PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Maliye Bakanı Nebati Memur Maaş Artışını Değerlendirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati kümülatif bazda 2022 yılında kamu görevlilerine verilen artışlarla ilgili değerlendirmede bulundu.

Gündem 04.07.2022, 15:33 04.07.2022, 18:59 Cansu Polat
Maliye Bakanı Nebati Memur Maaş Artışını Değerlendirdi

Bakan Nebati enflasyon karşısında aldıkları ve almaya devam edecekleri çeşitli önlemler sonrasında çalışan ve emeklilerin alım gücünün desteklenmesi amacıyla gerekli önlemleri aldıklarını belirtti.

Nurettin Nebati 2022 yılında kümülatif bazda asgari ücrete %94.6 oranında zam yaptıklarını, memur ve memur emeklilerinin aylık ve ücretlerini ise %85.5 oranında artış sağladıklarını dile getirdi.

Bakan Nebati sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda fiyat artışlarına yönelik aldıkları önlemleri sıraladı.

Finansal piyasalarda istikrarı artırmaya yönelik atılan adımlara rağmen başta enerji ve tarım ürünleri olmak üzere küresel emtia fiyatlarındaki yüksek artışların devam etmesinin, Türkiye'de de haziran ayında enflasyonun yüzde 4,95 gerçekleşmesinde etkili olduğuna işaret eden Nebati, enflasyon görünümündeki bozulmayı sınırlamak ve enflasyonun olumsuz etkilerini vatandaşlara asgari düzeyde yansıtmak amacıyla KDV indirimlerinden sübvansiyonlara, yönetilen-yönlendirilen fiyatlardan kritik ürünlerdeki dış ticaret tedbirlerine kadar birçok önlemin alındığını aktardı.

Nebati, fiyat artışları karşısında aldıkları ve almaya devam ettikleri çeşitli tedbirlerin yanı sıra çalışanların ve emeklilerin alım gücünün desteklenmesi amacıyla gerekli önlemleri hayata geçirdiklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Böylece, 2022 yılında kümülatif bazda asgari ücrete yüzde 94,6, kamu görevlileri ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerine yüzde 85,5, SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarına yüzde 78,6 artış yaptık. Önümüzdeki dönemde para ve maliye politikalarının güçlü eş güdümünün yanı sıra mal ve hizmet piyasalarında rekabet ve verimliliği artıracak yapısal politikaları hayata geçirerek fiyat artışlarının düşürülmesi hedeflenmektedir."

Yorumlar (11)
Bir 2 ay önce
Sen gökyüzüne mavi desen ben yeşil derim o kadar inanmıyorum sana
AYTEN 2 ay önce
KYK ÖĞRENCİ YURTLARININ ÜCRETLERİNİ AYLIK 460 TL'DEN 800 TL'YE ÇIKARDILAR.ALLAH BUNLARIN BELASINI VERSİN.
ahanda 2 ay önce
ulan bi de utanmadan çıkıp " 85,5, zam yaptık" diyor. ulan enflasyonun %250 olduğu yerde %85 zammı sen mi yapmış oluyosun ? bu karagöz kılıklı herif bu ülkenin başına gelmiş en büyük 2. felakettir. 1. sini zaten herkes biliyor.
Kodsağlık 2 ay önce
Bu ülkenin bakanı ama haberi yokmuş gibi davranıyor sanki
Yorum 2 ay önce
Kapağın ışıkları daha 6 ay olmadı uyumaya devam gözlerime bakmaya devaaam ????????
Dr 2 ay önce
Bu zam zaten 2 ay biraz rahatlatır bizi. Sonra yine inim inim inlemeye başlar millet. Sahte tüik verileriyle anca bu kadar indirebildiniz enflasyonu.
Sağlık memuru 2 ay önce
Enflasyon farkının yuksek çikmasını bile menfaate döndurüyorlar
haha 1 ay önce
biz neden bu % deleri görmüyoruz ve sağlıkçı akbilleri neden iptal edildi bize sahip çıkan yok
oy yok 2 ay önce
2008 sonrası işe başlayanlara neden 3600 ek gösterge yok size de oy yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?