PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Maliye Bakanlığı Maaş Genelgesini Yayınladı

Maliye Bakanı Nurettin Nebati imzasıyla yayınlanan Genelgeye göre temmuz ayı aylıklarının ödenme esasları belirlendi.

Gündem 29.06.2022, 09:25 30.06.2022, 01:20 Cansu Polat
Maliye Bakanlığı Maaş Genelgesini Yayınladı

Hazine ve maliye bakanlığı tarafından 28 Haziran (dün) tarihli temmuz ayı aylıklarının ödenmesi konulu 8 Nolu Genelge yayınlandı.

Yayınlanan genelgeye göre “aylıklarına personel kanunlarına göre almakta olanları, 15 Temmuz 2022 tarihinde ödenmesi gereken tüm hak edişleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 164. ve ek 24. maddeleri uyarınca, 8 Temmuz 2022 tarihinde ödenecektir” denildi. Kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da aynı şekilde işlemin yapılacağı belirtildi.

Ödenecek aylıkların yasal kesintiler yapılarak muhasebeleştirileceği vurgulanan Genelgede “banka hesaplarına aktarılan aylıkların ilgili bankalarca personele zamanında ödenmesi sağlanacaktır“ denildi.

Mahalli idare birimleri dahil tüm ilgili birimlere gerekli duyurunun yapılması istenen Genelgede herhangi bir aksama meydan verilmemesi için gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Yorumlar (13)
Vatandaş 2 ay önce
Zamlı alınacak maaşlar bayram aralığı enfilasyon zammı falan arada kaynatacaklar 15 ağustos gelene kadar baya bir karnımız ağrıyacak...
doğrucu davud 2 ay önce
önce emsal memurlar ile sağlıkçının maaşını eşitleyin. taban maaşımızı iyileştirin. emsallerimizden 2000 lira daha az maaş alıyoruz bu haksızlık
Adalet 2 ay önce
Kocum bence senin karnın zaten agrıli,ne karın agrın varsa git kinini baska yerde kus,burasi yeri degil,adam akilli yorum yapacaksan yap..
Snr 2 ay önce
Aynen de öyle olacak
Ben maaşı yine 15 de çekerim 2 ay önce
Ayın 8 inde çeksem öbür aya çıkamam zaten çıkamıyorum. İnsandan çok hayvan olan bir bölgedeyim kurban kesemiyorum hisse 5bin.
nasssi 2 ay önce
sen yine ayın onbeşinde çek maaşını.
göksu 2 ay önce
insandan çok hayvan varsa fiatlar uygun olmalı
an 2 ay önce
Maaş farkları ne zaman yatacak
YARIN 2 ay önce
YARIN
yalan mı? 2 ay önce
2008 SONRASI MEMURLARI UNUTMAYIN UNUTURSANIZ çok ayıp eder kulağınız ömür boyu çınlar ve vebalini veremezsiniz 2008 sonrası diş hekimi ve doktorlara yaptığınız kıyak bize yapılmadı yani onlar 3600 alıyor ve emekliliklerine yansıyor bizim ise yansımıyorrrrrrr
lab tek 2 ay önce
sadece kuru maaş mı var yoksa temmuz zammı %7 de dahil mi.eflasyon zammı %40 da dahil mi nasıl olacak bir bilen varmı
hali 2 ay önce
sabırlı ol biraz göreceğiz
Kamu işçisi 2 ay önce
Düşük ücretlilerin yüksek maaşlılar arasındaki makas açıldıkça açıldı bunu hiç bir sendika yetkilisi görmüyormu hesaplayamıyormu hükumet yetkililerinden görmüyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?