Meclis de Sağlık Çalışanları Maaş İyileştirmesi Tartışması: Ak Parti: 'Sağlık çalışanlarına yönelik düzenleme üzerinde çalışıyoruz'

TBMM Genel Kurulunda verilen sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin verilen önerge üzerine tartışmalar yaşanırken Ak Parti Milletvekili İsmail Tamer "6 maddelik bir iyileştirme getirdik ama üniversite hocalarının eksikliğini görerek tekrar geri çekmek zorunda kaldık." dedi. Tamer yaptığı konuşmada Türk hekimi, Türk sağlık çalışanları, hak ettiği şekilde emeklerinin hakkını alacaklar. En iyisini vereceğiz. ağlık çalışanlarının özlük haklarını geliştirecek şekilde çalışıyoruz ve bunu getireceğiz. " dedi.

Gündem 13.01.2022, 02:06 13.01.2022, 10:01 Zeynep Elmalı
Meclis de Sağlık Çalışanları Maaş İyileştirmesi Tartışması: Ak Parti: 'Sağlık çalışanlarına yönelik düzenleme üzerinde çalışıyoruz'

TBMM Genel Kurulunda, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

Genel Kurulda, gündem dışı konuşmaların ardından partilerin grup önerileri ayrı ayrı ele alındı.

AK PARTİLİ VEKİL: 'SAĞLIKÇILARA YÖNELİK DÜZENLEME ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ'

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, sağlık çalışanlarına özellikle son iki yıldır yaptıkları özverili çalışmalar için teşekkür ederek, "Onlara ne versek az." ifadesini kullandı.

Sağlık çalışanlarına yönelik düzenlemenin üzerinde çalıştıklarını bildiren Tamer, "Sağlık çalışanlarının özlük haklarını geliştirecek şekilde çalışıyoruz ve bunu getireceğiz. Türk hekimi, Türk sağlık çalışanları, hak ettiği şekilde emeklerinin hakkını alacaklar. En iyisini vereceğiz. 3600 ek göstergeyi zaten vereceğiz. Ne yaparsanız yapın sağlık çalışanlarının emeklerini size yem etmeyeceğiz, gereğini de vereceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Tamer konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Bir kere, her şeyden önce, tıp mesleğinin, hekim arkadaşlarımızın, sağlık çalışanlarımızın özellikle son iki yıl içerisinde yapmış olduğu özverili çalışmaları için hepsine teşekkür ediyor, ayrı ayrı gözlerinden öpüyorum. Onlara ne kadar ne desek de ne versek de az olduğunu ifade etmek istiyorum.

Bir kere şunu ifade ediyoruz: Bir kere, biz, şu anda çalışıyoruz, zaten aralık ayı sonunda, bildiğiniz gibi, 6 maddelik bir iyileştirme getirdik ama üniversite hocalarının eksikliğini görerek tekrar geri çekmek zorunda kaldık. Şu an itibarıyla da -son derece- onlarla ilgili en iyi şekilde, onların özlük haklarını geliştirecek şekilde çalışıyoruz ve bunu getireceğiz. 

Türk hekimi, Türk sağlık çalışanları hak ettiği şekilde emeklerinin hakkını alacaklar; bunu çalışıyoruz zaten. Burada, getirip de oy devşirmenin anlamı da yok, gereği de yok; en iyisini vereceğiz. 

3600’e gelince, zaten biz vereceğiz. Şu anda Çalışma Bakanımız da ifade ettiler, sağlık çalışanlarının 3600’le ilgili çalışması diğer çalışmaların arasında devam ediyor; vereceğiz.

MUHALEFET TEPKİ GÖSTERDİ

HDP'nin "sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunlar" ile ilgili verdiği araştırma önergesinin, bugün ele alınmasına dair grup önerisi görüşüldü.

HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik, sağlık çalışanlarının birçok sorunla karşı karşıya olduğunu ifade ederek, "Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nin 5 dakikada bir muayene için randevu vermesi, sağlık alanlarındaki insanların itibarının değersizleştirilmesi, uzun nöbetler, çalışma koşullarının kötüleştirilmesi maalesef sağlıkta şiddeti gün geçtikçe artırıyor." dedi.

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, tüm sağlık personelinin maddi durumunun acilen düzeltilmesini talep etti.

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal ise 700 binin üzerinde hekim ve sağlık çalışanının atama beklediğini belirterek, "Verilen sözler ortada ancak hiçbir şey yok. Yıllardır yöneticilerin yaptığı hekim düşmanlığı bitmiyor." diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (48)
DR 1 hafta önce
OYALAMAYIN BİZİ ARTI. NE HEKİM NE HEMŞİRE NE DE DİĞER SAĞLIK EMEKÇİSNİN NE MADDEN NE DE MANEN ÇALIŞACAK GÜCÜ KALMADI. YETMEDİ Mİ BİZLER ÜZERİNDEN NEMALANDIĞINIZ
Hemşirr 1 hafta önce
Helal böyle birlik olmak lazım...bravo
Ali 1 hafta önce
Ne yaparsanız yapın sağlık çalışanlarını. Emeklerini size yem etmeyecez diyor:))) sanki engeleyen ellerinden tutan var utanmasa dış güçler diyecek
Ali 1 hafta önce
Laf değil icrat bekliyor sağlıkçılar adamlar haftada 15 saat çalışyor sağlıkçıklar 40 saat. Adamlar sağlılçılardan fazla alıyor. Ebe hemşire, tıb.sek
Anestezi tek vb. Özlük hakları iyleşmeli. 3600 hernunvana verilmeli. Yıoranma verilmeli. Sabitlersigortaya yansımalı.taban maaşa 2000 tl iyleştirme yaapılmalı
Sağlık 1 hafta önce
Zaten zamı alırsa muhalefet alır ama hükümet biz yaptık der tıpkı emeklilere verilen bayram ikramiyesi gibi muhalefet gündeme getirmese hükümet hayatta vermezdi sırf emeklilerde oyların çoğu akp de olduğu için o işi hemen çözdüler...bizim işi de seçime doğru verirler ama muhalefet konuyu gündem de tutmalı yoksa bize tek kuruş vermez hükümet....
Adıyamanlı 1 hafta önce
3600 meselesi çok basit 5 yaşındaki çocuk dahi bunu 10 saniyede halleder, nasıl mı, tüm kamuda çalışan memurların her derece ve ünvanda bulunduğu her dereceye 600 puan eklersin ek göstergesi olmayan ünvan ve dereceye de 600 verirsin olur biter hiç kimsede kızmaz bu bu kadar basit tir. Maliyet hesabı formülü=[600xAylık maaş katsayısı]xMemur sayısı bu kadar.Neymiş çalışmalar devam ediimiiş vay bee.
Dış güçler 1 hafta önce
Hükümetimiz zam yapacak ama dış güçler engelliyor. “Eyy Biden sen kimsin ya, sen benim sağlıkçıma zam yapmamı en gel le ye mez siiinnn. Aziz milletim bunun hesabınj soracaktır”
hadi nirdeeeeeeeeeeeee 1 hafta önce
ve ozaman be adam neyi bekliyorsun bir gecede istediğin yasayı geçiriyorsun hadi yap ne yapacaksan seni engelleyen mi var boş konuşma yap
Metiin 1 hafta önce
Sanki atomu parcaliyorlar üç yıldır 3600 ün üzerinde çalışıyorlar onun gibi olmasinda üzerinde calismaniz
Sağlık 1 hafta önce
Anlaşıldı bu da 3 yıl sonra çıkacak...
Ali Veli 1 hafta önce
Onlara ne versek az teşekkür yeter.
Muhalefet oy devşirme adamlar verecek sizin yuzunuzden veremiyorlar. Algıya bak be. 6 madde üniversite dr. larını kapsamadığı için geri çekilmiş saglik personelini değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?