PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Maliye Bakanı: Konut Kredisinde Kademeli Faiz Modeli Geliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati Ekonomi Gazetesine verdiği demeçte konut sektörünü canlandırmaya dönük hazırlıkları olduğunu söyleyerek, “kredi vadesi 15 yıl olabilir, konut bedeline göre kademeli bir faiz modeli geliyor” dedi.

Gündem 12.12.2022, 12:13 Cansu Polat
Maliye Bakanı: Konut Kredisinde Kademeli Faiz Modeli Geliyor

Enflasyonda yaşanacak gerilemenin Mayıs sonuna kadar süreceğini söyleyen Maliye Bakanı, yaz aylarının rahatlığı ile beraber ise gıdada negatif oranların görülebileceği dile getirdi.

2022 yılının en kötü yıl olarak tarihe geçtiğini söyleyen Bakan Nebati, “100 milyar dolar dış ticaret açığı ve 50 milyar dolar cari açık söz konusu ama çok şükür bu zor dönemi geride bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

Ekonomi gazetesine gündeme dair açıklamalarda bulunan bakan nebati, şu mesajları verdi:

Vatandaş enflasyonda “baz etkisi”ne değil, cebine bakar. Matematiksel düşüş göreceğiz ama hissedilecek gerileme de olacak.

İhracatçılar döviz kurundan boşuna şikayet etmesinler. Optimal noktanın çok uzağında değil. Dövizdeki artış, benim enflasyon planımı bozar.

Konut sektörünü canlandırmaya dönük “gerçek mortgage” hazırlıklarımız var. Kredi vadesi 15 yıl olabilir. Konut bedeline göre kademeli bir faiz modeli olacak.

Asgari ücretliye, memura, emekliye ne verilse haklarıdır. Asgari ücretin enflasyonu fazla tetiklemesine yol açacak bir adım da atılmasa iyi olur.

Net döviz rezervimiz 25 milyar dolar. Rusya’dan döviz ufak ufak geliyor. Gelen turist bankalarımızda hesap açıyor. Bu bizim için çok iyi.

Yorumlar (1)
BANKER BİLO 2 ay önce
Vatandaşa bitmeyen taksit çıkaracaklar %500 kar açıklayan bankalar %1500 kara geçer artık
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.