma payimizi versinler,yemekler onlarin olsun!

Esra Erol
Esra Erol - 2 ay Önce

EVET NERDE O GUNLER KARAVANA YİYE ANAMIZ AĞLADI

112
112 - 2 ay Önce

Ispanak borek hem oglede hem aksam

Kara Ahmet
Kara Ahmet - 2 ay Önce

SİZE OY VERDİK BİZDEN İYİMİ YİYİP İÇERSİNİZ DİYE YOK BÖYLE BİR ADALET VİCDANSIZ ADAMLAR.


SIRADAKİ HABER