PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Meclis Kürsüsünde Dile Getirdi: Bakanlık, Sağlık Personelini 0,32 Katsayısı İle Yok Sayıyor!

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, İstanbul’da bir hemşiresinin kirasını ödeyemediği için eşyalarıyla beraber sokakta kaldığını söyledi.

Gündem 19.01.2023, 03:55 22.01.2023, 22:13 Cansu Polat
Meclis Kürsüsünde Dile Getirdi: Bakanlık, Sağlık Personelini 0,32 Katsayısı İle Yok Sayıyor!

İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Milletvekili Ümit Beyaz, geçtiğimiz hafta istanbul’da bir hemşirenin kirasını ödeyememesi nedeniyle eşyalarıyla birlikte sokakta kalmasını Gazi Meclis’in Kürsüsüne taşıdı.

Milletvekili Beyaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Memurlar büyük şehirlerde ev kirasını dahi karşılayamıyor. Geçen hafta bir hemşire, memur maaşı ile kirasını karşılayamadığı için, eşyalarıyla birlikte sokakta kaldı. Yeni açılan hastanelerde çalışacak sağlık çalışanlarının nerede, nasıl istihdam edeceksiniz? Gerçekten çok merak ediyorum.

Sağlık Meslek Mensubu memurlarımızdan gelen şikayetlere göre, verilen zam yetişmemiş ve parça parça ödenen ücretlerde gecikmiştir. Doğan karmaşa ile mutemetler 4-5 ayrı kalemde yatan maaşın yatırılmasını dahi tamamlayamadılar.

Sağlık Bakanlığının yılan hikayesine dönen maaşları gibi taksiyle ödenen promosyonların 15 Ocak’ta para puan, lütfen dikkat edelim. Para değil, para puanı dahi hesaplara tanımlanmamıştır.

Kimi çalışanların hesabına tamamlanmış sonra geri çekilmiştir. Bu konuda da muhatap bulunamaması Sağlık Bakanlığı, Sağlık çalışanlarının mali sorunlarını çözmek yerine dahada karmaşık hale getirdiği görülmektedir.

Sayın Bakan Fahrettin Koca, çalışanlardan gelen talebe rağmen, 0,32’lik taban ödeme katsayısı ile hemşire, ebe, tekniker/teknisyen gibi yani Sağlık Bakanlığından oluşan personeli hala maalesef yok saymaktadır.

Yorumlar (39)
hemşire sağlık memuru 1 hafta önce
hemşire sağlık memuru maaşları sürekli işçi maaşlarına yaklaştı. üniversite okuyup risk alarak çalışmanın bedeli bu olmamalı
helal 1 hafta önce
helal lan verecem sana oyumu
Sağlık 1 hafta önce
Doğruları muhalefet dile getiriyor umarim iktidar olunca bu söylediklerini unutmazlar. Ama doğru noktalara temas ettikleri saglik bakanının açıklarını tek tek yakaladıkları malum. Bu söylemlerin karşısın da fahrettin koca nin verecek cevabı yok cunki algı yapan bir bakan hayal dünyasında bir bakan...
ben 1 hafta önce
valla çok doğru söylemişsiniz..gerçekler tamda öyle
sağlık personeli 1 hafta önce
sayın bakanım derhal istifa etmelidir sağlık personelinin taleplerine olumlu hiç bir çalışması olmamıştır daha kötü bir hal almıştır AKP ye zarar vermektedir bir oyda bir oydur
hemşire sağlık memuru 1 hafta önce
hemşire sağlık memuru maaşları sürekli işçi maaşlarına yaklaştı. üniversite okuyup risk alarak çalışmanın bedeli bu olmamalı
hemşire 1 hafta önce
doğru vAllahi.eskide doktorla bizim aramızdaki gelir farkı yüzde 30 felandı şimdi 2 kat 3 kat eskiden de aynı mesleği yapmıyorduk.heleki son ek ödeme de doktorlara 10 kat daha fazla veren zihniyetin arkasından gitmeyecegiz tabiki.
Hekime 1 hafta önce
Eski dediğiniz 3-4 yıllık mevzu ondan önce doktorlar olması gerektiği gibi sizden kat kat fazla kazanıyordu ama döner sermaye saçmalığı yüzünden doktorların geliri azalıp sizinkine yaklaştı.
Doktor 1 hafta önce
Senin derdin geçim falan değil. Derdin doktorlar. Git kendi kulvarındaki veya daha altındaki kişilerle kıyasla kendini
EL İNSAF 1 hafta önce
çalışma hayatı boyunca taşrada çalışmayan birilerini koltuğa otururlarsa katsayı belki nedir bilmez insanlarla çalışıyoruz daha önceki dönem tabib dışı sağlık çalışanları 0,40 genel idare personeli 0,35 ve özellikli işlerde çalışanlar örneğin tanışırcı,konsolide,laboratura sorumlusu ve mütemedlere farklı katsayı verilirdi çünkü onlar fazla sorumluluk taşıyorlar stratejide neler oluyor kimse bilmiyor kimler görev alıyor dışardanmı getirdiler iş bilmezler herkesin beduasını aldılar biran önce iş bilmezler değişmeli hakkaniyet içinde bir katsayı düzenlemesi yapılmalı
. 1 hafta önce
sorunları dile getirdiğiniz için sn. milletvekilimiz tşk.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.